Skocz do zawartości

Problem E34 520i Świece, pierścienie co to może być ?


piter-p

Rekomendowane odpowiedzi

poszukaj kolego w internecie.

na allegro na przyklad jest masa takich silników. ceny okolo 1000zl. ale mozna i taniej, roznie to bywa.

generalnie lepiej zaplacic pare zloty wiecej, a miec na zakupiony silnik renkojme czy grawancje jakas chocby 2 tyg. bo moze byc tak ze kupisz z niewiadomego pochodzenia taniej a bedzie w takim stanie jak ten co masz.

a to cisnienie sprawdziles,ze silnik chcesz kupowac?pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa że kupisz silnik w stanie do jazdy od nieznajomego jest jak wygranie w lotka. A jeszcze jak chciałbyś kupić tanio to już całkiem kraina baśni :wink: Nikt nie sprzeda Ci dobrego silnika po kosztach,nie zrobi promocji czy zniżki. Przechodziłem przez coś podobnego w brata beemce, skończyły się pierścienie,ale w końcowym rozrachunku po zakupie drugiego silnika brat stwierdził że jednak będzie lepiej jak złożę jego silnik,ten pierwszy do kupy- jeździ na nim do tej pory,pomimo tego że wyszło trochę drożej jest pewność że będzie jeździł.

 

Zacznij od kompresji- zmierz, i podaj na forum poszczególne ciśnienia.

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę świecy "zarzuconej olejem" na jakiś serwer i daj linka. Coś mi to dziwnie wygląda moim niefachowym okiem patrząc- olej na świecy i 15,5 najniżej? Nie ma takiej możliwości po mojemu :wink:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wywaliłem. Na ze mnie też żaden mechanik, ale dziwne rzeczy się dzieją, wymieniłem te zaolejone świece na nowe i jest git, dzisiaj jak sprawdzałem ciśnienie po wykręceniu świecy, świece były kosy śladu nie ma po oleju. No i teraz szukam dalej co może być nie tak. Autko szarpie i słabo jeździ. Może być to przepływomierz ? czy cewki itp ? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być przewody WN do pupy. W nocy podnieś maskę ,odpal silnik i popatrz. Jak będzie nie tak to będzie widać- warunek musi być raczej ciemno, a i rąk tam nie pchaj na odpalonym silniku bo jak masz przebicie na kablu WN i dotkniesz to możesz z wrażenia usiąść,wiem bo parę razy próbowałem niechcący :norty: Niektórzy starsi mechanicy polecali tez szklankę wody na przewody wylać- podobno jak silnik zgaśnie to przewody do wymiany, ale to już extremum i tego próbować nie polecam, bo raz że woda może pokopać a dwa że jak poleci nie tam gdzie trzeba to narobić można więcej szkody niż pożytku. Obejrzyj kable wieczorem- jak świecą wymienić.

 

Tylko nie do końca jestem pewien czy u ciebie są przewody WN czy fajko-cewki, w obu przypadkach koszt to jakieś 150-200zł

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego , a jak Ty to cisnienie na cylindrach mierzyles? bo ta wartosc - najnizej 15.5... cus mi sie wierzyc niechce, nawet jak nowy ten silnik by byl to chyba by tyle nieosiągnoł.. a Ty piszesz że to najniższe bylo.

poza tym piszesz o tych zarzucoych olejem świecach, czyli teraz jak je wymieniłeś, to juz nie zarzuca?czyste są?, a tak przy okazji mogłbyś zmienic komplet, na nowe, a nie tylko te które byly pokryte nagarem, bo jak ma różne w różnym stadium z użycia to też bedzie kulawo pracowa, no i weryfikacja kabli oczywiście...

a co do cisnienia, niewiem jak to zrobiles, ale powinieneś zrobić tak. wszystkie świece wykręcić, wcisnąć gaz do oporu i dopiero wtedy mierzyć ciśnienie, jak tak robiłeś i wyszło Ci to co wyszło to proponuję zmienić miernik he. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.