Skocz do zawartości

Zmiana autka e90/e92


Be Real

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jak ktoś chce jeździć komfortowym coupe niech kupi MB CL'a.... :mad2:

 

Jak dla mnie e92 jest całkiem komfortowym autem, zawieszenie świetnie tłumie nierówności, zaznaczam nierówności, a nie dziury i wyrwy!! Nie raz już o tym pisano, ale w Niemczech nie ma takich dróg jak w Polandii, więc z góry, jakby konstrukcyjnie te auta nie mają prawa radzić sobie z polskimi dziuuuuuuuuuuuuuuuuuuurami. :mad2: Znajomy jeździ nową A3 na 18 calowych felgach i jest bardziej twarda niż moja e92 na 18" run flatach!

Z racji szyb bez ramek, przy wyższych predkościach przeszkadza szum wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Poza tym ,że jest glosniej i trochę bardziej twardo to nie ma róznicy

 

Dwóch właścicieli M3 e46 stwierdzili zgodnie po przejażdżce moim autem ze jest stanowczo za cicho :) Na zewnątrz dzięki wydechowi dźwięk jest ok, ale w środku trochę go brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jazda E90 po mieście teraz (dziury po zimie) to katorga praktycznie jazda slalomem bo nawet najmniejsze dziurki czuć na krzyżu a co dopiero jazda M3 ale dla tego auta jestem w stanie katować sie nawet po wertepach :mad2:

miałem wcześniej Audi B6 z zawiasem S-line i było zdecydowanie bardziej komfortowo :D

W listopadzie byłem blisko zakupu nowego Megana RS ale Wrocławski diler nie jest w stanie do dzisiaj załatwić testówki :duh: bo jak by się okazało że twardośc zawieszenia jest na poziomie E90 to zrobie przesiadke na RS, myslałem o E92 ale żeby kupić coś świeżego nie z USA i w miare nadającego sie do jazdy bez inwestowania to bez 150 tyś niema co szukać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: dziś wiozłem na dachu "towar", droga S7, W-wa - Radom, ~120km, prędkość ~80-90km/h średnie spalanie 4,6l :cool2: :cool2: :cool2: ale relne średnie spalanie z ~30tys. km to ~10l...pozdr.

 

hmm aż się nie chce wierzyć, ja parę tygodni temu wracałem zmęczony późno wieczorem ze 120km, jechałem równo i spokojnie 90-100km/h, z ciekawości zresetowałem komputer - spaliła mi 7.6l, normalnie w trasie pali mi 8.5 - 9 w mieście 11.5-12.5l, może popsuta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na forum trzeba się pochwalić jakie moje auto jest ekonomiczne, a te co pali dużo jest be.

 

A bo to zależy do czego służy fura :)

Moja jest typowo dla zabawy i pali, jak wspomniałem, 18 -20. To pod moją nogą bo jak za kierę dorwie się moja Małżonka to spalanie wzrasta do 25. Ja nie mogę z nią jechać jako pasażer bo normalnie strach ;)

 

Aha, do jazdy na codzień mam super wygodne rodzinne duże auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, według mnie auto pali tyle ile naleje - każde tyle samo :mrgreen: zawsze spala wszystko :wink:

 

Ale fakt faktem że jak się robi bardzo dużo km to ma to znaczenie. Jak w ciągu 10 miesięcy robię 40 000km to kilka litrów różnicy na każde 100km to parę ładnych złotych dodatkowo.

Drugą stroną medalu jest nieumiejętność jazdy wielu osób którzy np. wrzucają luz - "luzowanie" jak dojeżdźają do auta lub skrzyżowania :duh: Umiejętność jazdy może zaoszczędzić nawet do paru litrów w mocnych autach. Wiem co mówię, czasem upalam z znajomym Chevroleta Corvette z '77, tam nie ma ograniczeń w spalaniu, gaźniki leją benzynę "ciulkiem" :D . Ale odgłos wolnossącego V8, które zostało zaprojektowane w czasach gdzie nikt nie znał słowa eko jest bezcenny... :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to zależy do czego służy fura :)

Moja jest typowo dla zabawy i pali, jak wspomniałem, 18 -20. To pod moją nogą bo jak za kierę dorwie się moja Małżonka to spalanie wzrasta do 25. Ja nie mogę z nią jechać jako pasażer bo normalnie strach ;)

 

Aha, do jazdy na codzień mam super wygodne rodzinne duże auto.

