Skocz do zawartości

320d problem z automatem GM


kryka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moim automatem, autko jest z 2002 roku, automat GM, przebieg 226tys. km.

Więc tak:

od zakupu autka w lipcu 2010 roku automat jak zmienial bieg z 1 na 2 bylo odczuwalne takie pociągnięcie (można też powiedzieć lekkie szarpnięcie), pojechalem wymienic jakies 3 tygodnie temu olej i filtr w skrzyni do speców w bielsku - białej.

Wymienili filtr, uszczelkę i olej weszło 5 litrów.

 

Przez pierwsze 2 dni po wymianie bylem bardzo zadowolony bo nic nie szarpało, po 2 dniach znow zaczely się pociągnięcia przy zmianie z 1-2.

Teraz po 3 tygodniach takie pociągnięcie jest odczuwalne przy każdej zmiania biegu przez automat. Czy to z 1-2 czy 2-3 czy 3-4 itd.

 

Czy winien może być zły olej? Zalali mi skrzynie olejem MOBIL ATF71141 IT czy to dobry olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy winien może być zły olej? Zalali mi skrzynie olejem MOBIL ATF71141 IT czy to dobry olej?

 

No to zalali ci złym olejem skrzynke :duh: , właściwy olej to Texaco TEXAMATIC 7045E

 

a poprawnie powinieneś to zrobić tak viewtopic.php?f=15&t=122945

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlali ci zly olej (bardzo czesto sie to zdarza, w serwisach ASB, że leją olej jaki mają) i z pewnoscia wykonczyli ci skrzynie i konwerter - zawsze jak ktos lał inny olej niz przewiduje producent skrzynia zdychała bardzo szybko. przygotuj jakies 6-8 tys zl na regeneracje.

olej musi byc texaco texamatic albo z aso ori. te skrzynie bez wymiany oleju z tym silnikiem robią co najmniej 450 tys km bez awarii. oczywiscie prawidlowo eksploatowane czyli nie pałowane.

poczytaj o tych skrzyniach w dziale E39 to sobie wyrobisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy miales opilki albo szlam w starym oleju? jezeli nie i jezeli teraz zlejesz tego mobila i nie bedzie syfu to jest szansa, ze bedzie ok. jezeli byl szlam i opilki to czeka cie regeneracja koszt od 6 do 8 tys zl i nie wierz, ze ktos ci to zrobi za 4 tys zl bo to sciema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli na magnesie nie bylo opilkow, a jedynie brudny olej to skrzynia powinna byc ok. skrzynia czasami wariuje przez niodomagajacy silnik. najpierw powinienes sprawdzic silnik, pozniej skrzynie. rozumiem, ze filtr wymieniles na orginalny a nie jakis szmatex za 60zl. sciagnij miske i zobacz czy teraz nie masz opilkow. jezeli nie masz to sposc caly olej ok 9litrow jest instrukcja na forum jak sie to robi dynamicznie i oczywiscie najtanszym olejem za 23 zl texaco. jak to ci nie pomoze to zbieraj pieniazki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu sie nie przejmował i pojechal do tych co ci wymieniali olej i wrzucil ich na koszta ewentualnie jechac do serwisu powiedziec co i jak niech piszą ze zly olej itd i niech naprawiaja a Ty z fakturka podjedzi do nich i niech becelują to moze sie nauczą baranki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymienilem dzisiaj olej weszło niecałe 9l. Opiłków żadnych nie było.

I teraz moje pytanie: przejechałem kawałek autem i zapaliła mi się żółta kontrolka oleju czy to ma cos wspólnego z tym co robilem?

I druga rzecz jadąc potem po przejechaniu jakichs 4-5 km, przy ruszaniu zauwazylem dziwny dźwięk taki jakby szum przy dodawaniu gazu jak auto jedzie czy to skrzynia tak buczy? czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam. Dziś byłem na wymianie oleju w szkrzyni z moim bmw e46 320d 2001r o numerze vin WBAAS71020CJ30959. Mam skrzynię automatyczną GM z zieloną tabliczką typ skrzyni A5S360R lub A5S390R, nie wiem dokładnie który. Zalali mi olej żółty esso. Czy dobry olej zalali? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,

Z tymi kolorami to tak jest - u mnie w skrzyni ZF 5HP19 (to jest oznaczenie ZF) czyli A5S 325Z (to jest oznaczenie BMW) jest zielona naklejka i zgodnie z TIS'em olej to Esso LT 71141.

Ty masz skrzynie GM, ale pomimo zielonej naklejki olej to nie Esso, tylko jak podaje TIS - TEXACO ETL 7045E dla A5S360R oraz TEXACO ETL 8072 B dla A5S 390R.

Tak wiec kolor naklejki to nie wszystko, bo wazne tez z jakiej firmy jest skrzynia.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.