Skocz do zawartości

wstawienie xenonów


ralf7742

Rekomendowane odpowiedzi

No nie jest tak, jak kupisz reflektor to musisz jeszcze mieć przetwornice żeby to chodziło. A tak na marginesie ZAWSZE auta z ksenonami miały spryskiwacze jeżeli tak nie jest to są przeróbki albo były bite i koniec kropka innej możliwości nie ma :P

 

No ja tak właśnie mam.

:: Moje auto ::


:: Nieważne czym jedziesz, ważne dokąd ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moim skromnym zdaniem....

 

O ile odbrze pamiętam statystyki policyjne, to 75% nocnych zderzeń czołowych jest przez oślepienie. Montaż ksenonów bez autopoziomowania jest zabiegiem utrudniającym życie innym kierowcom. Oczywiście będzie ręczna regulacja.

 

I tu moje pytania, czy do lamp oryginalnych lamp ksenonowych można podłączyć silniczek i wtyczkę od ręcznej regulacji, czy musi robić to elektryk (inne wtyczki itp)

 

Ilu z nas jeździ na światłach wyregulowanych najniżej, i przy jeździe na inaczej ustawionych pamięta aby je potem zmienić?

 

Apropos: Jaki jest powó obowiązku posiadania spryskiwaczy w ksenonach? Brud jakoś załamuje światło? Czy chlapa szybciej zastyga od wysokiej temp?

 

Osobiści ksenony mi się podobają ale nie popieram montażu do każdego autka dla bajeru, chyba nie chcemy po pierwsze innym przeszkadzać na drodzę, po drugie przyczynić się do jakiejś niemiłej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

A ja slyszalem ze sa inne oznaczenia na szkle lampy jesli ma xenon.A co do badan technicznych to nie mam problemu,mam xenonki od 4 miesiecy.nawet bylem niedaleko na stacji diagnostycznej je ustawic (ustawili i podbili przegląd ),ale szukam spryskiwaczy do mojej (jesli ktos wie gdzie cos takiego kupic to prosze o kontakt ).

Acha i koszty: ja zaplacilem za wszystko 1200 na oryginalnych przetwornicach BMW.Dla samego efektu bylo warto :) :) :) .Lewy pas mój :) i nikt nie wymusza :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Jak to jest z ksenonami. Chciałbym jezamontować w swoim autku. Ale...

Znalazłem używane ksenony i co teraz mam zrobić? Spryskiwaczy nie mam... Czy one są NIEZBĘDNE? Jak jest z przeróbką? Wystarczy sama wymiana lamp czy trzeba jeszcze coś grzebać w elektryce? No i co to jest przetwornica? :shock:

Pozdrawiam i dzięki za ewentualną pomoc :!:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprawa- nie wszystkie auta posiadajace fabryczne xenony maja poziomowanie i spryskiwacze. (patrz strona startowa www.bmw-klub.pl). Moja rada- kup orginalne uzywki i montuj.

 

No powiem że zdziwiony jestem tym co słyszę. Jeżeli chodzi o spryskiwacze to do 96 roku nie montowali przy xenonach w E38 ale co do poziomowania to się nie zgodzę albo elektryka albo NIVO.

 

Inna sprawa ja już nauczyłem się odróżniać na trasie przeróbkowiczów nawet na oryginalne lampy xenonowe bez poziomowania szczególnie jak jedzie z naprzeciwka i nie ważne jakie są nierówności żarówy napieprzają po oczach > takich to bym karał maxymalnymi mandatami.

Im się wydaje że są kozakami bo mają xenony a to nic innego jak 10 lat temu PIONEER na tylnej szybie albo CD na lusterku.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprawa- nie wszystkie auta posiadajace fabryczne xenony maja poziomowanie i spryskiwacze. (patrz strona startowa www.bmw-klub.pl). Moja rada- kup orginalne uzywki i montuj.

 

No powiem że zdziwiony jestem tym co słyszę. Jeżeli chodzi o spryskiwacze to do 96 roku nie montowali przy xenonach w E38 ale co do poziomowania to się nie zgodzę albo elektryka albo NIVO.

 

Inna sprawa ja już nauczyłem się odróżniać na trasie przeróbkowiczów nawet na oryginalne lampy xenonowe bez poziomowania szczególnie jak jedzie z naprzeciwka i nie ważne jakie są nierówności żarówy napieprzają po oczach > takich to bym karał maxymalnymi mandatami.

Im się wydaje że są kozakami bo mają xenony a to nic innego jak 10 lat temu PIONEER na tylnej szybie albo CD na lusterku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja przerobilem na xenony dlatego ze e34 ma bardzo slabe swiatla a to znaczy w twoim mniemaniu ze jestem więsniakiem z napisem pineer na szybie ??????.Ja nie mam poziomowania ale jak kazde kombi nivo.

