Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam prosbe tylko nie domysly z internetu tylko kto ma u siebie zalozony i niema zaklocen . Zalozylem najtanszy filtr i sa minimalne zaklocenia -prosze o polecenie jakie macie u siebie konweretery RCA I daja dobra jakosc dzwieku bez zaklocen czy helix acc bedzie odpowiedni bo juz niehce wyrzucac pieniedzy w bloto

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam prosbe tylko nie domysly z internetu tylko kto ma u siebie zalozony i niema zaklocen . Zalozylem najtanszy filtr i sa minimalne zaklocenia -prosze o polecenie jakie macie u siebie konweretery RCA I daja dobra jakosc dzwieku bez zaklocen czy helix acc bedzie odpowiedni bo juz niehce wyrzucac pieniedzy w bloto

Pozdrawiam

 

oddaj ten wzamacnicz w p... i kup to co ja ci napisalem nie bedziesz mial problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak odpowiedzi od mariuszlysy121 chyba cos nie tak z konwerterem i jakoscia chlopak dal spokuj sobie...

 

To ja sie pochwale :norty:

http://fotoo.pl//out.php?i=749785_20140311-171247.jpg

wiec ci co mowia ze sub w bagaznik to lipa to powiem w skrzyni zamknietej bez przeswitu do przodu to lipa, nie wiem jak w skrzyni otwartej , musze sprawdzic ale gdzies wyczytalem zeby osiagnac np 500W RMs skrzyni otwartej trzeba 1000W w skrzyni zamknietej moze cos w tym jest jak zbuduje skrzynie otwarta to dam znac.

Na dzien dzisiejszy nie zamierzam nic zmieniac nawet glosnikow w przednie drzwi, zostaja seryjne , i napie..... muza jak szalona nic nie charcze (muzyka to dosc ciezka Drum and bass i podobne) wykonalem prosty patent suba jak pisalem podlaczylempod wzmak wzmak Hi input do wooferow pod siedzenie. w radiu podbicie bassu na -6 przez co na przod ida wysokie tony, i napie.... a z tylu dobiega bass. i jestem w koncu happy :mrgreen: skrzynia do bagaznika jesli nie jest duza to ok w koncu 460l mamy do dyspozycji pomniejszylem pojemnos bagaznika o 28 litrow a i do tego glosnika to skrzynia 20 litrow by wystarczyla. kolega z innego forum polecil 28l.

Powodzenia kolejnym co beda dzwiek polepszac mi wiecej nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączylem chiński konwerter i muzyczka gra dobrze tylko jak przycisze na 0 ciagle cichutko ciągły dźwięk pozostał . Dzisiaj przyszedł mi helix aac.2 jutro podmienie ze skosnokim i dam znac czy jest warty swojej ceny . Zamówiony z Niemiec za £54 jak na konwerter trochę duzo

 

 

http://s6.ifotos.pl/mini/imagejpg_erxsxra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie i Panie (ciekawe czy jakies sa) podlaczylem konwerter HELIX AAC.2 i moge jedno powiedziec warty swojej ceny :norty: -zero szumow :mrgreen: -srednio wysokie tony czysciutko wyraznie graja :mrgreen: a niskie sie nie zmienily czyli dalej basik ladnie slyszec :clap: .

Bardzo polecam konwerter Helixa :cool2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 3 pytania:

1. Czy Logic7 z E60 2005 rok będzie pasował do mojego e90 2010 rok?

2. Czy na nawigacji CIC MID (to chyba jest business bo mniejszy wyswietlacz??) da sie zakodować LOGIC7? Tak żeby grało i posiadało funkcje jak na dużej navi? Bo cos czytałem, że nie mozna zakodować hifi czy coś takiego?

3. Czy waszym zdaniem warto wrzucać LOGIC7? Troche przerobek by mnie czekało:). W tym momecie mam tylko glosniki w drziach przednich, pod siedzeniami i w tylnej polce + w bagazniku wzmacniacz (dzisiaj zerkne jaki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz porównanie może Twój zestaw vs Hifi lub Top Hifi ? Sam myślałem o takiej instalacji i ciekaw jestem porównania.

