Skocz do zawartości

E34 M50B20 - długo stoi, czego można się spodziewać?


9kaczor6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w sobotę wybieram się do komisu gdzie stoi mam nadzieje moje pierwsze E34. :D

Silnik M50B20 z vanosem. Auto długo stoi, zapewne nie ruszane, nie przepalane.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Jeżeli długo stoi nie przepalana to na pewno odma może być nie drożna...

Silnik jest na szczęście w samej benzynie inny w grę nie wchodzi.

Powiedzcie to czego przykuć uwagę? :?

 

Jeszcze jedno jeżeli by się zdarzyło jak to w bmw że wskazówka od ekonomizera szaleje to o czym to świadczy? Jeżeli przepływomierz by nawalał to są jakieś oznaki?

 

Proszę o jakieś informacje. Wiem że "było na forum" ale w tylu tematach jest tak napisane że nie mogę znaleźć za dużo.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie na pewno hamulce :wink:

podczas jazdy próbnej sprawdzić, jak wchodzą biegi, zarówno przed jak i po rozgrzaniu, czy lewarek nie lata jakby w "kiślu" :P czyt. nie ma ryzyka wrzucenia piątki zamiast trójki..

czy przy niskich obrotach, podczas zmiany biegu z 1 na 2 nie ma takiego głuchego jeb***cia, walnięcia, jakby "przerwy" w przekazywaniu napędu.. oczywiście słuchać czy dyfer nie jęczy..

posłuchać Vanosa..czy nie klekocze jak tdi.. gdyż.. z czasem może to zaowocować kosztami..

jest tego sporo.. jak mi przyjdzie do głowy coś istotnego dopiszę..

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kwestia auto musi odpalić :) Jest zimno więc tym bardziej.

Trzeba posłuchać silnika, niestety w tej temperaturze nie wszystkie wady zawieszenia się ujawnią :(

Z tymi lewarkami luźnymi to bym nie przesadzał :cool2: to są stare autka i owszem świadczy to o zużyciu ale w żadnym przypadku nie powinno być podstawą do skreślenia auta :) Jeśli sprzęgło chodzi (zimno więc i na początku ciężko może) skrzynia działa prawidłowo to ok. To są komponenty wytrzymujące po pół miliona km więc bez przesady (pomijam wyjątki oczywiście :norty: )

 

Ważna jest też przeszłość auta i stan nadwozia oraz przebieg. Jeśli jest poniżej 200-250tys to to skreśla auto!!!

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem oglądać 320, mój Boże 200 niby przebiegu ale silnik porażka, jeszcze tak głośnego vanosa nie słyszałem kle kle kle kle kle :)

Jutro jadę 200km po E34, 2.0 niestety, ale nie mam na razie na mocniejszą. Silnik bez vanosa, codziennie eksploatowany. 4 lata w kraju pierwszy właściciel. Zobaczymy mam nadzieje że to ta....

 

Mam pytanie co wymienia się przy rozrządzie kiedy jest na łańcuszku? Ten łańcuch się zmienia :?: Są tam jakieś napinacze?

W M50 reguluje się zawory? W renault tak miałem że co 50tysi, się zmieniało płytki. Jak sprawa wygląda tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w m50 nie reguluje sie zaworow gdyz sa popychacze hydrauliczne co do wymiany lancuszka rozrzadu nie ma potrzeby zeby go wymieniac jezeli chodzi i jest tylko jeden napinacz hydrauliczny po stronie kolektora wydechowego ktory dociska szyne napinajaca http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&btnr=11_1285&hg=11&fg=25 to jest na lancuchu sterujacym dolnym , natomiast lancuch sterujacy gorny rowniez ma napinacz hydrauliczny http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&btnr=11_1541&hg=11&fg=25 jezeli bys chcial wymieniac rozrzad to tak oba lancuchy i wszystkie kola zebate lancuchow (ja swoja beti juz mam przejechane 330 tys i lancuchow nie zmienialem) a ta 320 mogla byc dobra wystarczylo by wymienic popychacze byc moze one halasowaly jezeli klekotal jak bocian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na temat silników wiem już wystarczająco żeby potrafić je sprawdzić. Sęk w tym że wymarzone e34 ciężej znaleźć z padniętym silnikiem niż budą :mad2: Nie wiem jak można tak nie dbać o samochód...

Chyba trzeba będzie wybrać się za zachodnią granice po auto.

Pozdrawiam, dziękuję.

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.