Skocz do zawartości

F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)


insane

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowałeś je przesmarować?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 823
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy niższych temperaturach uszczelki mogą odkształcać się, hałasować i przepuszczać szum z zewnątrz.

Podejrzewam że w ASO nie założą juz ich tak jak były założone fabrycznie :(

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja próbowałem wyegzekwować wymianę na samym początku użytkowania, bo mi się "wydawało" że głośno powyżej 120+, ale niestety ASO się wypięło na moje argumenty...

 

Tak przy okazji to "psikam" silikonem w sprayu, ale to wpływa tylko na nieprzymarzanie w zimie (i dłuższą żywotność uszczelek) niż na głośność.

 

Życzę powodzenia w zmaganiach.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesmarowaniu/zakonserwowaniu uszczelka w niższych temp jest bardziej elastyczna, łatwiej przylega do krawędzi drzwi/karoserii i nie słychać tak bardzo szumów.

Zaczałbym od przesmarowania dobrym środkiem do uszczelek. Chyba że jest uszkodzona lub źle założona podczas montażu w fabryce to jedynie wymiana lub poprawienie w ASO

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem u siebie w x-ksie uszczelki ale nie z tego powodu. Zgłaszając głośność już rok temu, kierownik serwisu stwierdził, że to normalne (podmuchy wiatru itd.), ale wymieniłem ponieważ zaczęły się przecierać i parcieć. ASO zrobiło fotki i bez problemu wymienili. Teraz mam wrażenie, że w aucie jest nieco ciszej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładnia wymieniona [ na taką samą - czyli następna wymiana za ok 20 tys :D ],podobno ten typ przekładni mają też inne modele - ciekawe czy też wymieniają ? Halogeny przeciwmgielne wymienione - zepsute poziomowanie z powodu 2 śrubek - ta wada dosyć często występuje ale światła nie są wymieniane bo nikomu to nie przeszkadza [ ja w ciągu 3 lat włączyłem przednie przeciwmgielne może 3 razy]. Wgrany nowy soft - system start-stop działa nawet przy minusowych temperaturach - to jest dobre dla moich uszu bo dźwięk silnika 2,0 d nadal doprowadza mnie do rozpaczy , ale dla silnika ,akumulatora to chyba nie najlepsze rozwiązanie - chyba ,że pomiar temperatury jest dokonywany na poziomie czujnika w silniku ? Ciekawostką jest fakt, że auto pamięta wjazd do garażu i nie wyłącza silnika podczas otwierania bramy. Edytowane przez sznauca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ciekawa sprawa jest z ta przekładnią...średnio co 6-8 miesięcy jest zmiana numeru tej części, czyli wychodzi na to, że jakieś tam zmiany w nich pojawinny się pojawiac...

 

użytkownicy F30 chyba też je wymieniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odebralem X-a, wymienili mi zbiorniczek wyrownawczy plynu chlodniczego, uwierzcie, badz nie, pare tygodni temu pekl podczas mrozow... Znow wymienili mi wycieraczki (od sierpnia, ale znow nie zbieraly), baterie wymienili mi w pilocie :cool2: i pare innych rzeczy. 45 tys. km na liczniku. Edytowane przez dandanio

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj znowu awaria, na luzie naciskam na pedał gazu wkręcają się obroty np na 30tys

30 tysiecy powiadasz? Mowisz, ze w dieselu? No, to niezly silnik masz. Calkowity unikat na skale swiatowa. :)

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem telefon że doszła przekładnia.

Zamówili ją dokładnie 31grudnia... czyli miesiąc czekania na tą część...

 

:duh:

skąd te przekładnie ściągają?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki, czy update oprogramowania silnika, skrzyni etc. czytaj całego auta, wykonywany przy przeglądzie olejowym to standard czy opcja płatna w autoryzowanych serwisach? Dziś po przeglądzie po 45 tys. (to 2-gi przegląd olejowy) zapłaciłem u Fusa 260 zł za wgranie nowego softu do auta. Na pytanie co daje, odpowiedź była wymijająca, ale pewna wypowiedź była w kwestii że jest to poza pakietem serwisowym (mam wersję "inclusive plus") i trzeba jednak bulić. Czy producent nie oferuje upgrade oprogramowania swoich aut bezpłatnie w ramach eksploatacji/serwisu aut ?

Ma ktoś wiedzę popartą stanowiskiem BMW Polska w tej kwestii ? Jak to wygląda u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki, czy update oprogramowania silnika, skrzyni etc. czytaj całego auta, wykonywany przy przeglądzie olejowym to standard czy opcja płatna w autoryzowanych serwisach? Dziś po przeglądzie po 45 tys. (to 2-gi przegląd olejowy) zapłaciłem u Fusa 260 zł za wgranie nowego softu do auta. Na pytanie co daje, odpowiedź była wymijająca, ale pewna wypowiedź była w kwestii że jest to poza pakietem serwisowym (mam wersję "inclusive plus") i trzeba jednak bulić. Czy producent nie oferuje upgrade oprogramowania swoich aut bezpłatnie w ramach eksploatacji/serwisu aut ?

Ma ktoś wiedzę popartą stanowiskiem BMW Polska w tej kwestii ? Jak to wygląda u Was ?

Opcja za DARMO. Przy okazji: zamowiles to wgrywanie, czy po prostu Ci wgrali i zaspiewali od Ciebie 260zl?

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Dziś wymienili mi przekładnie. Powiem tak: po chwili jazdy zatrzymałem się, otworzyłem maskę i oglądałem element czy faktycznie w tym aucie ją wymienili...

Element fakt wygląda na nowy ale szału jakoś nie ma i jakieś stuki dalej słyszę na dziurach.

 

Co na plus przedłużyłem gwarancję o kolejny rok za 790-zł - limit 60kkm. To na plus :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.