Skocz do zawartości

Kto wymienia Olej w Automacie z wyplukiwaniem skrzyni???


Carllos1970

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rób tego czego nie ma w niemieckiej instrukcji. Nie ryzykujesz niczym. Wymienisz z płukaniem 1 miesiąc nowa skrzynia, nie wymienisz oleju wymienisz skrsznię jak padnie. Wybór twój. Ja nie wymieniam. Może wytrzyma dłużej niż miesiąc. W instrukcji nie wymieniaj.Olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura....Kolego skrzynia po plukaniu moze i padnie po miesiacu, ale to pewnie dlatego ze plukanie zrobione bylo zeby wyeliminowac jakies jej ewidentne niedomagania a nie profilaktycznie.Jezeli pojawiaja sie jakies powazniejsze niedomagania to fakt na plukanie i wymiany oleju jest juz raczej za pozno, ale moim zdaniem regularna wymiana oleju wraz z plukaniem znacznie wydluza zywotnosc automatu, i to nie tylko w naszych bmw ale i w kazdej innej marce.

Oznaczenie skrzyn ZF na plakietce long life oil, a linijke pod ta informacja dokladna specyfikacja oleju.Wiem jak u mnie wygladal olej po 220 tysiacach kilometrow, i jak wygladal nowy wtlaczany do skrzyni, nikt mi nie powie ze na tym starym przejechalbym kolejne 220...

Uwazam ze nawet olej life long ma swoje granice wytrzymalosci i po wielu latach i kilometrach nalezy go wymienic.Ja wiem ze takiej wymiany dokonywal bede co 70 tys. Kilometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy wymieniać! Koledzy mają absolutną rację!!! Nie spotkałem się z olejem czy smarem na całe życie! Chyba że to życie kończy się po 200tyś. Niemiec (wg instrukcji obsługi) jeździ dożywotnio (ok.200tyś bez wymiany) i albo wymienia całą skrzynię (przy jakiś problemach) albo sprzedaje do Polski. Ja w swojej buni zmieniałem już 2 razy. Nie miałem możliwości z wypłukiwaniem ale myślę,że 2 razy też dobrze. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja w swoim aucie wymieniłem na Ravenol. Skrzynia chodzi tak samo jak i przed wymianą, czyli dobrze. Nie mam żadnego efektu placebo, lewarek chodzi tak samo z lekkim oporem kangur 1 na 100 razy się zdarzy. Mam tylko spokój, że wymieniłem i nie doprowadziłem do zatarcia układów ASB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja w swoim aucie wymieniłem na Ravenol. Skrzynia chodzi tak samo jak i przed wymianą, czyli dobrze. Nie mam żadnego efektu placebo, lewarek chodzi tak samo z lekkim oporem kangur 1 na 100 razy się zdarzy. Mam tylko spokój, że wymieniłem i nie doprowadziłem do zatarcia układów ASB.

 

W swoim tez wymieniłem na Ravenol6hp przy 240.000km, nic jej nie dolegało, robilem profilaktycznie, na magnesach zero opiłków olej czysty, klarowny. W przeciwieństwie do Merca ML na stanowisku obok, gdzie opiłków było sporo a olej to szary szlam, wlascicielowi powiedziano zeby szukal nowej skrzynki. We wrzesniu mam w planach wynajać sobie garaz i samemu wyremontować caly mechatronik (tłoczki, uszczelka) tak jak nalezy ze specyfikacja ZF. Oczywiscie tez zapobiegawczo.

 

Tak jak Tomasz pisze, zdarzy sie raz na 100 mocniejsza zmiana biegu, przeciągniecie do 3 tys czy kangurek, ale to wszystko w mieście, czasem mam wrażenie ze to auto nienawidzi jazdy miejskiej, dlatego do miasta mam drugi samochód a BMW stoi na podjeździe i pachnie :) a X5 tylko w trasie, a tam skrzynia chodzi "malinowo".

 

Co do wrażeń po zmianie oleju? Chyba płynniej zmienia biegi, głownie chodziło żeby zaspokoić moje sumienie, ze jest świeży olej i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nowym aucie przy pakiecie startowym tez zmienilem olej...Skrzynia pracowala nalezycie, nie szarpala, nie bylo efektu kangura itd... Tak jak kolega wyzej chcialem zaspokoic swoje sumienie, olej tak jak poprzednio KroonOil zgodnie ze specyfikacja ZF do skrzyni 6HP... Po wymianie pierwsze spostrzezenie to ze lewarek dziala plynniej tzn stawia mniejszy opor kiedy wybieram przelozenia i odnosze wrazenie ze dziala aksamitniej;)Jestem prawie pewien ze nieodczuwalnie spadnie tez minimalnie spalanie.Dzieki bogu magnes byl czysty ale olej to juz szlam, z ciekawostki dodam tylko ze olej zmieniony przy 229,XXX km PRAWDZIWEGO przebiegu a przy 160,XXX w grudniu 2012 auto w serwisie dostalo nowa skrzynie na co jest dokumentacja i wpis w ksiazce, wiec zaskoczony bylem szlamowatym ewidentnie przepracowanym olejem po 70 tys. Km

W mojej ex e39 z 2003 roku olej zmienialem przy bardzo podobnym przebiegu i napewno bylem pierwszym ktory to robil a olej sprawial wrazenie duzo swiezszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Krótkie pytanie. Gdzie w Szczecinie mogę wymienić olej w skrzyni - automat ZF 6 biegowy? Oczywiście chodzi tylko o godne i zaufane adresy. Dzięki
Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie ma potrzeby płukać skrzyni wystarczy odpalić samochod na trochę aby olej zrobił się rzadki i zlewamy go ze skrzyni . Jedyne co wypada zrobić to wymienić filtr oleju który spełnia za razem role ssaka . Jeżeli ktoś nie ma ochoty , warunków czy tez pojęcia o wymianie oleju , regeneracji mechatronika to zapraszam do siebie :) Warsztat w Warszawie na Białołęce zajmujemy się kompleksowo samochodami BMW i nie tylko ;)

661 283 388 Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.