A do oslepiania to bardziej wkur,,,,,jaja mnie fiaty seicento lub cinkie ,ktore maja za wysoko ustawione swiatla.

A duzo aut nawet z fabrycznymi xenonami oślepia!!!!!

wiec nie obrzucaj nikogo wizwiskami !!!!!oki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 na glownej stronie klubowej ma Xenony a nie ma spryskiwaczy :lol:

Samopoziomowanie w wiekszosci starych modeli i tak jest niesprawne. Wlaczniki zainstalowane przy zawieszeniu sa albo poobrywane albo skorodowane tak ze nie spelniaja swojej funkcji tak jak powinny. Sprawne samopoziomowanie latwo sprawdzic czy funkcjonuje wlasciwie. Po wlaczeniu swiatel przez pierwsze 2 sekundy lampa podnosi sie do gory i w dol ustawiajac optymalny kat wiazki swiatla.

Co do spryskiwaczy tego typu wymysl nie sprawdza sie kompletnie. Ktos kto napisze ze brudne swiatla ksenonowe bardziej raza niz czyste jest w bledzie. Brudne swiatlo blokuje wiazke swiatla przez co staje sie mniej intensywna. Nie istnieje zadne rozpraszanie do gory czy na boki. Wlasnie spryskany woda klosz swiatla pokryty drobnymi kropelkami odksztalca kierunek strumienia swiatla.

Kierowcy w Polsce sa za bardzo uwrazliwieni na jadacych z przeciwka na ostrych swiatlach. Jezeli zauwaza ze ktos ma mocniejsze swiatla od ich swieczek zapalonych w zzartych przez erozje kloszach od razu mrugaja swoimi dlugimi(ktore i tak niczym sie nie roznia od ich krotkich), zajezadzaja droge, trabia itd :duh: Polacy sa bardzo zadziorni jako kierowcy. Nie krytykuje oczywiscie polskich kierowcow ale na swiecie na drogach panuje zdecydowanie wieksza kultura i grzecznosc. Wiele razy widze jadacy z przeciwka samochod ktory zapalil sobie przez pomylke dlugie swiatla i nie jest to dla mnie jakims problemem, staram sie wowczas nie "patrzec mu w oczy".

Wydaje mi sie ze wiekszosc osob negatywnie wypowiadajacych sie na Xenony bez samopoziomowania i bez spryskiwaczy szuka po prostu dziury w calym. Czasami zdezelowana beemka z siedzacym tylem potrafi bardziej razic niz Xenony bez spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już zgłupiałem... Myśłałem, że nie mam ksenonów w swoim z4... ALe przeczytałem kilka topiców i było tam stwierdzenie, że po odpaleniu ksenony można poznać potym, że się automatycznie ustawiają... No i u mnie tak jest :shock: Gdy odpalam światła to się ustawiają.

I mam jeszcze jedno pytanko... Co może być porzyczyną? Lewa lampa świeci za nisko (czasem) a innym razem świeci dobrze.

A tak w ogóle to ja nie mam pojęcia o tych xenonach. Mam w kabinie regulację poziomu świecenia i nie mam spryskiwaczy... To mam w końcu te ksenony czy nie mam :?: Kurde... :evil:

A czy ksenony to są światła i długie i krótkie? I czy ksenon musi mieć niebieskawy odcień???

Pomóżcie proszę...

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było tam stwierdzenie, że po odpaleniu ksenony można poznać potym, że się automatycznie ustawiają... No i u mnie tak jest :shock: Gdy odpalam światła to się ustawiają.

I mam jeszcze jedno pytanko... Co może być porzyczyną? Lewa lampa świeci za nisko (czasem) a innym razem świeci dobrze.

 

Mozna poznac po tym sprawne samopoziomowanie a nie to czy masz Xenony czy nie, zwykle zarowki tez moga miec samopoziomowanie.

Jezeli chcesz stwierdzic czy masz Xenony to siedzac w samochodzie po odpaleniu w pierwszych kilku sekundach mozesz zobaczyc jak zmieniaja barwe dopuki nie rozgrzeja sie do odpowiedniej temperatury pracy. Oprocz samopoziomowania cala lampa ma mozliwosc recznej regulacji wiec lampa ktora ci swieci za nisko jest po prostu zle ustawiona. Mozesz zmienic jej polozenie za pomoca odpowiednich pokretel znajdujacych sie na obudowie lampy. To ze raz swieci dobrze a raz zle moze swiadczyc o tym ze mechanizm napedzajacy samopoziomowanie w tej lampie zacina sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobilem na xenony dlatego ze e34 ma bardzo slabe swiatla a to znaczy w twoim mniemaniu ze jestem więsniakiem z napisem pineer na szybie ??????.Ja nie mam poziomowania ale jak kazde kombi nivo

 

Masz NIVO to nie oślepiasz jasne chyba , ja jestem przeciwnikiem xenonów bez żadnego poziomowania.

