Skocz do zawartości

CO SĄDZICIE O TEJ E32 ?


TomiTurbo

Rekomendowane odpowiedzi

co za bzdury opowiadacie!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak ktos kto choc troche zetknal sie z motoryzacja moze byc zdziwiony ze im wiecej cylindrow tym lepszy silnik????? TO TAKIE DLA WAS DZIWNE?????

 

a wracajac do v16 to z tego co wiem to pare lat temu bugatti skonstruowalo taki silnik i byla to pierwsza i jedyna taka konstrukcja.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 361
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy się Mercedes wycofuje z jednostek V12 wręcz przeciwnie ostatnio Brabus wypuścił E klasę z silnikiem właśnie V12 600 coś koni dokładnie nie pamiętam.

W : S,CL,SL wszędzie są wsadzane silniki V12 w Maybachu też, tak samo jak w Rollsie

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vw sie wycofuje z v12? A kto widzial kiedykolwiek dwunastke w Vw????

lambo sie wycofuje z v12? z tego co wiem to lamborghini uzywa tylko dwunastek.

 

mercedes wiadomo ze woli v8 i kompresor,

o Audi v12 tez jakos nigdy nie slyszalem wiec nie mow ze sie audi wycofuje z v12 bo niestety audi nigdy ni udalo sie skonstruowac takiego silnika.

 

o ten tekst o porsche to jest na poziomie piaskownicy!!!!!!!! widziales kiedys porsche z 8 lub 12 cyl.?? gdzie taki sinik ma sie zmescic w 911???? na dachu?????? porsche ma akurat inna filozofie budowania samochodow. To tak jak bys powiedzial ze subaru sie wycofuje z v12 ..........

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a wracajac do v16 to z tego co wiem to pare lat temu bugatti skonstruowalo taki silnik i byla to pierwsza i jedyna taka konstrukcja.

 

pierwsze V16 powstało w latach 30 w fabruce auto union

w latach 80 tych taki silnik produkowała włoska Cizeta w modelu Moroder

trochę tego bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy się Mercedes wycofuje z jednostek V12 wręcz przeciwnie ostatnio Brabus wypuścił E klasę z silnikiem właśnie V12 600 coś koni dokładnie nie pamiętam.

W : S,CL,SL wszędzie są wsadzane silniki V12 w Maybachu też, tak samo jak w Rollsie

 

 

tak samo zreszta jest w 760, mimo iz M-ki maja v10 to w najbardziej prestizowych modelach rzadza dwunastki

 

no ale porsche sie wycofuje z v12 :)

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zwroccie uwage na fakt ze jeszcze 5 lat temu nie bylo prawie slychac o v10......... a teraz......

 

ciekawa jest jedna rzecz- skoro v12 jest git to czemu nie wystepuje w f1- sa tam same v8 i v10 .........

 

 

a Dodge Viper?

 

 

a czemu Porsche nie stosuje widlastych silnikow? albo czy to ze w imprezie jest turbodoladowany 4 cyl. bokser oznacza ze tylko to jest przyszlosc????

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
o ten tekst o porsche to jest na poziomie piaskownicy!!!!!!!! widziales kiedys porsche z 8 lub 12 cyl.?? gdzie taki sinik ma sie zmescic w 911???? na dachu??????
co za bzdury opowiadacie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stones, mam prośbę - daj trochę na luz i przestań krzyczeć. Zauważyłeś że wszyscy tu spokojnie próbują przekonać do swoich racji, a Ty ciągle krzyczysz?

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwazajac, ze w f1 np nie bierze sie pod uwage kwestii zywotnosci bo dlugosc zycia silnika to kilka okrazen toru, to emocjonowanie sie tym za bardzo chyba nie ma sensu :)

 

btw ciekawa rozpiska na temat plynnosci dzialania poszczegolnych ilosci cylindrow

http://e31.net/engines_e.html

zwlaszcza najwiecej jest opisane przy v8..

po prostu sama ilosc cylindrow to nie wszystko bo w zaleznosci od przeznaczenia niektore wlasciwosci sa nadrabiane innymi...

Edytowane przez zalew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, wszyskto po prostu zalezy od przeznaczenia samochodu.

To tak jak by powiedziec ze bmw 735 to zlom bo z 3600cm wyciaga "tylko" 272 konie, a Impreza ma zblizona moc z 2000cm.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - zeszliście z tematu wątku !! i to już dawno ! i dajcie już spokój z tą dyskusją.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec wracajac do temat :

tak jak 745 jest gorsza od 760

tak 740 jest gorsza od 750......

 

co nie znaczy ze uwazam 740 E32 za zly samochod. nie, jest super! Prawie tak samo dobra jak 750, ale trzeba uznac wyzszosc 750 nad 740, nie mowie ze jest przepasc miedzy nimi, ale jednak roznica na korzysc 750 jest. A gdyby 750 miala 5 biegow jak 740 to bila by ją na glowe.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vw sie wycofuje z v12? A kto widzial kiedykolwiek dwunastke w Vw????

lambo sie wycofuje z v12? z tego co wiem to lamborghini uzywa tylko dwunastek.

 

mercedes wiadomo ze woli v8 i kompresor,

o Audi v12 tez jakos nigdy nie slyszalem wiec nie mow ze sie audi wycofuje z v12 bo niestety audi nigdy ni udalo sie skonstruowac takiego silnika.

 

o ten tekst o porsche to jest na poziomie piaskownicy!!!!!!!! widziales kiedys porsche z 8 lub 12 cyl.?? gdzie taki sinik ma sie zmescic w 911???? na dachu?????? porsche ma akurat inna filozofie budowania samochodow. To tak jak bys powiedzial ze subaru sie wycofuje z v12 ..........

