Skocz do zawartości

TARCIE-SKRZYPIENIE w KIEROWNICY podczas skrętów


blackship

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,...pojawił się w mojej Betce nowy problem,tj.skrzypienie i tarcie podczas skrętu kierownicą w każdą ze stron (nawet przy najmniejszym ruchu)...

Sprawdzałem olej do wspomagania-jest (fakt że już czas na wymianę,ale jest),...pompa wspomagania na oko ok-chodzi i pasek kręci...

Cały mechanizm wspomagania zdaje się na moje oko i wyczucie być dobry-gdyż skręt jest jak był tylko z powodu owego tarcia można troszeczkę odczuć iż wolniej odbija kierownica...

 

Pytanie moje dotyczy owych tarć...pojawiły się one nagle podczas trasy...czy to tylko w kolumnie coś dolega i trzeszczy czy też problem jest głębszy...i czy nic nie zaszkodzi jazda z owym mankamentem do czasu zlokalizowania i naprawy w/w dolegliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy kierownica jest dobrze przykręcona czy nie ma luzów na śróbie.... bo to bardzo możliwe i propozycja mniej wieszaj się na kole kierownicy przy wysiadaniu i wsiadaniu :P :mad2:

Grubo albo Wcale...

FWD Is For GAY :P

http://www.youtube.com/user/Pienio21?feature=mhum#p/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy kierownica jest dobrze przykręcona czy nie ma luzów na śróbie.... bo to bardzo możliwe i propozycja mniej wieszaj się na kole kierownicy przy wysiadaniu i wsiadaniu :P :mad2:

 

Dzięki... :D , a na kierownicy się nie wieszam tylko zahaczam najczęściej kolanem jak wysiadam.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
polecam smar miedziany mi tak skrzypiala kiera zwlaszcza zima okrutnie w e38 i w e34 ,zdjolem od spodu oslone plastikowa (jedna srubka po srodku plastikowa) i mialem pierscienie od kier na wieszchu na pedzelek smar miedziany i po sprawie nawet nie zdejmowalem kierasa. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.