Skocz do zawartości

Dodatkowe powietrze do puszki filtra powietrza


Maryo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad zrobieiem w puszcze filtra powiertrza dodatkowego otworu z boku lub od spodu do ktorego doprowadzil bym rurke ktora zbierała by powietrze z okolic zderzaka. Chodzi o dostarczenie większej ilości powietrza. Gdzieś niedawno przeczytałem o takich modyfikacjach i przynosiły one minimalną lecz wykazaną na wykresach poprawe. Co o tym myślicie? bo zabieg kosztował by grosze.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że schłodzone powietrze podawane do rozgrzanego cylindra wpływa korzystniej na dynamikę i moc silnika (najlepiej odczuwalne przy mrozach) . No i pęd tzn. ciśnienie z jakim jest podawane też ma znaczenie . Natomiast nie sądzę że doprowadzenie kolejnej rurki poprawi osiągi ..może jakbyś zainstalował konkretny łapacz powietrza coś w stylu "rekin długoszpar"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie nad zrobieiem w puszcze filtra powiertrza dodatkowego otworu z boku lub od spodu do ktorego doprowadzil bym rurke ktora zbierała by powietrze z okolic zderzaka. Chodzi o dostarczenie większej ilości powietrza. Gdzieś niedawno przeczytałem o takich modyfikacjach i przynosiły one minimalną lecz wykazaną na wykresach poprawe. Co o tym myślicie? bo zabieg kosztował by grosze.

Pozdro

Ubawiam sie,ze molaby ta rurka zbierac wode.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest możliwość to wkład sportowy włożyć np. K&N

lub stożek i wtedy doprowadzić powietrze

Jasne ze wkład lub stozek bedzie lepszy choc jak wiadomo stozek moze pogorszyc elastycznosc a tego nie chce. Zapomniałeś chyba ze pisałem o małym nakładzie pieniędzy a markowy sportowy filtr to minimum 200zł. Na poparcie moich rozmyślań daje linka http://www.logun.org/fog.htm koles tam modyfikuje puszke w Z3 i najciekawszy jest ten wykres ktory pokazuje przeplyw powietrza wyglada zachecajaco zwlaszcza w dolnym zakresie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paniowie podawaniem powietrza słuzy przepływka

Patryk210 a znasz polski? "przepływomierz" potrafisz sobie przetłumaczyć co to urządzenie robi? heheh a za zrobienie dzury w puszce i niedoprowadzenie rury to gratuluje zasysac ciepłe powietze z pod maski :lol: Teksty ze w 1.6 dziwek sie nie zmieni a w 2.0 sie zmieni to juz wogole mnie rozlozyl w takim razie ktoś z 2.5 tak samo moze powiedziec o 2.0 ręce opadają heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.