Skocz do zawartości

Koszt żarówki do ringów e39 - czy inne będą ok?


vanperezzzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem zapytać jaki jest koszt żarówki do ringów e39, czy inne zamienniki z internetu będą normalnie śmigały, bo niestety przepaliła mi się lewa i muszę kupić?

 

Czy taka będzie dobra, czy muszę kupić oryginalną w serwisie?

 

Link do żarówki z allegro

 

http://allegro.pl/zarowka-3561-12v-10w-ba9s-halogen-h10w-bmw-ringi-i1314288701.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować - tyle tylko że będziesz musiał rozpruć oprawkę aby ją tam włożyć.

Cena w ASO (około 90zł) wynika właśnie z tego że płacisz za żarówkę razem z oprawką.

 

nic nie trzeba wypróbować

żarówkę wyjmuje sie poprzez lekkie wciśnięcie i przekręcenie w oprawce

ten kto kupuje całe oprawki w ASO to F.... :P

Wszystko z Miłości do Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zarówno jeden jak i drugi z was miał już oprawki modyfikowane przez poprzedniego właściciela samochodu.

 

Oryginalne oprawki nie dają się rozłożyć, ponieważ zatrzaski są zatopione plastykiem. Oczywiście można to trochę podpiłować i wtedy oprawka rozkłada się na 2 części.

 

Kolega michal9986 ma prawdopodobnie oprawkę zmodyfikowaną w inny sposób. Otóż oryginalnie otwór w odbłyśniku na żarówkę jest za mały aby udało się ją wyciągnąć (wcisnąć do środka żarówkę, przekręcić w lewo i wyciągnąć w górę) ponieważ przeszkadzają bolczyki trzonka żaówki. W związku z czym ludzie powiększają minimalnie ten otwór i wtedy żarówka wychodzi górą...

 

Byc może jest jakaś partia oprawek w których da się tak wyciągnąć, ale te które ja widziałem wiele które były ewidentnie modyfikowane ręcznie (powiększony otwór).

 

Skąd to wiem ? Bo miałem w ręku wielokrotnie zarówno używane jak i nowe reflektory Hella...

http://www.tylko-dla-orlow.com/publiczny/e39-lampa/1.jpg

Edytowane przez DRAY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam oprawek modyfikowanych

oprawka ma wycięcia na bolce i da się bez problemu wyjąć samą żarówkę

chyba ze BMW kombinowało i ostatnim roku (2003) zaczęło zmieniać na nei wymienialne

miałem w rękach dziesiatki lamp od e39 żeby nie powiedzieć setki i każdej były wymienialne

Wszystko z Miłości do Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega DRAY ma racje, nie da sie tak poprostu wyjąc tej żarówki. Faktycznie można podpiłować po bokach oprawki te mocowania i wtedy można rozłożyc na 2 części. Wtedy można wyjąć żaróweczke po naciśnięciu i przekręceniu z tym że problemem jest dostać tą żarówke o takiej samej mocy co orginał ponieważ orginał ma bodajże 10W a te dostępne na rynku sa jak dobrze pamiętam max 6W a co za tym idzie bedą świecić słabiej i jeszcze jedno te bolce co są na tej części metalowej żarówki muszą być położone symetrycznie względem siebie (czyli naprzeciwko siebie:) ) onaczej nie wejdą w oprawke. To dlatego w ASO tyle to kosztuje. Przerabiałem to juz w swoim poprzednim aucie i teraz u kolegi. Ja miałem auto z '97 roku z reflektorami Hella poliftowymi a kolega ma z 2003 i jest to samo.

PS. Teraz właśnie zajrzałem pod ten link z żarówkami z allegro, bede pasować (kurde jak ja szukałem rok temu to nie mogłem zanleźć nigdzie o tej mocy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mota żarówki

kosztują coś nie całe 4zł

można kupić też 20W - jaśniej świecą ale ponoć wypalają oprawki (mi przez rok nic nie wypaliło)

 

http://www.auto-lamp.pl/lampy.html

 

i nie fandzolcie głupot że oryginalna oprawka nie da się rozebrać

cza tylko wyłamać te plastikowe zgrzewy ale wtedy ma się dodatkowo regulację ogniskowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam!!