 

Ja szukam auta właśnie na codzień do pracy,moje wymagania:

-ma wyglądać ja E92 (ewentualnie A5) silnik conajmniej 200 KM benzyna,automat a zawieszenie z jakiegoś Francuza :8)

aha i nie starsze niż 3 lata i jak narazie to nie znalazłem nic w cenie 120-130 tyś. w tamtym tygodniu jeżdziłem testówką Lexusa IS w pełnym wyposażeniu gdyby nie cena to bym może kupił bo zrobił na mnie pozytywne wrażenie :cool2: gwarancja 5 lat lub 500 tyś km.

Na weekendowe wyjazdy z rodziną mam SUVA dlatego potrzebuje coś fajnego na codzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: dziś wiozłem na dachu "towar", droga S7, W-wa - Radom, ~120km, prędkość ~80-90km/h średnie spalanie 4,6l :cool2: :cool2: :cool2: ale relne średnie spalanie z ~30tys. km to ~10l...pozdr.

 

hmm aż się nie chce wierzyć, ja parę tygodni temu wracałem zmęczony późno wieczorem ze 120km, jechałem równo i spokojnie 90-100km/h, z ciekawości zresetowałem komputer - spaliła mi 7.6l, normalnie w trasie pali mi 8.5 - 9 w mieście 11.5-12.5l, może popsuta ??

myślę, że nie, mam N57 ty M57, różnica ponad 1l przy tych samych prędkościach obrotowych, dodatkowo Ty masz napęd "x" więc kolejne ponad 1l więcej...jak wiozłem "tyczkę" na dachu to bliżej mi było 80km/h niż 90 a przy 80 mam trochę ponad 1 tys. obrotów, jestem "fanem" sprawdzania wszystkiego co mogę zweryfikować, życie zmusiło mnie do chwilowej stałej jazdy z prędkością emerycką to mierzyłem, drugi raz taka szansa chyba szybko się nie wydarzy...

jest to możliwe ale realnie (księgowość spisuje mi liczbę zakupionych litrów) wychodzi mi średnia ~10l z przebiegu trochę ponad 30tys. z 10 miesięcy użytkowania, z takiego spalania (czytaj: zasięgu na baku) w odniesieniu do stylu jazdy jestem b. ale to b. zadowlony....pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady :D

 

Będę szukał zdrowego ładnego e92 330d :twisted:

 

Czy to nie auto dla Ciebie? pewna przeszlosc, maly przebieg...

http://otomoto.pl/bmw-330-polski-salon-stan-ideal-C16325153.html

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2: dziś wiozłem na dachu "towar", droga S7, W-wa - Radom, ~120km, prędkość ~80-90km/h średnie spalanie 4,6l :cool2: :cool2: :cool2: ale relne średnie spalanie z ~30tys. km to ~10l...pozdr.

 

hmm aż się nie chce wierzyć, ja parę tygodni temu wracałem zmęczony późno wieczorem ze 120km, jechałem równo i spokojnie 90-100km/h, z ciekawości zresetowałem komputer - spaliła mi 7.6l, normalnie w trasie pali mi 8.5 - 9 w mieście 11.5-12.5l, może popsuta ??

 

Ja ostatnio przez 2 tygodnie na dojazdówce jeździłem, po tym jak zniszczyłem felgę i oponę na dziurze i powiem tak, przejechałem na jednym baku 1100 km :D. Średnie spalanie uwaga miasto 40% - trasa 60% - 6,3 l/100km :) Fakt, że mogę jeździć tylko do 80km/h i tak zwykle jadę. Ostatnio tak dla sprawdzenia zresetowałem sobie Journey Computer ze spalaniem podczas jazdy po trasie i spalanie na 30km wyszło mi 3.8 l/100km :). Wiadomo, że jechałem jak emeryt, ale fajnie, że da się tak nisko zejść na trasie samochodem z trzy litrowym dieslem :)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady :D

 

Będę szukał zdrowego ładnego e92 330d :twisted:

 

Czy to nie auto dla Ciebie? pewna przeszlosc, maly przebieg...

http://otomoto.pl/bmw-330-polski-salon-stan-ideal-C16325153.html

 

Przebieg aż mega podejrzany.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "mega podejrzany"? Chyba tylko w sensie sposobu eksploatacji bo może jeżdziło tylko na bardzo krótkie trasy ... poza tym naprawdę są samochody z udokumentowanym niskim przebiegiem ... ja kupiłem 4,5 letnie 330d po 74000km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.