Skocz do zawartości

Nie mam światła mijania.


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj spaliła mi się żarówka od świateł mijania w prawej lampie. Kupiłem nową i założyłem od ręki jednak nie chce świecić. Do wczoraj wszystko było ok.Gdzie szukać przyczyny?Bezpieczniki są ok.Może to być przekaźnik?Gdzie są przekaźniki od świateł?Czy światło lewe i prawe mają wspólny przekaźnik?Jeżeli tak to znaczy że przekaźnik mam ok. bo lewa lampa świeci.Może uszkodziła się wiązka przewodów, którędy i dokąd ona idzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź moduł świateł ( LCM ) pod maską chyba po stronie kierowcy, możliwe że zrobiły się zimne luty czyli brak kontaktu. Posprawdzaj jak wygląda płytka drukowana, możliwe są pęknięcia druku, przepalona ścieżka.Jeżeli tam będzi wszystko ok to zostaje sprawdzić przewody od tego modułu do lampy ( wg. kolorów ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem w mojej :

Przekaźnik lewa i prawa to różne przekaźniki

 

 

1.Jak otworzysz LCM masz tam sporo elektroniki i cztery małe przekaźniczki

- popraw luty na grubych ścieżkach i luty na pinach złącza ( u mnie połowa była "wybujana")

 

- jak odchylisz górną płytkę w LCM i spojżysz z góry na przekaźniki to:

dwa lewe są od długich dwa prawe od mijania (lewy od prawgo światła prawy od lewego)

 

u mnie zimny lut spowodował grzanie styku, przytopienie plastiku i blokadę przekkaźnika ;)) na szybko wydłubałem plastki żeby jakoś się przekulać do sklepu z częściami elektronicznymi i miłe zaskoczenie przekaźniczki w LCM nie są jakieś z kosmosu dobrałem polskie produkcji RELPOL nazywają się RA-2 można zobaczyć na stronie relpolu i cena szok jakieś 2PLN ;)) kupiłem garść więcej nie mieli ;))

 

2. To nie koniec walki warto jeszcze wyjąć i rozebrać przekaźnik opisywany najczęściej jako musztardowy(taki ciemno zółty wysoki) jest to przekaźnik od postojowych ale jak on ma też zimne luty lub co gorsza iskrzące luty LCM szaleje u mnie gasił i zapalał świtła mijania ;)) w ostatniej fazie przed naprawą.

Poprawiłem konkretnie wszystkie luty i jak ręką odjął

 

czas naprawy jakieś 20 minut i spokój grabarza na sporo czasu

 

POzdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCM znajdziesz w skrzyni bezpieczników długi czarny panel u mnie pierwszy od krawędzi auta jest na nim napis

 

w LCM znajdziesz przekaźniki od długich i mijania

postojówki to wysoki żółty przekaźnik

 

jak byś się mocno motał z tym to zadzwoń moze jakoś bliżej naprowadzę

+48502652926 będę po 19 pod tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc. Wczoraj uporałem się z tymi światłami. Znalazłem ten moduł, on u mnie jest opisany LKM a nie LCM. Sprawdziłem całą płytę i elektromagnesiki. Wszystko było w porządku. W związku z tym, że nic nie znalazłem postanowiłem zrobić tak jak napisał ginx i poruszałem całym modułem. Przy okazji dostał pięścią i wszystko wróciło do normy. Przy najbliższej okazji obejrzę jak wyglądają wtyki od dołu, pewnie są trochę zaśniedziałe. Jeszcze raz wielkie dzięki chłopcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem zimnych lutów dotyczy tylko przekaźniczków? Oglądałem wszystkie luty, nawet ruszałem przekaźniczkami tak by zobaczyć właśnie czy czasem się jakiś lut nie oderwie od ścieżki. Niestety nic się nie ruszyło. Na wszelki wypadek(może masz rację robertbmw) przelecę lutownicą po wszystkich lutach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wielkie dzięki, teraz pozostaje mi tylko poszukać który to przekaźnik jest od świateł postojowych!

Pozdrawiam

 

No i tutaj muszę przyznać że deczko minąłem się z prawdą :wink: ale tylko deczko :mrgreen: więc są dwie wersje : wersja z przekaźnikiem i bez dla świateł postojowych.

Dla naszej części europy powinna być wersja gdzie światła postojowe są załączane bez pomocy przekaźnika, tylko wyłącznikiem świateł.

W krajach gdzie obowiązuje całodobowa jazda na światłach i są one zapalane automatycznie po zapaleniu silnika jest zastosowany przekaźnik dla świateł postojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.