 

Powiem ci tak znajomy ma w 6-stce top hifi i dla mnie bardzo ładnie gra i wystarczająca . Zestaw x-ion 200 mozna by porównać do top -hifi gdyby miał jeszcze dwa glosniki do tylnych boczkow ( mowię o e92 ) . Napewno w przyszlosci zainwestuje w lepsze glosniki w tylnich boczkach , narazie sa podłączone pod seryjna jednostkę i prawie wcale ich nie słychać ( teraz mam porównanie 'stereo' w BMW to porażka ) ja jestem bardzo zadowolony. Jedynie co musi mi ktoś pomoc dobrze ustawić wzmacniacz (bo nie chce mi sie co chwile isc do bagażnika ustawić , wrócić , znowu do bagażnika ) jezeli chcesz poprawić bass tony wysokie ze średnimi bardzo bardzo polecam zestaw x-ion 200

zaraz znajdę sprzedającego z Włoch ktory ma te zestawy po £250 czyli taniej nie kupisz.

 

Dokładnie ten

 

Look at this on eBay:

 

Sistema KIT XION200BMW AUDIO SYSTEM X-ION 200 per BMW a 3 vie XION200 BMW NEW!!

 

http://bit.ly/1ie2D9j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przymierzam sie do wymiany naglosnienia w e90.

Zestaw, ktory wybralem to:

GLADEN ONE 201 BMW Extreme + wzmacniacz Mosconi 120.4. Cena za ogół wlacznie z przesylka 828 EUR. Zakup z Italy.

Wersja bez Extreme to koszt 728 EUR.

Moze to nie jest zestaw za rozsadna cene ale chce juz zamknac temat audio w moim e90.

Obecna wersje stereo przekoduje na HiFi. Moze na koniec roku jak finanse pozwola zajme sie tylmi glosnikami i odpale suba JL Audio 10W3v3, ktory na chwile obecna lezy w piwnicy i czeka na lepsze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie wracam do tematu grania w moim e91. Myślałem, że jakoś wytrzymam z tym, co jest ale niestety system nagłośnienia business nadaje się najwyżej do wysłuchania wiadomości w radiu ale nie do jakiejkolwiek muzyki...

Poczytałem trochę inne fora, w tym zagraniczne i po mimo dość utrudnionych warunków akustycznych w tym samochodzie jednak ludzie modyfikują audio z dość dobrym skutkiem.

 

Rozważam 2 opcje-albo system dedykowany(z którym na pewno będzie najmniej problemów przy montażu, o ile w ogóle jakieś będą): u-Dimension EL Comp 8B- http://www.essa.com....id=290&pid=2248 albo 2 drozny system 130mm z przodu + sub w bagażniku.

W e91 po lewej str w bagażniku jest taka otwierana wnęka na apteczke itd i pomyślałem ze może tam udałoby sie nie tracąc pojemności bagażnika upchnąć jakiegoś małego suba. Teraz pojawia sie tylko pytanie jaka pojemność skrzynki by z tego wyszła(raczej bardzo niewielka) i jaki sub mógłby tam zagrać,o ile w ogóle jakiś? Jeżeli temat suba byłby zalatwiony to teraz kwestia czy taki zestaw jak Ground Zero GZRC 130FX załatwiłyby temat przodu? A idąc dalej co zagra lepiej-zestaw GZRC 130FX/ESX XE5.2C + sub w bagażniku czy jednak dedykowane u-Dimension?

 

P.S.

Podobno sub u-Dimension EL-S804 radzi sobie bardzo dobrze juz w skrzynkach 6l, a myśle ze taka pojemność udałoby sie uzyskać z tej wneki. Ewentualnie może jeszcze Intertechnik MDS-08?

 

P.S.2

Zamiast GZRC 130FX znalazłem jeszcze ESX XE5.2C o głębokości montażu 46mm(5mm raczej nie zrobi różnicy) ale nie mam pojęcia czy którekolwiek z nich sie do czegoś nadają?

