Skocz do zawartości

320i Dziwny problem z silnikiem


Bielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem który trochę mnie już męczy. Otóż problem jest z moca silnika. Auto nie ma takiego przyśpieszenia co kiedyś. Poza tym jak nacisnę gwałtownie gaz na biegu jałowym to zabuja silnikiem i po 1.5 sekundy wskakuje na obroty. Poza tym przy ostrym przy gazowaniu na jałowym z rury kapie czarna jakby woda(benzyna, inna ciecz). Przy wciśnięciu gazu słychać jak mocno silnik zasysa powietrze (tak jakbym ja wziął głęboki oddech). Nie pali mi dużo więcej, ale zapach spalin jest taki mocno gryzący i jakiś dziwny :D:D. Do tego że w zimie z rury leci jak z chłodni elektrowni to już się przyzwyczaiłem. Silnik ma na stukane 340 000 km. Nie wiem czy to normalne. Jakby miał ktoś podobny problem proszę o info.

p.s. Płynu chłodniczego dużo nie ubywa;)

Drugi problem to mokry dywanik.

Oprócz nagrzewnicy jaki może być powód??. Mam jakąś dziwną okrągłą dziurę pod dywanikiem na środku podłogi od kierowcy. co tam powinno być??:O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien nazwe bo temat zostanie zamkniety ;)

 

PO opisie widze ze masz 2.0 silnik,

 

Co do wody z wydechu sprawa normalna śnieg pod wpływem ciepła zamienia sie w wode i jakoś musi wylecieć z rury, nie wspomne o wilgoci ktrora sie wlasnie w wydechu osadza, co do barwy tej cieczy to proste, opary spalonej benzyny pozostawiaja czarny osad na orurowaniu wydechu woda go zmywa i przybiera jego kolor.

 

Co do sprawy kopcenia, to tez nie problem jest zima, zimno i musi troszkę pokopcić ;]

 

"Mam jakąś dziwną okrągłą dziurę pod dywanikiem na środku podłogi od kierowcy. co tam powinno być??:O"

odpowiedz jest prosta: PODŁOGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te słabe wchodzenie na obroty masz tylko na gazie czy na benzynie też? Woda z wydechu to norma (skraplanie się różnych gazów powstałych w procesie spalanie mieszanki itp.). Jaki gaz? Jak długo w aucie siedzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie gaz siedzi dwa lata sekwencja stag 300 itd. Po czym poznać że cewki są do wymiany??. Trochę to dziwne ale auto więcej mi pali i gdy wcisnę gaz na zimnym silnik reaguje po 1.5sekundy :D. Czy to przeplywomierz, przepustnica, a może coś w elektryce?. Świece wymieniałem dwa lata temu :D:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do sondy lmbda. Na realoem bmw wychodzi mi że mam siemensa (11781738282)(OTA7H-3A2). Ile kosztuje taka lambda ile ich jest w pojeździe, jaką wybrać np. na allegro i jak ją ewentualnie wymienić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej dziory w podlodze to jest normale. to jest otwor do sciekania wody z wnetrza . podobne znajdziesz pod siedzeniem tylnej kanapy i chyba w bagazniku z tego co kojaze. tylko powinny sie w nich znajdowac plastikowe zaslepki.co do sondy to w r6 powinny byc chyba conajmiej dwie.poszukaj w dziale z gotowymi receptami.chyba byla opisana tam wymiana sondy w r6 nawet zdjecia sa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.