Skocz do zawartości

Wylany przedni prawy amortyzator e39 520i touring.


luqbaq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mój prawy amor praktycznie nie istnieje, a muszę dojechać jakoś do domu [300km] Da radę ? :[

I pytanie jeszcze, bo na forum różnie piszą. Wydaję mi się, że amory zawsze wymienia się parę ale na forum są opinię też, że wymienia się bezapelacyjnie komplet. Jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój prawy amor praktycznie nie istnieje, a muszę dojechać jakoś do domu [300km] Da radę ? :[

I pytanie jeszcze, bo na forum różnie piszą. Wydaję mi się, że amory zawsze wymienia się parę ale na forum są opinię też, że wymienia się bezapelacyjnie komplet. Jak to wygląda w praktyce?

W zasadzie da radę jechać z tym że jazda ze zużytym amortyzatorem jest nie do końca bezpieczna zwłaszcza na nierównościach, ponieważ zużyty amortyzator powoduje że na nierownościach koło nie ma odpowiedniej przyczepności , potrafi dosłownie podskakiwać jak piłeczka po wjechaniu na nierówność więc trzeba uważać ale generalnie da się jechać. Co do wymiany - wymieniać oczywiście parami czyli po dwa odrazu na każdą oś , pod warunkiem że amortyzatory na drugiej osi są w porządku :wink:

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzien wyjazdu z PL do uk amorek mi padl z przodu.nie bylo szans na wymiane.przejechalem 1600 km.dasz rade.wymienilem oba na przodzie.kiedys mechanik mi powiedzial na osiach wszystko wymieniac parami.troszke drozej ale stosuje sie do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mechanik mi powiedzial na osiach wszystko wymieniac parami.troszke drozej ale stosuje sie do tego.

a co niby miał mechanik powiedzieć ?

szczególnie jak je sprzedaje i montuje

ciekawe czy jak jeden z nowego kompletu padnie po tygodniu i musicie reklamować to czy reklamujecie jeden czy oba ?

też wymieniłem oba z przodu bo jeden był wylany ale traktowałem to jako inwestycję w przyszłą eksploatację

problem z kupnem jednego to taki że musiałby być identyczny z taką samą siłą tłumienia - a jak to sprawdzić na sucho ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Odświeżę stary temat. mam wylany lewy przedni amorek i zaczęło wczoraj bujać autem jak się naciśnie i przy hamowaniu. Jestem z mechanikiem umówiony na piątek na wymianę.

Czy firma sachs, bistein wiadomo, że najlepsze. Ale warto inwestować w meyle lub monroe czy to jest kicha? Jeszcze nie zamówiłem amorków, dopiero się zastanawiam. Zawieszenie mam seryjne i takie chce aby pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem na tym samym etapie. Tyle że wymieniam od razu całość. Zapraszam do tematu viewtopic.php?f=72&t=173695 - masz tam kilka uwag kolegów z forum.

...Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami

http://micro-bit.pl/bmw/DSC_2027_small.jpg

moja galeria : 530dA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem na tym samym etapie. Tyle że wymieniam od razu całość. Zapraszam do tematu viewtopic.php?f=72&t=173695 - masz tam kilka uwag kolegów z forum.

Całość tzn co?

Mi padł jeden amor, ale wymieniam dwa bo inczej się nie da przecież.

 

mi skończył się lewy przedni (tzn. wylał kompletnie) póki co jeżdżę i nic wielkiego się nie dzieje. A wymieniam wszystkie bo wiem, że tylnie amorki też mają już powoli dosyć. W końcu i tak by mnie to czekało.

Oczywiście nie oznacza to, że Ty musisz również wszystkie wymienić :wink: . Ja postępuję w myśl zasady - wymieniać parami na jednej osi.

...Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami

http://micro-bit.pl/bmw/DSC_2027_small.jpg

moja galeria : 530dA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.