Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny problem :cry2:

 

Witam

Ukonczylem instalowac audio xion 200 dedykowany do bmw plus wzmacniacz JL Audio JX360/4 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=238063&p=1793642#p1793642(relacjie z przebiegu instalcji wrzuce pozniej )

A wiec moj problem polega na "przebiciu" ciaglym dzwieku w glosnikach jak rowniez sluchy z dodawaniu gazu i reakcji na wlaczenie swiatel czyli wszystkiego zwiazane z elektronika :cry2: . Mase(gruby kabel) probowalem w trzech miejscach-bezposrednio z bateri i karoseri (zdrapany lakier ) sprawdzilem inny kabel minusowy cienszy -jeszcze gorzej . ruszylem glowa i wzialem druga bateri podlaczajac ja bezposrednio do wzmacniacza w tym samym miejscu co bateria samochodu (zeby nikt nie napisal ze zaklocenia sa spowodoweane bliskosci kabli glosnikowych ) sprawdzic czy polozylem dobrze kable i wszystko pieknie gra az jestem pod wrazeniem grania tego zestawiku tylko szkoda ze na innej bateri :( . Co jeszcze moge zrobic zeby pozbyc sie tego problemu rece juz mi opadaja :mad2: :mad2: .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepski wzmak bym powiedzial ja to mialem w firmowy VW LT po podlaczeniu magnata 360 classic. Alternator powoduje zaklocenia zapewne czy tez zaklucenia sa jak auto nie chodzi?

Moj wzmak jest w bagazniku 1m kabla 20mm na plus kleme i jakis niecaly metr do karoseri, przykrecilem bez jakiegos dodatkowego czyszczenia do sruby pod mata w bagazniku to sa chyba sruby od miejsca gdzie przewidziany wzmak jest. dla ominiecia tego poszukaj czegos takiego http://allegro.pl/filtr-przeciwzakloceniowy-do-cb-i-car-audio-ef20-i3994967931.html moze zaklucenia znikna, nie wiem czy dziala jak nie to zmien wzmaka odaj to co masz i wez np. http://www.ebay.de/itm/ESX-QUANTUM-Q-FOUR-4-Kanal-Class-D-Kompakt-Verstarker-800-Watt-Digital-/161238755985?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoverst%C3%A4rker&hash=item258a942a91 ja mam 1 kanalowego i zero zaklucen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ciagly slyszalny sygnal nawet jak auto nie chodzi . Opisze od poczatku . Kable sygnalowe pociagnelem od radia z kablem do " remote ' po lewej stronie progu wraz z glosnikiem z drzwi (kable pociagniete wszystkie nowe)i do bagaznik podlaczony pod hight input ,Plus z bateri - minus jak juz napisalem probowalem w trzech miejscach . Nasowa mi sie pytanie dlaczego jak podlaczylem inna baterie jest wszystko w porzadku? a kabel sygnalowy jest przeciez z radia samochod odpalony i wszystko pieknie gra bez zadnego konwertera RCA .

 

A co wzmacniacza polecil mi go Pan ktory zajmuje sie car audio i powiedzial mi ze identyczny montuje w swoich projektach a wiec nie wydaje mi sie ze jest az taki slaby :wink:

 

Dokładnie ten -Polecam Pana Bartka w dobobrze wszystkiego do caraudio :cool2:

Weekend jest, samochod rozlazony a nie chce dzwonic na weekendzie zeby on mi Poradzil co zrobic

 

http://www.automelodia.pl/realizacje/68-bmw-serii-92 -identyczny wzmacniacz w tym samym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gdzies uwalona mase

poczytaj te tematy

http://www.strefacaraudio.pl/topic/11020-zaklocenia-swist-silnika-szumy-w-glosnikach-poradnik/

http://mojafirma.infor.pl/moto/auto-internauty/pozostale/252600,Czy-wiesz-jak-wyeliminowac-zaklocenia-w-radioodbiorniku-samochodowym.html