 

A do oslepiania to bardziej wkur,,,,,jaja mnie fiaty seicento lub cinkie ,ktore maja za wysoko ustawione swiatla.

 

Nie tylko ciebie wkur...

 

Polacy sa bardzo zadziorni jako kierowcy. Nie krytykuje oczywiscie polskich kierowcow ale na swiecie na drogach panuje zdecydowanie wieksza kultura i grzecznosc.

 

A Ty niby już nie jesteś polakiem.

 

Wydaje mi sie ze wiekszosc osob negatywnie wypowiadajacych sie na Xenony bez samopoziomowania i bez spryskiwaczy szuka po prostu dziury w calym

 

Przesadzasz !!

 

Samopoziomowanie w wiekszosci starych modeli i tak jest niesprawne

 

z takim podejściem nie mamy o czym rozmawiać.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy sa bardzo zadziorni jako kierowcy. Nie krytykuje oczywiscie polskich kierowcow ale na swiecie na drogach panuje zdecydowanie wieksza kultura i grzecznosc.

 

A Ty niby już nie jesteś polakiem.

 

Jestem Polakiem. Nigdzie nie napisalem ze nie jestem. Piszac Polacy mialem na mysli i siebie. I jeszcze raz potwierdzam ze w wiekszosci polscy kierowcy na drogach to chaos, brak kultury, kto pierwszy ten lepszy, na kazdym kroku przeklenstwa, wyzwiska etc W innych krajach jest tego ZDECYDOWANIE mniej.

 

Wydaje mi sie ze wiekszosc osob negatywnie wypowiadajacych sie na Xenony bez samopoziomowania i bez spryskiwaczy szuka po prostu dziury w calym

 

Przesadzasz !!

 

To nie przesada. Nawet nie majac samopoziomowania mozna ustawic je w taki sposob aby nie oslepialy innych kierowcow. Upieram sie przy stwierdzeniu ze sprykiwacze lamp to bzdura totalna. Co to za kierowca ktory czysci szybe w swoim samochodzie za pomoca wycieraczek lub lampy za pomoca spryskiwaczy :norty:

 

Samopoziomowanie w wiekszosci starych modeli i tak jest niesprawne

 

z takim podejściem nie mamy o czym rozmawiać.

 

To nie podejscie to realia. Skoro komus nie chce sie wyczyscic klosza reflektora kawalkiem papieru to myslisz ze bedzie sie chcialo wymienic niesprawne wlaczniki samopoziomowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh masz rację Polska to straszni kierowcy o niebo lepiej jest na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Estonii, Rosji, Mołdawi, Rumunii... im dalej na wschód tym lepiej a my tak pośrodku myślę...

 

Łukasz my jesteśmy zadziorni, bo się lejemy, w USA od razu strzelają, to gryziesz język żeby komuś nie pysknąć bo shotgun w domu został:):)

 

Żartuje oczywiście, powtarzam to żarty.

 

Nie wiem czy nie czytaliście mojego posta o mojej e34, wg mnie to najlepsze światła jakie miałem, moze po prostu w 15letnim autku trzeba zmienić światła a nowe:)

 

Pozdro

 

Acha, nie wiem czy to pisałem ale chętnie bym wstawił ksenony ale tylko z samopoziomowaniem i oryginalne. (oczywiście takich n ie ma do e30 :duh: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh masz rację Polska to straszni kierowcy o niebo lepiej jest na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Estonii, Rosji, Mołdawi, Rumunii... im dalej na wschód tym lepiej a my tak pośrodku myślę...

 

Łukasz my jesteśmy zadziorni, bo się lejemy, w USA od razu strzelają, to gryziesz język żeby komuś nie pysknąć bo shotgun w domu został:):)

 

Żartuje oczywiście, powtarzam to żarty.

 

 

Moze w tych krajach jest jeszcze gorzej kto wie. Nie krytykuje sposobu jazdy, Polacy jezdza konkretnie, stanowczo po prostu "maja jaja do jazdy"

Problem jest taki ze nie ma w ich jezdzie waznych cech takich jak: uprzejmosci, kultura, opanowanie. Nie zauwaza sie tego jezeli sie przebywa w tym kotle na codzien.

