Skocz do zawartości

320Ci opony 18"


Axegorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do użytkowników coupe na felgach 18". Jaki rozmiar i firma opon jest Waszym zdaniem najbardziej komfortowa na polskie drogi. Zaznaczam, chodzi o 18 cali w wersji coupe, nie zamierzam zmieniac tych felg bo auto wyglada na nich nieporownanie lepiej niz na fabrycznych 16. Mam obecnie przod i tyl 225/40/18 i jezdzi sie fatalnie, plywa na koleinach strasznie. Slyszalem, ze ponoc warunki poprawia dystans na tylnej osi i szersze opony, co o tym sadzicie na podstawie wlasnych doswiadczeń?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem łagodzi jedynie ustawienie geometrii niestandardowo na punkty "0" tylko mieszcząc się w granicy tolerancji lekko przestawić.

Nie wiem jak, bo to patent mojego diagnosty i pilnie go strzeże :D

ale jeździ się o wiele lepiej ale ideału nigdy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A tak z ciekawości - kolega na jakich oponach jeździ?

225/45/17 latem

205/50/17 zimą i wtedy mało czuć koleiny... ale brakuje trakcji :mrgreen:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do użytkowników coupe na felgach 18". Jaki rozmiar i firma opon jest Waszym zdaniem najbardziej komfortowa na polskie drogi. Zaznaczam, chodzi o 18 cali w wersji coupe, nie zamierzam zmieniac tych felg bo auto wyglada na nich nieporownanie lepiej niz na fabrycznych 16. Mam obecnie przod i tyl 225/40/18 i jezdzi sie fatalnie, plywa na koleinach strasznie. Slyszalem, ze ponoc warunki poprawia dystans na tylnej osi i szersze opony, co o tym sadzicie na podstawie wlasnych doswiadczeń?

 

Sprawdzales stan tylnego zawieszenia? Czy na kazdej nawierzchni pojawia sie problem czy tylko na nierownosciach lub koleinach? Moze nie w oponach tkwi problem. 225/40R18 to nie jest szeroka opona, pamietaj, ze w E46 z M-Pakietem na tylnej osi znajdowala sie opona 255/35R18 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.