Skocz do zawartości

Zabezpieczenie dodatkowe E71 - Jakie


Trolu

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni formumowicze, podpowidzcie prosze cóż założyć i gdzie.

Chodzi mi po głowie coś co pozwoli mi sie wywiązać z warunku ubezpieczenia samochodu a jednocześnie będzie dobrym zabezpieczeniem. Przy wyborze policy AC okazuje sie, że każdy z ubzepieczycieli wymaga dodatkowego zabezpieczenia i dziwnym głosem wszyscy mówią magiczne słowo "GPS"....

- Czy Wy macie również taki warunek w swoich polisach ???

- Czy mozecie polecić coś konkretnego (najlepiej z warsztatem który to założy) ?

- Jako użytkownicy tego ustrojstwa, możecie sie podzielić opinią typu: dobre, niedobre, uciązliwe, itp...?

 

Ostatnio natrafiłem na coś takiego: http://www.zeder.pl/system-zeder i zadałem oficjelne pytanie do ubezpieczyciela czy moge to zastosować zamiast GPSa.... ale czekam na odpowiedź.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie sie omamić magicznym słowem GPS - na allegro każdy złodziej moze kupic zakłucacz sygnału GPS / GSM itp.. za 250 pln.

 

No chyba ze chodzi o tylko ubezpieczyciela.. bo gwarancja bezpieczenstwa mała ;/

 

wiec czy warto wydac 4500 za urzadzenie i roczny monitoring w certyfikowanej firmie ? (na allegro mozna kupic juz za 1000 lepsze urządzenie ale nei zmienia to postaci rzeczy)

 

W PZU mozna dostac za GPS 10% dodatkowej zniżki (czyli poweidzmy ze przy 60% znizkach oszczedzam 600 a msuze wydac ok 4500)

 

 

najlepsze jest niestandardowe odciecie zapłonu (nie tam gdzie serwis chce Ci załozyc tylko tam gdzie Ty chcesz..)

nie wiem jak to sie ma do gwarancji, znajac zycie wszystko moze byc podstawą do odstapienia od gwarancji.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierałem swój samochód dokładnie rok temu i musiałem zamontować GPS żeby ubezpieczyć w pakiecie. Salon oferował chyba za 4,5 tyś, ale znam fajną firmę montującą GPS-y z obsługą monitorowania w firmie Keratronik. Za urządzenie płaciłem chyba 1200 zł z montażem i abonament miesięcznie w keratroniku 59 zł. brutto. Zniżka ekstra w AC chyba 10%. Firma która mi to montowała jest w Poznaniu. Jeśli ktoś zainteresowany to mogę ich polecić. Tańszym rozwiązaniem na dodatkowe zabezpieczenie jest "whisper" . W skrócie, to taki moduł telefonu gsm, który monitoruje funkcje auta i sms-em przekazuje na komórkę. Można też sms-em blokować auto, lub pytać o stan alarmu w samochodzie, itp. Miałem to w poprzednim aucie, ale to wszystko tylko pierdołki, prawie nieistotne dla prawdziwego złodzieja, natomiast istotne dla firm ubezpieczeniowych i oferowanych przez nie zniżek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio natrafiłem na coś takiego: http://www.zeder.pl/system-zeder i zadałem oficjelne pytanie do ubezpieczyciela czy moge to zastosować zamiast GPSa.... ale czekam na odpowiedź.

 

Trolu,

zamontowałeś coś z tego o czym pisałeś?

 

Witam Cię; nie - z tego nic nie zamontowałem. Samochód ubezpiueczyłem u dealera i nie kazali nic montować. A PZU w końcu nie odpowiedziało na moje zapytanie nic konkretnego - widać nie zależało im na takim kliencie.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ostatnio trafiłem na cos takiego;

 

http://allegro.pl/mechaniczna-blokada-kierownicy-bmw-x6-hit-i2023305790.html

 

może którys z kolegów ma cos podobnego chodzi mi o opinie i czy warto

 

pozdr

 

"Zeder" kosztuje 1300 zł i jest honorowane przez Ubezpieczyciela. Powyższego zabezpieczenia nie znam...

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.