 

 

Oj musisz się jeszcze duuużo poduczyć.

 

Nie widziałeś nigdy Audi V12? np. A8 W12

Nie widziałeś nigdy Porsche V8? np. 928

 

Żadna nowość i samochody produkowane seryjnie.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa jest jedna rzecz- skoro v12 jest git to czemu nie wystepuje w f1- sa tam same v8 i v10 .........

 

 

 

koszty, koszty, koszty .. odgorny nakaz FIA .. cos tam z pojemnosciami i ilosciami cylindrow .. wg tych wytycznych nieoplacalne sa V12 w F1 ..

 

 

zreszta, macie powazne problemy .. ja tam zadowolony jestem ze mam 6 cylindrow i bynajmniej nie narzekam na brak drugich 6 !!

zreszta czy nie jest tak ze najnowsza 320 ma 4 cylindry ?? poprostu zmniejszaja ilosc cylindrow wlasnie ze wzgledu na koszty ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vw sie wycofuje z v12? A kto widzial kiedykolwiek dwunastke w Vw????

lambo sie wycofuje z v12? z tego co wiem to lamborghini uzywa tylko dwunastek.

 

mercedes wiadomo ze woli v8 i kompresor,

o Audi v12 tez jakos nigdy nie slyszalem wiec nie mow ze sie audi wycofuje z v12 bo niestety audi nigdy ni udalo sie skonstruowac takiego silnika.

 

o ten tekst o porsche to jest na poziomie piaskownicy!!!!!!!! widziales kiedys porsche z 8 lub 12 cyl.?? gdzie taki sinik ma sie zmescic w 911???? na dachu?????? porsche ma akurat inna filozofie budowania samochodow. To tak jak bys powiedzial ze subaru sie wycofuje z v12 ..........

 

 

w12 w a8 to nie v12 ! To sa dwa silniki widlasto-rzedowe (vr6) polaczone ze soba. ten silnik nie ma nic wspolnego z v12 poza liczba cylindrow.

a 944? to nie jest typowe Porsche, typowe porsche ma silnik z tylu i nazywa sie 911. Zreszta 944 nie uwaza sie za zbyt udany model

 

 

Oj musisz się jeszcze duuużo poduczyć.

 

Nie widziałeś nigdy Audi V12? np. A8 W12

Nie widziałeś nigdy Porsche V8? np. 928

 

Żadna nowość i samochody produkowane seryjnie.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek a co montuje Aston Martin jak nie V12 ??

 

I co w związku z tym?

Silniki V12 są OK. Mówiłem o fakcie upływu czasu. O tym, że kilkunastoletnie modele silników (M60 a tym bardziej M70) są starymi konstrukcjami a nie o fakcie, że generalnie V8 czy V12 jest kiepskim wynalazkiem.

Kiepski to jest silnik Wankla.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 750 z 1988 roku. Jednym zdaniem można powiedzieć : podwyższone koszty eksploatacji nie zdołają zaćmić blasku V 12. Doznania które oferuje to auto są nieocenione. Przy zakupie bezwzględnie należy zaopatrzyć się w dobrego mechanika. Bardzo dużo egzęplarzy jest zaniedbanych, a wszelkie naprawy są drogie. :D

Pozdrawiam Misiu -BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym?

Silniki V12 są OK. Mówiłem o fakcie upływu czasu. O tym, że kilkunastoletnie modele silników (M60 a tym bardziej M70) są starymi konstrukcjami a nie o fakcie, że generalnie V8 czy V12 jest kiepskim wynalazkiem.

Kiepski to jest silnik Wankla.

 

w zwiazku z tym dlaczego nie moze ci przejsc przez gardlo ze v12 to elita wsrod silnikow???? I ze teoretyczny silnik v12 bedzie lepszy od v8 ??

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z tym dlaczego nie moze ci przejsc przez gardlo ze v12 to elita wsrod silnikow???? I ze teoretyczny silnik v12 bedzie lepszy od v8 ??

 

W związku z tym stwierdzam:

1. Silnik V8 jest gorszy od V12

2. Silnik V12 jest gorszy od V16 (to jest dopiero elita)

3. Silnik M70 jest konstrukcyjnie dużo starszy niż M60

 

Na tym kończę tą dyskusję.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z tym dlaczego nie moze ci przejsc przez gardlo ze v12 to elita wsrod silnikow????

nie jestem mechanikiem, ale ze przez tyle lat Mpowera i tyle lat V12 zadne M nie bylo oparte o V12, jakos ciezko mi by bylo z sufitu stwierdzic, ze V12 to elita.. ale wydaje mi sie, ze najlepiej wasz spor by rozwiklal jakis mechanik albo conajmniej specjalista teoretyczny; bo poki co wasza jatka wyglada jak klocenie sie czy ladniejszy czerwony czy niebieski..

wieksze pojemnosci wymagaja wiekszej ilosci cylindrow dla zredukowania drgan, chcac wprowadzic 5litrow wprowadzili V12 (teraz V10 ale czemu lepiej 10 i czemu wczesniej tego nie wprowadzili to nie wiem) dajace duza plynnosc pracy przy duzej pojemnosci i mocy... ale po co tyle tej filozofii bazujacej praktycznie na niczym (bo nie przeczytalem tu zadnego argumentu z ktorego bym sie czegos ciekawego dowiedzial) to nie wiem

 

ja nie mam zdania na ten temat, a wy jesli juz macie jakas swoja zagorzala opinie i wdajecie sie w spor to chociaz wyciagnijcie jakies ciekawe informacje jako argumenty, bo gadki pt. 'gorsze', 'lepsze', 'a buggati wsadzilo V12' pokrapiane elementarnymi bledami typu W12, w ustach fanow motoryzacji sa nieco komiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.