Pisales ze pod drugim akumulatorem zero zaklucen ale ten drugi aku nie byl podlaczony do klem od auta tylko wzmaka podlaczyles?

a jakie kable dalesn na sygnalowe i pradowe? wedlug manuala min 25mm takie dales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kable mam grube , dzisiaj znowu wykrecilem radio i wziąłem minusa bezpośrednio z radia (tak mi powiedziano) , z karoseri w trzech miejscach i kablami rozruchowymi do bateri wiecej masy nie mogl dostać ! I wciaz to samo . Rownież wyprobowalem kabel sygnalowego z głośnika sredniotonowego na krótko pod jeden kanał z hight input wciaz to samo ! Użyłem najtańszego konwertera RCA do cinch i nie szumi ale jakoś dźwięku - nawet nie bede sie wypowiadał bo szkoda słów - tem sposob odpada!! Nie po to inwestowalem w nowe kable ,wzmacniacz, głośniki wygluszenie drzwi zeby to dudnilo a nie grało . Dzisiaj jestem załamany :mad2: nie mam pomysłów co jeszcze mozna zrobic ! Czy jest taka możliwość ze wzmacniacz nie podchodzi do mojego samochodu . Jutro pozycze inny wzmacniacz podepne identycznie i zobaczymy .

Czytałem o pętli masy ale podlaczajac minus z radia ona nie powinna powstać .

Pozdrawiam

Wkur... wiony

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam takie http://m.redcoon.pl/B276928-Renegade-REN-20-KIT_Akcesoria-do-zabudowy

 

Sygnalowe takie same jak od głośników czyli1,5 mm ale one nie maja wpływu bo sprawdziłem innym kablem prowadząc sygnał z drugiej strony mowa o głośniki sredniotonowym( po za samochodem ) ktory nie ma nic wspólnego z okablowaniem wyprowadzonym z radia do wzmacniacz . A drugi akumulator był podłączony tylko do wzmacniacza i gra pięknie bez żadnych zakłóceń . To mnie dziwi i przy odpalonym samochodzie i kable sygnalowe te same z radia co byczą pod bateria samochodu . Dodam ze puściłem je razem z kablem remote z kostki iso za radiem przez schowek do progu dodałem kable poprowadzona z głośników w drzwiach i podobnie jak wiązka idzie do bagażnika .

5 metrowy plusowy kabel mam nadzieje nie ma wpływu na to

 

I na próbach remote krótkim kabelkiem bezpośrednio do plusa zeby ciagle działał wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczynałem temat audio to też wykorzystywałem podłączenie IH INPUT we wzmacniaczu i niestety miałem to samo co Ty.

Nie łudź się, że to wejście jest mega super jakościowe - bo to nie prawda. Ja w końcu końców kupiłem dobrej jakości konwerter i problem zniekształceń spowodowanych elektroniką w aucie zniknął. Jak byś był zainteresowany to mam do sprzedania taki konwerter HELIX AFC - w razie czego wal na pw dogadamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczynałem temat audio to też wykorzystywałem podłączenie IH INPUT we wzmacniaczu i niestety miałem to samo co Ty.

Nie łudź się, że to wejście jest mega super jakościowe - bo to nie prawda. J

 

 

nie zgodze sie z toba w jednym wzmacniaczu bedzie wejscie ok w innym [BAD] jak powiedzialem w moim ESX zero zaklucen. i kablami wchodze przez hi input.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się z tobą licytował bo to nie ma sensu - masz esx który gra pięknie :cool2:

 

Koledze nie gra i dlatego pisze co może mu to granie uzdrowić, btw uwierz mi ja nie mam ciśnienia aby go sprzedawać :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączylem konwerter made in china od znajomego i ta opcja odpada . Jak to mozna wytłumaczyć ze pod innym akumulatorem nie trzeba konwertera a sygnał wzięty z radia, wiązki kabla sygnalowego w tym samym miejscu samochód odpalony i zero zakłóceń .? Moze ktoś mi to wytłumaczyć ? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyjście hight input podłączone pod inna baterie gra czysto i byłbym zadowolony z tego wyjście gdybym nie musiał wozić drogiej bateri w bagażniku :mad2: i co pare dni ja ładował ! :mad2:

