Skocz do zawartości

318is biały dym z wydechu i biały nalot pod korkiem


maciejxxx

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z BMW nie chce wejśc na obroty i z tłumika leci sporo białego dymu a na korku od oleju mam nie wielki biały nalot i na bagnecie od oleju. jaka moze byc tego przyczyna czy to moze byc uszczelka pod głowicą??. i czy mogę autem dojechac do mechanika??

 

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własne ryzyko. Ja dojechałem do domu (mechanika) 120km. Miałem śmietanę zamiast oleju. Po trasie dolewałem 2x oleju i wody i nie przekraczałem 100km/h i mocnych przyśpieszeń. Silnik przeżył bez żadnego uszczerbku. Ale nie polecam tak robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tłumika leci biała para ,gdyż mamy zimę i musi odparować wilgoć,woda z układu wydechowego.

Nalot na korku i bagnecie świadczy o niedogrzanym silniku (krótkie trasy).

To że nie chce wchodzić na obroty to już inny temat.

Jeśli mało jeżdzisz to rozgrzej porządnie samochód i powinno przestać dymić na biało.

 

To są te pozytywne myśli.

 

Napisz czy ubywa ci płynu chłodniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób z dłuższą trasę i nalot powinien zniknąć. Ja jeździłem na krótkie trasy i pojawił się nalot też na bagnecie i to w ciągu paru pierwszych chłodniejszych dni. Zrobiłem 250km i nalot zniknął. Ale po dwóch tygodniach znów się pojawił i to z 10x większą siłą co świadczyło że to 99% uszczelka. Okazało się że przepuszczała i to sporo czasu i powoli coraz mocniej dlatego w końcowej fazie dopiero zrobiło się mleko z oleju.

 

Także zrób dłuższą trasę za jednym razem i obserwuj korek i dopiero podejmij decyzje ściągania głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.