Skocz do zawartości

Czy warto kupić BMW i e34 czy e39 525i


Arbiter

Rekomendowane odpowiedzi

moje 5 groszy;)

 

Jak mechanik Twój nie serwisuje BMW to mysli to co każdy ze są drogie, ten z kolei myśli że tez sie psują.

Wg. mnie każdy serwis mysli że "jego autka" się psują. Tzn. miałem koleżanke w Fordzie mówiła że fordy się psują, mam znajomych w Nokii to mówią że Nokie się psują... Mam kolege w serwisie francuskich samochodów to mówi że francuzy się sypią.... Bo inne sprzęty do nich nie przyjeżdżają.

 

Co do "dresiarskowości" BMW to jest to opinia ogółu i jeszcze długo będzie. Dlatego ja zawsze zjeżdżam do prawej, jak mnie wyprzedzają, przepuszczam pieszych itp. (czasem jadę slalomem ale cóż mam słabą wolę). A sami wiecie jak to wygląda. Mieszkam koło OTW i wiem co widze. W klubie beemka jest kilka ludzi z OTW, a BMW są tam dziesiątki.

Sam myślałem o e36 coupe, ale jak pomyślałem ze bede miał tablice WOT i e36 coupe to mi sie odwidziało :(

 

Heheh a tu foto ze strony BMW MPower klub - lipiec 2005...no comment

http://www.bmwmpowerclub.com.pl/zloty/8zlot/foto/8zlot124.jpg

 

 

Co do napędu czy przód czy tył... ciekawe koledzy ilu z was dało by poprowadzić mało doświadocznej za kółkiem koleżance w zime na ubitym sniegu, swoje BMW bez kontroli trkacji, a ile by to zrobiło prędzej z przednim napędem. Jedno małe depnięcie za mocno i 180st gotowe:)

 

Kiedyś słyszałem że tylny napęd jest lepszy ale dla doświadczonego kierowcy...

 

Acha dodam jeszcze że często jeżdże firmową Avensis 2005rok 1.8 i w trasie 520iA e34 była cichsza.. i jakaś bardziej dnamiczna... wygodniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pomimo ze chwilowo zmienilem barwy :cry: to mialem przez rok przyjemnosc z BMW i z powodu slabego serducha autko nie bylo zbyt zrywne to bylem szczerze zdziwiony niezawodnością - wymienilem visco, bo bylo od urodzenia oraz bendix, poza tym rewelka i przy okazji ZAJEFAJNY wyglad! Męskie solidne auto, niekoniecznie dla dresiarzy :evil: zla renoma i tyle ale nic to w porownaniu z jakoscia z jazdy, teraz mam A4 2.8 i fakt ze jezdzi rewelacyjnie ale za kazdym razem jak widze podobną mojej E34 to lezka mi sie w oku kreci, te auta mają dusze. a nawet slabe na sliskim robia boki z palcem w @$#%!!

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napędu czy przód czy tył... ciekawe koledzy ilu z was dało by poprowadzić mało doświadocznej za kółkiem koleżance w zime na ubitym sniegu, swoje BMW bez kontroli trkacji

 

Ja. Przy b. mocnej ulewie też. :)

RWD jest po prostu intuicyjny jak np. menu w nokii. Przy uślizgu tyłu większość ludzi ma prawidłowe odruchy bez specjalnego ćwiczenia.

Kwestia zachowania rozsądku na drodze. Wtedy nawet jeśli będzie jakaś awaryjna sytuacja bez problemu sobie poradzimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jezeli zalezy Ci na jak najlepszym stanie, a niekoniecznie na maksymalnie niskiej cenie - tzn. jestes w stanie pogodzic sie z tym, ze za samochod w idealnym stanie trzeba zaplacic troche wiecej, to ja wybralbym sie na przedluzony weekend do Niemiec - ale do jakiegos bogatego landu.

Po BMW pojechalbym pewnie do Bawarii, albo w Zaglebie Ruhry.

 

Jezeli nie chce Ci sie robic wycieczek, to poszukaj wsrod niedawno sprowadzonych samochodow - tez sie trafiaja bardzo fajne egzemplarze.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Jesli chodzi o wygode to nie zgodze sie ze a6 jest wygodniejsze. Zdecydowanie badziej trzesie i ten caly luksus ktory powinien zapewnc woz tej klasy szczegolnie na polskich drogach gdzies ulatuje, (moj sasaid i kolega za razem ma takie a6 r2000 i mam porownanie, sam zreszta sie na to skarzy) ale jesli chodzi o ilosc miejsca (szczegolnie z tylu) to faktycznie a6 ma wieksza przestrzen. e39 jak na tą klase powinno miec wiecej miejsca a ja jestem wysokim gosciem i odczuwam to "wyrazniej" niz inni (na szczescie jezdze za kierownica, a tam jest OK :D ) :
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.