Skocz do zawartości

chłodnica M50

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Szybkie pytanie szybka odpowiedź

 

mam u siebie chłodnicę taką

 

http://moto.allegro.pl/bmw-5-e34-1-8-2-0-2-5-chlodnica-nowa-i1424207497.html coś mniej więcej, tylko już swoje wyjeździła i rozszczelniła się, a mam okazje kupić mniejszą http://moto.allegro.pl/bmw-ser-5-e34-520i-525i-chlodnica-nowa-i1396230860.html

 

ale z tego samego silnika M50B20, tylko u mnie jest klima.

 

 

 

i moje pytanie, silnik na tej mniejszej nie będzie się przegrzewał?

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Opublikowano
Najważniejsze by to był model do odpowiedniego silnika musi być z klimą a rozmiar nie ma aż takiego znaczenia, po prostu będzie trochę częściej pracował termostat.
Opublikowano

Witam Cię kolego - mam ciut niedyskretne pytanko : Jesteś może z Warszawy lub okolic ?

Jeśli tak,to mogę podać Ci namiar taniego sklepu. Ja też wymieniałem chłodnicę - kupowałem w tym sklepie ( model rzetelnie sprawdzony z katalogiem i z roczną gwarancją). Zapłaciłem 35 zeta więcej,niż ta z alegro - dołożyłem jeszcze 10 zł.i przywieźli mi do domku.

Opublikowano

Aaa ! Jeszcze jedno !! Zobacz że ta chłodnica,którą chcesz kupić,jest niższa od tej którą masz.

Nie jestem na 100% pewien,ale to może być problem.

Pozdrawiam.

Opublikowano
Może mi się tylko wydaje, ale... jeśli zamontujesz chłodnicę niższą/węższą/cieńszą (ogólnie mniejszą niż masz teraz) to zmniejszysz ilość płynu chłodniczego w układzie,a co za tym idzie zwiększysz temperaturę silnika, może teraz to mało ważne (szybciej się zagrzeje do roboczej),ale pomyśl co będzie jak na dworze zrobi się ze 30-35 stopni, i staniesz w korku gdzie przez godzinę będziesz jechał 10km...

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze

właśnie ona jest mniejsza od mojej i tego się boję że latem silnik będzie się przegrzewał :cry:

 

croopsky, jaką chłodnice kupowałeś? do klimy? rzuć jaką fotkę jej w całości :)

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Opublikowano
Silniczek też mam 2,0 M50,tyle że bez klimy. Fotki niestety nie posiadam , ale jeżeli dobrze pamiętam,to kupiłem taką jak masz. W tym sklepie siedzą naprawdę,kumaci ludzie,i wszystko dokładnie sprawdzają. Jak kupowałem u nich sprzęgło wentylatora (visco),to nawet musiałem im podać nr.VIN , bo patrzyli czy moja betka,była robiona na stary kontynent,czy miała iść do ciepłych krajów-inne visco. Inny by się nie bawił - M50 , 2,0 -brać,bo to jest to... I wcisną by,co ma na składzie. Jak kupowałem chłodnicę,pytał mi się,czy znam jej wymiary. Ale jak mu powiedziałem że nie,to pogrzebał po niemieckich katalogach (też podałem VIN),i znalazł co trzeba. Chłodniczka cacy !! - tylko potem,to odpowietrzanie. :mad2: Ale niemiaszki wymyśliły !!!!!! :duh:
Opublikowano

Moja nowa chłodnica też jest ciut mniejsza (nie pamiętam ile) ale normalną temperaturę mam na milimetr w lewo od pionu i dopiero po 35km na autostradzie.

croopsky, tak to już tu jest. Niemiec woli dostać numer VIN i inne potrzebne dane w kilkanaście sekund niż potem użerać się nie wiadomo ile. Jak ja kupowałem niedawno dla siebie to też zostałem na początku potraktowany jak amator (kupowałem u fachowca od układów grzejniczych i chłodzących wszelkiego typu) a jak zacząłem mu rzucać wszelkimi numerami i danymi auta z pamięci to się uspokoił. Ordnung muß sein! :mrgreen:

Opublikowano
  • Autor
  • Zasłużeni forumowicze
K9Darek, ile płaciłeś za chłodnicę?
http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Opublikowano
A może ktoś ma na zbyciu chłodnicę do 525tds z klimą? Nie interesują mnie inne rozmiary, ma być taka, jak była :D

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Opublikowano
kwk222 Około 115€ więc raczej drożej niż w Polsce.
Opublikowano
Ja za swoją płaciłem 330 złociszy + dostawa 10 zł. To jest Polski sklep,który posiada i niemieckie katalogi-tam sprawdzają,a potem patrzą w katalogach zamienników. Jak dzwoniłem po innych sklepach (a było tego sporo),to najtańszą proponowali mi za 350 zł.
Opublikowano
Ja odbierałem sam i w trybie gwałtu bo miałem na zakup i wymianę 2 dni :duh: bo przecież nie będę z Polski sprowadzał :mad2: ale i tak uważam że cena niewygórowana a choć ciut mniejsza to działa super (odpukać).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.