 

Co myślicie bo szczerze mowiąc znowu sie w tym wszystkim pogubiłem?

 

Oczywiście niezależnie czy będzie to system dedykowany, czy GZ/ESX + sub całość będzie podpięta pod 4ro kanałowy wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podstawowe audio i zmienisz suby pod siedzieniami oraz dołożysz wzmacniacz to będziesz miał z tych głośników dobry bas.

Też zmieniał u siebie audio i nie widzę potrzeby montowania dodatkowego suba w bagażniku.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecyduje sie na dedykowany zestaw u-dim to masz racje ale w tym przypadku suba w bagażniku juz nie będzie. Sek w tym, ze jakoś średnio jestem przekonany co do tych dedykowanych klocków głownie ze względu na bas bo bmw skonstruowalo ten system audio w tak nieprzemyślany sposób ze głośniki pod siedzeniami nie maja w ogóle warunków żeby zagrać poprawnie, nie mówiąc o tym żeby zagrały dobrze.

W przypadku dwodroznego systemu na przód 13cm głośniki pod siedzeniami zostaną w ogóle odłączone i w tym przypadku za bas będzie odpowiadał sub w bagażniku, czyli będzie znajdował sie tam, gdzie powinno być juz fabrycznie jego miejsce...

 

Wymiana samych subow pod siedzeniami nie wchodzi dla mnie w grę bo oprócz braku basu brak rownież temu systemowi średnicy i góry...

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody_d słuchałem logic7 u kolegi w e60 i z całym szacunkiem ale tam te suby rownież nie grają dobrze. To ze trzęsie fotelem nie znaczy ze dobrze gra, a przy tym ilośc głośników w logic7 skutecznie zaburza poprawne budowanie sceny dźwiękowej. Oczywiście l7 ma tez swoje plusy, chociażby przy DVD ale kino, a muzyka to dwie rożne kwestie zarówno w car, jak i home audio.

 

P.S.

Według wszelkich prawideł żeby głośnik basowy(oczywiście odpowiedni)zagrał dobrze musi mieć skrzynkę min 6l, a w bmw niestety pojemność wneki pod fotelami wynosi praktycznie 0l...

 

P.S.2

Jest to moje pierwsze bmw i uważam ze są to świetne samochody ale z audio niestety dali ciała po całości bo chociaż topowy logic7 naszpikowany jest głośnikami to audio bose w starszych audi, czy b&o w nowszych "zjada l7 na śniadanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Według wszelkich prawideł żeby głośnik basowy(oczywiście odpowiedni)zagrał dobrze musi mieć skrzynkę min 6l, a w bmw niestety pojemność wneki pod fotelami wynosi praktycznie 0l...(...)

 

G. prawda. Przyglądnij się obudowie głośnika pod fotelem, nie jest ona zamknięta. Po jednej stronie ma otwór i po włożeniu na miejsce, część przestrzeni pod siedzeniem oraz fragment progu (połączenie jest szczelne, głośnik więc działa w obudowie zamkniętej) pełni funkcję puszki rezonansowej. Gdzieś kiedyś czytałem na ten temat i wg. specyfikacji BMW jest tam więcej niż 6l per głośnik. Nie przytoczę teraz ile dokładnie, jednak sam byłem mocno zaskoczony.

 

Czy L7 gra dobrze to kwestia gustu. Jak ktoś lubi łomotanie, gdzie każda piosenka brzmi identycznie to nie jest to faktycznie zestaw dla niego.

 

//UPDATE

Głośnik może mieć budowę otwartą, ciężko stwierdzić. Przy cewce ma otwory, których zapewne głównym zadaniem jest jej chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rzeczywiscie, moze ze 3l pojemnosci ma ta wneka ale to dalej za malo zeby głosnik niskotonowy zagral chociazby poprawnie.

