Skocz do zawartości

320d - słaba


marcin93100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum.Mam taki problem było to juz wałkowane ale może ktoś mi pomoże,auto nie ciągnie jak wcześniej było w serwisie boscha w krakowie i nic nie wykazało pojechałem na hamownię wyszło 95 po czwartym pomiarze 120 wymieniłem odmę czyściłem elektrozawory intercooler dolot nie wiem co jest grane coś jest zatkane chyba proszę o jakieś info dzięki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy 120 KM to taki zły wynik ... lata robią swoje - turbo już tyle nie pompuje , katalizatory już w niczym nie pomagają wręcz przeciwnie , zaworki tylko nowe żadne czyszczenie ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co warto zrobic:

1. Wymiana zaworka turbo - 99zl

2. Wymiana wezykow podcisnienia - 30 zl

 

Jesli ekonomizer nie dochodzi do 20l na 4 biegu przy gazie w podlodze to:

1. Wgranie nowego softu pod przeplywke - cena interfejsu

2. Wymiana przeplywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego za pierwszym razem było 95 za czwartym 120,katów nie mam przepływka daje dobrze wtryski też podmieniłem przepływkę od kolegi i nic nie dało rzeczyiście na 4 biegu ekonomizer dochodzi do 14 litrow padła przepływka?prędkość max 170km/h,acha nie mam akumulatorka doładowania miałem kiedyś dzwona i pękł trzeba wymienić,a dokładnie do czego on służy dzięki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego za pierwszym razem było 95 za czwartym 120,katów nie mam przepływka daje dobrze wtryski też podmieniłem przepływkę od kolegi i nic nie dało rzeczyiście na 4 biegu ekonomizer dochodzi do 14 litrow padła przepływka?prędkość max 170km/h,acha nie mam akumulatorka doładowania miałem kiedyś dzwona i pękł trzeba wymienić,a dokładnie do czego on służy dzięki za info

 

jesli dobrze Cie rozumie to masz uszkodzony zbiornik podcisnieniowy ?

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2230&hg=11&fg=45&lang=pl

oznaczony nr 6 na rysunku. Jesli tak to nigdy nie osiagniesz odpowiedniego doladowania przy uszkodzonym zbiorniku.

A tak w skrocie zbiornik ten odpowiada za podtrzymanie odpowiedniego podcisnienia ktore przechodzac przez zawor sterujacy uruchamia aktywator podcisnieniowy sterujacy otwarciem zmiennej geometrii turbiny.

A co do przeplywki to moze wystarczy zrobic update.

Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam od siebie zebyś wyczyscil przetwornik ciśnienia oznaczony jako 1. Dodatkowo zapoznać się z tematem : Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57.

Przerabialem ten temat i pomoglo w 100% ewentualnie spróbuj je podmienić i sprawdz i czy jest rożnica.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale po co bedziesz przepłacał za ten zaworek ? Na allegro kupisz taki za 99 zł firmy pierburg i nie ma żadnej różnicy miedzy ori. http://moto.allegro.pl/zawor-czujnik-turbiny-egr-bmw-e46-e38-e39-diesel-i1339287635.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zbiornik podciśnieniowy zaraz go zamówię,teraz jest zrobione na krótko,zadzwonię do serwisu bo tam tylko można wgrać nowy soft przepływki?

zbiornik podciśnieniowy a raczej jego brak na pewno nie ma wpływu na moc jeśli wszystko masz szczelne .... szczerze szkoda kasy ! ja go nie mam i nie mam problemów z mocą .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz skąd jesteś? Uzupełnij w profilu. Albo poszukaj w ogłoszeniach. Może ktoś sie znajdzie z okolicy i Ci pomoże bo zanim sam do tego dojdziesz z fejsem i programami troche minie czasu, uwierz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
wydaje mi się ze mam nieszczelność w zbiorniku podciśnienia czy moge go wywalić i zrobić na krótko miedzy elektrozaworkiem a turbinką?? jakies negatywne skutki tego zabiegu?? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.