 

Tak zle nie ma, nie strzelaja. :norty: Najgorsze co cie moze spotkac to ktos pokaze ci srodkowego palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, I was joking;)

 

Co do jazdy to nie uogólniajmy, nie jest tak źle:) Co prawda Buractwa jest dużo, ale tego co jedzie dobrze to nie widzisz, bo jedzie dobrze:)

 

A najlepszy kierowca może się zagapić lub mieć zły dzień:) Wiesz Mamy Kaczke prezydenta to motto polskiego kierowcy brzmi:"Spieprzaj Dziadu!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie wiem czy mam ksenony... Czy na podstawie poniższego zdjęcia może mi ktoś powiedzieć :?:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img508.imageshack.us/img508/1127/image0934bo.jpg

 

LukaszPL jeszcze pytanie do Ciebie... Pisałeś, że mechanizm napędzający samopoziomowanie może mi się zacinać :( Czy takie coś można naprawić czy potrzeba jakiejś większej naprawy :?:

Pozdrawiam :!:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie wiem czy mam ksenony... Czy na podstawie poniższego zdjęcia może mi ktoś powiedzieć :?:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img508.imageshack.us/img508/1127/image0934bo.jpg

 

LukaszPL jeszcze pytanie do Ciebie... Pisałeś, że mechanizm napędzający samopoziomowanie może mi się zacinać :( Czy takie coś można naprawić czy potrzeba jakiejś większej naprawy :?:

Pozdrawiam :!:

 

 

To czy masz Xenony czy nie powinienes zauwazyc po zapalaniu sie swiatla. Xenon nie zapala sie tak jak zwykla zarowka wyglada to troche tak jak mini wyladowanie atmosferyczne. Rozgrzewajac sie mozesz golym okiem dostrzec zmiane barwy swiatla. Na poczatku jest bardziej niebieski, po pelnym rozgrzaniu przechodzi w bardziej zolta barwe. Jezeli masz w soczewkach zainstalowane Xenony na ringu otaczajacym soczewke (tym srebrnym) powinien byc wytloczony napis Xenon. Tak przynajmniej jest na reflektorze mojej E46. Ze zdjecia trudno wywnioskowac. Otwierajac maske powinienes miec rowniez na lampach naklejki ostrzegajace o wysokim napieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank, ja tylko cytowałem Prezydenta, nie politykuję, zauważyłem że uważnie czytasz moje posty i lubisz z nich wyciągać esencję :mrgreen: :mrgreen:

 

Chendo stań przed samochodem i niech ktoś włączy światła (obcemu nie daj). Jak to xenony to od razu zobczysz. Jak masz wątpliwośći to to są zwykłę światłą. Ksenony zapalają się po prostu szybciej :norty: .

 

Czy Z4 wychodziła bez ksenonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Z4 wychodziła bez ksenonów?

 

Na to wygląda, że tak :shock: Widać Niemiec, który wcześniej nią jeździł zamawiając swój egzemplarz chciał zaoszczędzić :evil: na ksenonach...

W sumie to bardzo mi na tym nie zależy ale z ksenonami auto wygląda lepiej :norty:

Zastanawiam się czy zmieniać czy nie zmieniać... :?:

No i jeszcze pytanie do kumatych. Jeśli nie działa mi w lewej lampie mechanizm samopoziomujący... Taki mechanizm znajduje sie w lampie czy poza lampą :?: Bo jeśli w lampie to zamieniając lampy na ksenony załatwiłbym sprawę uszkodzonego mechanizmu...

Pozdrawiam :!:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy masz Xenony czy nie powinienes zauwazyc po zapalaniu sie swiatla. Xenon nie zapala sie tak jak zwykla zarowka wyglada to troche tak jak mini wyladowanie atmosferyczne. Rozgrzewajac sie mozesz golym okiem dostrzec zmiane barwy swiatla. Na poczatku jest bardziej niebieski, po pelnym rozgrzaniu przechodzi w bardziej zolta barwe

 

No tak ale tutaj jest odpowiedź na światło xenonowe - jeżeli będzie przetwornica i żarówka ksenonowa wsadzona nawet do migacza będzie identyczny objaw.

 

A to czy lampa jest xenonowa to napewno nie będziesz wiedział po tych objawach. Dodam jeszcze raz że konstrukcja lampy xenonowej jest troszeczke inna niż zwykłej lampy.

 

Jak sprawdzić ---- podjedź do delera BMW podaj swój VIN o on ci powie jakie wypsoażenie fabryczne miało twoje bmw

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Potwierdzam - Z4 były bez xenonów - czemu miały by być tylko z xenonami ? Nawet E60 czy E65 są wersje bez xenonów !

2. To, ze ktoś ma nivo, czy samopoziomowanie świateł, to nie oznacza, że nie będzie nigdy oślepiał ! - jedno i drugie nie reaguje na nierówności drogi, jedynie na zmianę obciążenia, ewentualnie na dłuższe hamowanie czy przyspieszanie. wyjeżdzająć np. zza górki wszystkie samochody będą oślepiać bez wyjątku, podobnie bardzo często będzie oślepiać samochód wyjeżdzający z lewegu łuku (z naszego punktu patrzenia ...).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.