Skocz do zawartości

GAZ DO BMW e30 POMOCY!!!


Ird

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie otóż mój problem polega na tym ze mam dwie BM'ki jedna e30 drugą e46. PRoblem jest z E30 gdyż jest to pojemność 16i(105 KM silnik M40) i troszke duzo mi pali gdyż poruszam sie nią tylko po mieście i chciałbym załozyć gaz, ale nigdy nie bylem zwolennikiem gazu. Teraz tak, chciałby wiedziec czy przy przebiegu 275 tys jest to opłacalne i co mnie czeka po przerobieniu na gaz. Dodam jeszcze ze auto było serwisowane od nowości w ASO czyli od 20 lat. ROcznik auta 1990. Teraz powiem dlaczego nie jestem zwolennikiem gazu: daltego ze niektorzy mnie ostrzegaja ze silnik po 30 tys kilometrach mi padnie albo ze sie czesciej psuje auto. Bardzo mi zalezy na odpowiedzi wyczerpujacej i jakiegos profesjonalisty a nie amatora typu "opłaca sie bo taniej jeździsz, a za rok kapitałka silnika " bo to nie jest zadna oszczędność w takim wypadku. Acha i jak ktoś wie bo szukałem na google jaką ma żywotność silnik 1.6i M40 105KM tzn. jaki ma przewidziany przebieg przez producenta. Pozdrawiam :). P.S sorki za błedy w pisowni :D:D
"Rzeczy niemożliwe Od Ręki, Cuda do trzech Dni"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego to że gaz niszczy to mit wymyślony prze tych co od instalacji u pana czesia za 1tyś zł oczekuje cudów. Ja mam m40b18. Osobiście na gazie mam zrobione 60tyś a poprzedni właściciel już 4 lata miał gaz w aucie. Podejrzewam ze na gazie moja bawara ma już ze 150 tyś. Tak wynika z papierów montażu instalacji. Poprzednik twierdził że nia miał żadnych problemów, ja tez to potwierdzam. Przez okres w jaki ja użytkuje nie mam większych problemów z instalacją. Ale jest kilka rzeczy które trzeba przestrzegać:

1. nie oszczędzaj na montążu. Tania instalacjia u Jakiegoś magika kończy się źle. Najlepiej sekwencja ale ja mam IIgenerację mieszalnika i dobrze wyregulowany hula.

2. Innstalacja zapłonowa. Kopułka, palec, świece, przewody. Wymień raz i dobrze to ne masz problemów. Świece ja wymieniam razem z olejem czyli co 9-11tyśkm.

3. Nigdy nie odpala się na gazie. Daj się silnikowy zagrzać i wtedy na gaz.

 

Czy Ci się opłaci?? Zależy ile śmigasz i jaka instalacja gazowa. Jak robisz krótkie trasy to nawet nie montuj gazu bo zima to musiz z 2-4km poswiecic na dogrzanie silnika.

Ile pali benzyny Twoja bawara? Mi gazu po sosnowcu i katowicach łyka przy normalnej eksploatacji miedzy 11-13 litrów gazu. Benzyny powinno mieści się w 10 litrach. Jak pali znacznie wiecej to może masz coś nie tak z samym silnikiem? Sprawdź kondycje Twojego motory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Acha, p[rzez producenta uważa się Ze Twój silniki żbliża sie ku końcowy. Widziałem m40 które miały po 500tyś bez kapitalnego remontu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja jeżdże tylko po Sosnowcu i Katowicach i pali miaautko kolo 10 i to jest problem bo na trasie to mi wychodzi kolo 6.5 litra takze na trasie jest spokuj. Ale nie rozuemim Jednego cytuje "Acha, p[rzez producenta uważa się Ze Twój silniki żbliża sie ku końcowy. Widziałem m40 które miały po 500tyś bez kapitalnego remontu." tzn ze przebieg jest przewidziany na 500 tys czy na 300 tyś. Bo jak to jest koniec silnika to bardzo mnie to zdziwi gdyż silnik ku koncowi traci moc a moj hula bardzo ładnie do ociecia v.max jego to 205 km/h sam sprawdzałem jest dynamiczny 10.5 sek do setki. Aha i montaz gazu potrzebuje na dłuże trasy wykożystywać znaczy na takie w których wiem ze przejade ok 50 KM zeby silnik był ciepły
"Rzeczy niemożliwe Od Ręki, Cuda do trzech Dni"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1,8 m40 z gazem 2gen i zero problemów. tak jak pisał kolega wyżej, nie oszczędzaj na instalaci bo to tylko problemy tworzy. Większość opini że gaz to czyste (lub nie czyste) zło to wymysły ludzi którzy mają tico i ich nie stać na instalacje chociażby chcieli...

(B)ędziesz (M)iał (W)ydatki... zdarza się! :)


http://www.surfbar.pl/ref=45216 Zarabiaj w sieci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak ja jeżdże tylko po Sosnowcu i Katowicach i pali miaautko kolo 10 i to jest problem bo na trasie to mi wychodzi kolo 6.5 litra takze na trasie jest spokuj. Ale nie rozuemim Jednego cytuje "Acha, p[rzez producenta uważa się Ze Twój silniki żbliża sie ku końcowy. Widziałem m40 które miały po 500tyś bez kapitalnego remontu." tzn ze przebieg jest przewidziany na 500 tys czy na 300 tyś. Bo jak to jest koniec silnika to bardzo mnie to zdziwi gdyż silnik ku koncowi traci moc a moj hula bardzo ładnie do ociecia v.max jego to 205 km/h sam sprawdzałem jest dynamiczny 10.5 sek do setki. Aha i montaz gazu potrzebuje na dłuże trasy wykożystywać znaczy na takie w których wiem ze przejade ok 50 KM zeby silnik był ciepły

 

 

Tak jak kolego Mielony napisał. Bmw twierdzi że m40 powinno się szykować na żyletki. Ale życie pokazuje ze 500tyś nie są dla tyxh silników straszne (oczywiście przy umiejętniej eksploatacji) Ja mam prawie 300tyś. Skoro twój silnik tał ładnie chodzi to załóż tylko dobry gaz, najlepiej sekwencja i regularnie serwisuj, zmieniaj filtry i świece i ciesz się z taniejsz eksploatacji. Przy sekwencji musisz liczyć ze instalacja zwróci Ci się po ok 40tyśkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz auto w super stanie i zamierzasz nim jeżdzic kolejne dobre pare lat (min 5) to nie zasmiecaj auta gazem.

Natomiat jeżeli auto jest takie sobie i chcesz troche taniej pojeździc ( a jeździsz dużo ) to zakładaj (może sie silnik nie rozleci , a nawet jak to zawsze masz szanse to odjeździc).

Gazu nie uwazam za cos co wpływa dobrze na samochód , jedynie czasami ma dobry wpływ na kieszen własciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co stwierdziłem jedno jak za 3 tys mam założyć gaz i niewiadomo czy to przejeżdże to to jest ok 500 litrów benzyny to zostaje na benzynie jak mowicie ze 500 tys przejade na tym silniku a ja dbam o moj silniczek regularnie wymieniam wszystko :). pozdrawiam i Dziekuje koledzy :)
"Rzeczy niemożliwe Od Ręki, Cuda do trzech Dni"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.