Czytam tak wasze przemyślenia bo też mam ten sam problem.

Widziałem na allegro że są takie żarówki które mają ten sam trzonek jak w oryginalnych ringach tylko że są diodowe więc nie trzeba kupować za 200zł całych tylko za 7,50 żaróweczkę wymienić i jest git http://allegro.pl/bosma-led-ba9s-biale-diody-2szt-x1-led-12v-3769-i1377260599.html i co myślicie na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrzucisz same żarówki LEDowe to możesz mieć różne uboczne efekty. U mnie zamiast piłowania oprawek itp (rocznik 2003 - w moich oprawkach żarówka od ringów nie chciała wyjść pomimo wciskania jej, obracania, wykręcania itp, itd) wstawiłem markery LED. Objawem ubocznym jest to, że przy uruchamianiu silnika każdy ring mignie ze 2-3 razy jak stroboskop bo moduł puszcza impulsy na wykrycie spalonych żarówek. Potem co jakiś czas tak mrugnie każdy ring - chyba, ze się włączy postojowe światła wtedy wszystko świeci bez żadnego mrugania. Nie wiem natomiast jak będzie z żarówkami z diodami SMD - możliwe, że będą jeszcze jakieś inne uboczne objawy - albo i nie...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Czytam tak wasze przemyślenia bo też mam ten sam problem.

Widziałem na allegro że są takie żarówki które mają ten sam trzonek jak w oryginalnych ringach tylko że są diodowe więc nie trzeba kupować za 200zł całych tylko za 7,50 żaróweczkę wymienić i jest git http://allegro.pl/bosma-led-ba9s-biale-diody-2szt-x1-led-12v-3769-i1377260599.html i co myślicie na ten temat??

opisujemy co przerabialiśmy a nie jakieś przemyślenia

kup te za 7,50 i opisz co uzyskałeś

moim zdaniem oprucz błedu , migania i oświecenia się kierunków będzie jeszcze tak że ledy się oświecą ale nie będzie widać tego w ringach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym sklepie nie umiałem dostać tych żarówek halogenowych o mocy 10w były tylko 6w. Kupiłem jedną do próby ale trochę słabo świeci przy włączonych ksenonach. Ale zastanawiam się nad tym czy nie kupić sobie z allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=1388205641&c=0 tych lampek które nie pokazują błędu w komputerze. Szkoda jest mi trochę kasy bo nie wiem czy to będzie świecić dosyć jasno. Lepiej kupić takie za 30zł i samemu to sobie wymienić niż płacić 100zł za gotowe.

 

Myślałem również żeby zrobić sobie światła do jazdy dziennej w tych ringach tylko nie wiem o jakiej mocy bym musiał mieć te diody żeby się nadawały. Jakbym już znalazł odpowiednie źródło światła to kupiłbym sobie automatyczny włącznik świateł z allegro (ok 30zł) i zapalały by mi się same ringi po włączeniu samochodu. Co myślicie na ten temat??

Sorki że tak odbiegłem od tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja kupiłem te żarówki, do których link zamieściłem w poście, i rewelacja, wszystko jest ok, montaż trwał 5 minut, świecą z ksenonami jak oryginały i wcale nie trzeba kupować drogich w serwisie,i nie ma na kompie żadnych błędów itp więc śmiało polecam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja kupiłem te żarówki, do których link zamieściłem w poście, i rewelacja, wszystko jest ok, montaż trwał 5 minut, świecą z ksenonami jak oryginały i wcale nie trzeba kupować drogich w serwisie,i nie ma na kompie żadnych błędów itp więc śmiało polecam. Pozdrawiam

bo to takie jak oryginalne

w sklepach motocyklowych są też 21W ale świecą na żółto bo nie są Halegenowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.