Jutro stawiam instalacje krok po kroku jeszcze raz z wszystkimi kablami puszczonymi daleko od wiązki zasilania samochodu i podlacZe inny wzmacniacz ---- mam nadzieje ze sie jutro wszystko wyjasni! :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz ewidentny problem z masą. Jezeli jestes pewny ze instalacja ktorą wykonales jest prawidlowa to masz kilka rozwiązań: zmieniasz wzmacniacz ( nie kupuj w ciemno, wczesniej sprawdź w aucie), stosujesz wysokiej jakości konwerter lub najdrozsze rozwiazanie - stosujesz procesor np. helix dsp, audison, gladen etc.

 

Uwierz że walczyłem troche z audio w e90 i nie jest to łatwy temat, szczegolnie chcąc wykorzystać oyginalną jednostke jako źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem tego przykładem e92 zmora . Tylko gdzie jest uwalona ta masa jak do tego dojść ? Dodam jeszcze jak podłączylem minus w trzy rożne miejsc karoseri ? Do klemy i do minusa za radiem to odrobine buczenie przyciuchlo ake wciaz słyszalne a po odpaleniu silnika przebicie alternatora .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokladnie o co chodzi :) jak będziesz mial inny wzmacniacz podmień go i sprawdź czy nie zniknęły te dzwięki. Niektore wzmaki maja lepsze filtry, a inne gorsze i dlatego z jednym jest ok a z innym nie. W bmw to loteria te auta mają mase elektroniki która nie wplywa korzystnie na tego typu upgrady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwykle ramki "nie hifi" e90/e91 posiadaja wewnatrz wypelnienie w ksztalcie trojkata, ktore mozna przelozyc do ramek hifi przy instalacji tweeterow hifi.

http://i640.photobucket.com/albums/uu126/en6jwrs/Picture.jpg tutaj na przykladlowym zdjeciu.

 

Sugerujac sie katalogiem (moj vin kw13131) http://bmwfans.info/parts-catalog/E91/Europe/320d-M47N2/R-N/feb2006/browse/vehicle_trim/door_window_lifting_mechanism_front_2/ to wystepuja, ale znajomy ktory robil taka wymiena twierdzi ze nie pamieta czy takie mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec przed chwila skonczylem.Kto czytal wczesniejsze posty wie o co chodzi. Dzisiaj rozebralem znowu caly samochod zeby kabel sygnalowy poprowadzic daleko od zasilania samochodu ale to tez nie pomoglo wyprobowalem wszystkie mozliwe opcje ktore mi poradziliscie i jak rowniez zaczerpnalem informacji fachowcy ktory polecil mi ten wzmacniacz i zarzekal sie ze bedzie dobrze gralo pod hight input z tym wzmacniaczem bo montuje identycznie w swoim zakladzie,nie mozliwe ze cos zle podlaczylem jezeli przez konwerter muzyka gra ,slabiej jakosciowo ale gra.Czyli cala instalacje polozylem dobrze - poddalem sie i zalozylem konwerter RCA i przez cinche do wzmacniacza. Jakos dzwieku gorsza niz przez hight input. Widze ze duzo ludzi zmienialo audi w e90 moze ktos mi napisac czy komus sie udalo puscic przez hight input i nie bylo zaklócen ?i skad pociagnal kable sygnalowe ? Niestety e92 pokonala mnie relacje z przebiegu instacji wrzuce jak puszcza mi nerwy . :mad2:

Pozdrawiam

Mariusz

 

Ciagle nikt mi nie wytlumaczyl dlaczego jak podlaczylem inna baterie do wzmacniacza gralo wysmienicie!!!???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.