Skocz do zawartości

wymiana panela climatronic na inny ???


brazyl

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam taki panel klimy jak ten http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1969eded6d53420b.html tylko u mnie przycisk rest jest po prawej stronie , chce zalozyc taki jak ten http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e419a840cff8eeae.html i mam pytanie czy bedzie wszystko pasowac i dzialac jesli zamontuje taki????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też myślę o zmianie na ten nowszy bo w tym co mam wyświetlacze słabo wyświetlają a jak mam kupić to chcę ten nowszy tylko czy to będzie działać bez przeróbek??
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma webasta, tylko ten panel rozni sie przyciskiem rest u mnie byl po prawej rest a w tym nowszy co mam zamiar wsadzic jest po lewej,,, jesli jest webasto to powinien byc panel z przyciskiem max , a z tym programowaniem to cos tez obilo mi sie o uszy ze trzeba przeprogramowac jak jest panel np z samochodu po lifcie czyli chyba po 98 roku to wtedy trzeba programowac, na ktoryms forum nawet ktos pisał ze nie załaczy klimy, i trzeba zmieniac nagrzewnice ale nie wiem ile w tym prawdy,oczywiscie mam na mysli panel po lifcie,,,,,we wtorek zakładam nowszy wiec sie wszystko okaze i opisze co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zamontowałem ten nowszy panel czyli taki jak wyzej panel z 98 roku moj był z 95 , wszystko działa poprawnie pricisk rest tez, tylko mam pytanie jak sprawdzic przy tak niskich temperaturach na zewnatrz czy załacza klime, kotrolka sie zapala od klimy jak wcisne ale nie mam pewnosci czy ja załacza , w jaki sposob moge to sprawdzic teraz???? czy musze czekac az sie zrobi ciepło???::):):)::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
odnawiam temat bo nie uzyskałem zadnej odpowiedzi,,,,jak mozna sprawdzic czy załacza klime przy tak niskich tempereturach?? i czy po wymianie na inny panel nalezy zawsze go kodowac jesli tak to w jaki sposob???/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz spojrzeć pod maskę jak włączysz klime (silnik musi pracować) to zerknij czy załączył ci się kompresor klimatyzacji i już wiesz czy działa. U mnie potrzebna jest adaptacja bo nie steruje klimą i nic nie zauważyłem żeby wpłynęło to na pracę silnika pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz spojrzeć pod maskę jak włączysz klime (silnik musi pracować) to zerknij czy załączył ci się kompresor klimatyzacji i już wiesz czy działa. U mnie potrzebna jest adaptacja bo nie steruje klimą i nic nie zauważyłem żeby wpłynęło to na pracę silnika pozdrawiam.

a jak dokonac tej adaptacji panela?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
odnawiam temat tak jak pisałem w pierwszym poscie zmieniłem panel klimy na nowszy ,wczesniej miałem z pokretłami od siły nawiewu z 95 roku teraz załozyłem nowszy z 98 roku juz bez pokreteł i jest problem wszystko działa super ale nie załacza mi kompresora klimy, czy musze zmieniac ten panel na inny, czy trzeba cos zrobic i bedzie działac ta klima ,wczesniej ktos pisał o adaptacji zeby sterowało klima jak to zrobic ,prosze o porady i pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać tylko trzeba go zakodować ....

Do adaptacji będzie potrzebny program NCS-Expert , jest on w pakiecie razem z INPĄ ( dostępny bez problemu w necie)

Krótka instrukcja kodowania:

1. Uruchamiamy Ncs

2 Ładujemy profil Expertenmodus naciskamy ok

3 Pózniej przycisk F1 czyli FG/ZCS/FA nastepnie F3 i wybieramy model naszego auta potem klikamy w opcje "EWS"

4. Zostawiamy tak Ncs

5 Wchodzimy do katalogu gdzie zainstalowany jest NCS katalog "work" i zmieniamy rozszerzenie pliku FSW_PSW.TRC na FSW_PSW.MAN

6. NAstepnie w NCS naciskamy F6 "Zuruck"

7. Naciskamy F4 i wybieramy sterownik IHK

8. Pozniej F2 "Job andern" i wybieramy opcje SG_Codiren

9. F3 "Job ausfuhren" i na tym koniec kodowania

 

Rezultat?? Klima się załącza nie ma dziwnych szumów w silniku na nowym panelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki w koncu jakas konkretna informacja, ale jednak sam tego pewnie nie zrobie,bo przyznam szczerze ze w te klocki jestem troszke zielonkawy,,,,nie moja specjalizacja:)):):) wystarczy sciagnac program w piac sie w kostke diagnastyczna i według twoich wszkazowek????/?//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W jednej e38 panel sie zakodowal i klima sie zalacza a w innej e38 kodowanie przebiega poprawnie ale klima sie nie zalacza.Klima jest sprawna,dziala na starym panelu a na nowszym z INPA (aktywacja komponentow) da sie wysterowac AC.

Paneele roznia sie przyciskami REST i MAX.

O co chodzi?

Bielsk Podlaski tel. 506 572 798.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja wymienilem na panel z anglika, klima sie zalacza ale zeby np. wylaczyc calkiem panel trzeba przyciskiem po prawej a nie jak w europejczyku po lewej.

Zrobilem kodowanie NCSem wg instrukcji ale nie ma roznicy w dzialaniu. Gdzies kiedys czytalem ze panel z anglika po adaptacji bedzie dzialal jak EU.

740i E38 manual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj na forum 7e.pl że jeśli podepniemy panel z innego modelu może nawet dojść do uszkodzenia komputera silnika ze względu na to że wydaje on komendę zwiększenia obrotów przy próbie uruchomienia klimy. Musiał facet wymienić cały sterownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.