Skocz do zawartości

Z jakiej branży jesteś? :)


jtd

Rekomendowane odpowiedzi

a skąd pomysł, że wszyscy muszą być przedsiębiorcami... Wątpię aby ktoś tutaj miał potrzebę uzewnętrzniania się ze spraw chyba prywatnych...

Zaraz mogą też być komentarze w stylu - Informatyk - aaa to już wiem dlaczego płacę tyle za obsługę informatyczną firmy, jutro obetnę stawkę z 200zł/h do 50 ;)

 

Przy okazji "kratki" niestety dużo ludzi kupuje np. X6 nie za to jak wygląda i jeździ, ale dlatego, że można odlczyć VAT... a potem 80% użytkowników BMW nawet nie wie na jaką oś mają napędy ich auta... i dlatego przez kratkę X6 może jeździć pan z warzywniaka, pani fryzjerka, przedsiębiorca pogrzebowy, informatyk, prawnik, gangster, prezes lub synek tatusia, żona albo kochanka przedsiębiorcy... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji "kratki" niestety dużo ludzi kupuje np. X6 nie za to jak wygląda i jeździ, ale dlatego, że można odlczyć VAT... a potem 80% użytkowników BMW nawet nie wie na jaką oś mają napędy ich auta... i dlatego przez kratkę X6 może jeździć pan z warzywniaka, pani fryzjerka, przedsiębiorca pogrzebowy, informatyk, prawnik, gangster, prezes lub synek tatusia, żona albo kochanka przedsiębiorcy... :duh:

 

Gdyby klient patrzył tylko na wygląd i walory jezdne, to myślę, że BMW sprzedawałoby głównie Z4, trójki coupe, szóstki i emki.

A jeżeli wyżej wymienione grupy zawodowe stać na X6 to nie widzę przeciwwskazań.

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam nic przeciwko, że jeśli kogoś stać to ma nie kupować. Wskazuję tylko fakt, że w przypadku X6, kratka rozmyła grupę docelową klientów.

Wygląd to kwestia gustu, a walory jezdne Z4 i emek na naszych drogach to kwestia dyskusyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatyk too ;)

 

JAN:

Czas oczekiwania - w M-Cars w Krakowie jeszcze ok 1,5 miesiąca temu było 6 samochodów z wyposażeniem: Kratka, skóra, nawi :) zadnych dodatkowych opcji.. zatem wtedy golizna dostepna od ręki

 

jesli chciales zalapac sie na kratkę oraz dostać samochód z indywidualnym wyposazeniem to termin polowa stycznia więc ok 2 miesiące oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest czas na oczekiwanie na nową xszóstke ?

Ja podpisałem zamówienie i wpłaciłem kase na samym początku listopada (niepamiętam teraz dokładnie daty) i samochód jest na początku stycznia do odbioru. Przy czym, samochód szedł do produkcji według zamówienia i mojego "widzimisie".

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawiałeś ?

U brokera ?

wiem ze wielu brokerow oferuje ceny o 100k mniejsze niz w salonie ale termin realizacji to np 3-4 miesiące, ale zeby w salonie pol roku trzeba bylo czekac? hmm moze jakis goracy okres był.

Tutaj może masz racje, że o 100k mniej .... choć jak ja sprawdzałem, przy identycznym założeniu kompletacji wyposazenia, róznica wychodziła niespełna 20.000zł.... moim skromnym zdaniem, gra absolutnie nie warta zachodu. Te 20.000zł odzyskam sprzedając samochód jako krajowy.... Zakup u brokera ma sens, jezeli weźniemy samochód ze stoku, czyli juz skompletowany według czyjegoś pomysłu. A mi zależy na mojej konfiguracji. DVD dla dzieci (tylko oryginał), hak 3500kg, webasto, szyberdach, kolor cynober, kolor tapicerki wg mojego uznania, bez kilku elektronicznych udziwnień, które moim skromnym zdaniem będą powodować problemy tylko.

A dodatkowo, kupując u krajowego dealera, mam tę nieszczęsną kratkę dla której tak naprawde sie zdecydowałem na zakup w tym roku. Natomiast kupując u brokera, mam homologacje niemiecką która jest BARDZO mocno dyskusyjna. Więc reasumując w moim przypadku zysk z odliczenia VAT na podstawie kratki minus róznica w cenach (Dealer & broker) wychodzi 60.000zł taniej (mniej) z polskiego salonu.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się poważnie zastanawiałem nad skorzystania z usług brokera, moje X5 wyceniało 3 brokerów wychodziło 65-70 tyś taniej niż od dealera. Od razu czułem, że jest coś nie tak.. okazało się, że są to tzw. dwuosobowe "ciężarówki", w których kratka powinna być tuż za plecami moimi i pasażera al'a seicento van. W ten sposób brokerzy nie płacą akcyzy oraz czegoś jeszcze i wychodzą na swoje ,nie wspominając wcześniej, że auto trzeba zarejestrować na dwie osoby. Podobno urząd skarbowy się miał nie czepiać, niestety się czepnął i pare osób,które swoje auta wciągneły na firmę mają teraz poważny problem z vatem oraz odsetkami.Jedni przerejestrowali na osobowe, a inni dalej śmigają dwuosobowymi X5 i X6 i z przerażeniem obserwują każdy radiowóz. Z tego co udało mi się dowiedzieć urząd skarbowy sumienie będzie sprawdzał prawidłowość tych europejskich homologacji i to był dla mnie najważniejszy argument, zapłacić więcej ale mieć spokój z urzędami.

 

Nie wierzcie w okazje, za każdą okazją musi stać jakaś niespodzianka, może 20 tyś tak ale nie powyżej 100k...

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.