Co grania L7 to kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje ale nie wiem czy sluchales kiedys dobrego i dobrze zestrojonego audio na 2 albo 3droznym systemie z przodu z subem w bagazniku? Jezeli nie, to radze Ci posluchac takiej instalacji i wtedy bedziesz mogl stwierdzic jak gra L7,w ktorym scena rozjechana jest po calym wnetrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... czy ktoś tu chce sprzedać konwerter Helix AFC?

Chętnie bym takie cuś przyjął :)

Mam chętkę poprawić jakość mojego grania w E60 standard audio edition XD

Gra to koszmarnie i zaczynam coś myśleć o porządnym car audio.

Rozumiem, że tego helixa to trza podłączyć do kabli od radia business?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rzeczywiscie, moze ze 3l pojemnosci ma ta wneka ale to dalej za malo zeby głosnik niskotonowy zagral chociazby poprawnie.

Co grania L7 to kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje ale nie wiem czy sluchales kiedys dobrego i dobrze zestrojonego audio na 2 albo 3droznym systemie z przodu z subem w bagazniku? Jezeli nie, to radze Ci posluchac takiej instalacji i wtedy bedziesz mogl stwierdzic jak gra L7,w ktorym scena rozjechana jest po calym wnetrzu.

 

a mozesz dac przyklady na 2 lub 3 drozny system + sub ktory uwarzasz za dobry ?

przepraszam bo rozwazasz tutaj kwestie pojemnosci i jakosci itd ktore sa juz nieaktualne nota bene jak tylko idziesz w gore cenowo ale glosniki ktore chcesz kupic graja tylko mocno i nie inaczej, jezeli chodzi ci tylko o beacik (mowisz ciagle o subach) i halas to ok ale nie bedzie tam mowy o muzyce.

 

Pierwsze systemy ktory zaczynaja brzmiec (a nie halasowac) to koszt 5/6K zyla a ponizej to logic 7 jest faktycznie bardzo dobrym kompromisem jak mowi mlody_d. Dobre audio ktore faktycznie brzmi (nawet nie rozwazamy kwesti wyciszenia auta) to 15k zyla (a ty rozwarzasz kwestie muzyki w zestawie glosnikowym za 1000 zlotych...) wrzuc ze jakis minisystem Yamahy/B&W na tylne siedzenie bedzie lepiej gralo albo wejdz w firmy typu focal, musical fidelity itd ale po srodku "muzykalnie" to pustynia i stop w jednym zdaniu uzywac slow muzyka oraz B&O/bose bo B&O/bose to marketing i design... z muzyka maja malo wspolnego.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... czy ktoś tu chce sprzedać konwerter Helix AFC?

Chętnie bym takie cuś przyjął :)

Mam chętkę poprawić jakość mojego grania w E60 standard audio edition XD

Gra to koszmarnie i zaczynam coś myśleć o porządnym car audio.

Rozumiem, że tego helixa to trza podłączyć do kabli od radia business?

 

Ja miałem ale już poszedł - nabywca zadowolony, polecam do BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rzeczywiscie, moze ze 3l pojemnosci ma ta wneka ale to dalej za malo zeby głosnik niskotonowy zagral chociazby poprawnie. (....)

 

Jak czegoś nie jesteś pewien, to nie wprowadzaj innych w błąd. Pojemność per głośnik to 20 litrów, sprawdziłem.

 

(...)Co grania L7 to kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje ale nie wiem czy sluchales kiedys dobrego i dobrze zestrojonego audio na 2 albo 3droznym systemie z przodu z subem w bagazniku? Jezeli nie, to radze Ci posluchac takiej instalacji i wtedy bedziesz mogl stwierdzic jak gra L7,w ktorym scena rozjechana jest po calym wnetrzu.

 

L7 mi wystarczy. W bagażniku od czasu do czasu coś chcę przewieść, nie po to mam kombi. L7 uważam za dobry zestaw do słuchania na długich trasach, nie za system referencyjny. Jak chce się czasami czegoś głośniej posłuchać to też nie ma kompleksów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.