Skocz do zawartości

[e60] 520d Biały dym z rury wydechowej. O co kaman?


stamart

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra odebrałem wczoraj auto. No i jest OK. Autko śmiga zrobiłem jakieś 100km i jest wszystko ok. Narazie go nie dusiłem żeby się tam wszystko "ułożyło" no i zobaczymy co dalej.

 

Jednakże teraz pojawił się inny problem. Na zimnym falują obroty.Chwilkę pochodzi i jest już OK. W trakcie jazdy nie się nie dzieje auto przyśpiesz normalnie. O co może tym razem chodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mechanik nie podpiął którejś świecy żarowej? Jeżeli zaraz po odpaleniu chwile rzuci silnikiem i po paru sekundach ok, to na bank któraś ze świecy trup, lub nie podpięta, w najgorszym wypadku moduł świec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
Podepne sie pod temat,od niedawna całkiem zauwazyłem biały dym,zaraz po odpaleniu dosłownie kłeby białego dymu,pozniej jak juz silnik sie nagrzeje to jest wszystko ok,o co moze chodzic,dodam tylko ze jestem po wymianie całego kolektora ssacego,poniewaz miałem niedawno maly problem z tak rozsławionymi klapkami............

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo swiece zarowe (jezeli silnik trzesie zaraz po odpaleniu),albo konczaca sie pomalutku turbina,ktora puszcza olej po dluzszym postoju...

 

p.s

popraw sobie ten podpis... (bledy ort.)

 

 

 

no cos i tam troche kapie na lewa poduszke,ale byłem u mnechanika jak wymieniałem kolektro,sprawdzał turbo i mówił ze jest ok,co do błedów sory,ale to moja prywatna sprawa........ :D

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam.Biały dym to para wodna,powiec swojemu mechanikowi niech wywierci dziurkę w ostatnim tłumiku w najniższym punkcie,zdziwisz się ile tam jest wody :shock: -w mojej było z 2 litry,a padnięta turbina to siwy lub niebieski dym, nie biały. Wiadomo że jak wyjeli turbo, to teraz będą Ci wciskać że trzeba regerenować-nie daj się wycyckać ,tylko zrób jak mówię i nie miej obaw że dziurka coś zepsuje,ja mam tak w każdym aucie z katalizatorem i nic nie dymi.POZDRAWIAM.

 

bialy dym moze byc z pary wodnej-ale przy padajacym turbo takze; ten z pary IMO wyglada troche inaczej; po drugie jak ubywa oleju to przeciez cos sie musi z nim dziac; jesli nie ma wyciekow wiec pewnie jest spalany;

filtr oddmy (zatkany) moze spodowowac uszkodzenie turbo ; juz kiedys o tym pisalem jak najprosciej mozna sprawdzic czy jest prawidlowe odpowietrzenie skrzyni korbowej; na postoju, odkrecamy korek wlewu oleju do silnika (wystarczy delikatnie- nie do konca) jesli wyraznie czuc "wypychanie" korka to jest zbyt duze cisnienie; w takiej sytuacji albo odma zapchana albo silnik w nie najlepszej kondycji;

w moim 530d korek po odkreceniu, po prostu lezy na silniku i drzy od wibracji silnika; nie czuje cisnienia pod nim...

bialy czy niebieski dym ;) ?

ps luz na walku turbiny kwalifikuje ja do naprawy

 

pozdrawiam

K.

 

Witam, dzis wymieniłem odmę i korek ciągle wypycha trochę. Silnik ma zrobione 150 tys km. Heh odkrecilem korek calkiem i troszke olejem rzucalo. To normalne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, dzis wymieniłem odmę i korek ciągle wypycha trochę. Silnik ma zrobione 150 tys km. Heh odkrecilem korek calkiem i troszke olejem rzucalo. To normalne ??

 

no raczej ze normalne w 2.0 d zaraz pod korkiem jest łańcuch rozrządu - kręci się dość szybko więc trochę od niego wieje a ,że mokry w oleju to i trochę chlapie :lol: ci co pisali ,że korek leży praktycznie nie ruchomo po odkręceniu to pisali o silnikach 3.0 tam łańcuch jest po przeciwnej stronie niż korek wlewu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat...

Otóż mam podobny problem z kopceniem tak na biało-niebiesko, co jakiś czas a gdy zgaszę samochód odpalę ponownie to już nie kopci...

Stawiałem na odmę, wymieniłem calą razem z separatorem oleju i po przejechaniu ok 100 km problem znowu się pojawia...

Na dodatek samochód w tym czasie dziwnie buczy tak jakby z tyłu ten dżwięk dobiegał..

Teraz już nie mam pomysłu co to może być to zaczynam łączyć to może ubywającym płynem chłodniczym, bo zaczął mi ubywać ale to od momentu gdy termostaty wymieniłem i prawdopodobnie jakaś uszczelka się podwinęła i ucieka bo przed wymianą było wszystko ok, poziom był stały ale kopcenie z którym jest problem to od pewnego czasu się zaczęło dziać....

Dodam że auto nie traci mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mojej żonki w BMW 520d E60 jest podobny objaw białego dymu i też ją to denerwuje.

 

Niedawno usuwalismy DPF i EGR , i początkowo myslałem ,że któryś sektor odpowiedzialny za regenerację nie został wyczyszczony ze sterownika .

Bo wbrew temu co tu piszą co poniektórzy musicie wiedzieć ,że dymienie na biało to też objaw DPF

 

 

 

Auto ma zrobione 60 tysięcy na chipie ze 163 na 190 koni . Obecny przebieg ok 100 tys. Tyle ,że 3 lata stało pod domem nie jeżdżone i obawiam się,że teraz to może zacząć dawać się we znaki

 

Wymieniłem już świece żarowe , a jutro jadę na wymianę odmy .

 

Odkręciłem korek i chlapało olejem jak cholera, ale doczytałem już , że tak ma być .

 

Tutaj sobie możecie zobaczyć jak dymi samochód z kompletnie zapchanym DPF :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi tez dymi na bialo :D ostatnio odstawilem samochod na 1h-2h(bo stracilem rachube czasu) , zdazylo sie wszystko wychlodzic, wilgotne i zimne powietrze. Odpalilem, zrobilem rundke po parkingu i zostawilem na zapalonym silniku i gadam z kumplem... po paru minutach wszystko biale za samochodem, kleby bialego dymu :D dopiero jak silnik sie rozgrzal a cala woda wyszla z rury przestal :cool2: szkoda ze tego nie nagralem bo pod latarnia w nocy bardzo ladnie i efektownie bylo to widac :norty:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.