Skocz do zawartości

318i miękki pedał sprzęgła, biegi nie wchodzą


Rafi1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zacznę od tego że korzystałem z wyszukiwarki, lecz nie znalazłem niczego odpowiadającego mojemu problemowi!.

 

Mam problem ze sprzęgłem... Wszystko ładnie, pięknie chodziło... Dojechałem do domu, zaparkowałem auto, zgasiłem silnik i wyszedłem z auta...

 

Następnie po prawie godzinie wsiadłem z powrotem do auta z celem zajechania na stację... Mam nawyk że przed przekręceniem zapłonu, wciskam sprzęgło... Tak, więc wciskam i... I okazuje się że sprzęgło mam tak lekkie że to szok... Ku mojemu zdziwieniu, odpalam silnik, chcę włączyć bieg i [BAD]... Co się mogło stać ?

 

Wydaje mi się że jeśli by mi sprzęgło padło to pedał zostałby w podłodze, a ten wraca...

 

Z wyszukiwarki się dowiedziałem że mam sprzęgło hydrauliczne... Ale nie za bardzo wiem co to znaczy.

 

BMW 318i rocznik 92.

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Ci napisał najprawdopodbnie to ten wysprzeglik- jest w ukladnie z plynem hamulcowym, ten płyn wlasnie tam tłoczysz.

A plamy nie bylo pod autem? bo mogl poleciec nad auto plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa sprzęgła nie wytworzy ciśnienia i nie poda płynu do wysprzęglika to on nie będzie działał prawidłowo.

Więc zacznij sprawdzanie od początku- pompa sprzęgła i następnie wysprzęglik.

No u ciebie teoria na 5 ale praktyka 1+ :cool2: Jesli pompka nie wytworzy cisnienia to i z odpowietrzania nici a pompki tak latwo sie nie sprawdzi . Na poczatek proponuje sprawdzic czy wysprzeglik przy skrzyni jest suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa sprzęgła nie wytworzy ciśnienia i nie poda płynu do wysprzęglika to on nie będzie działał prawidłowo.

Więc zacznij sprawdzanie od początku- pompa sprzęgła i następnie wysprzęglik.

No u ciebie teoria na 5 ale praktyka 1+ :cool2: Jesli pompka nie wytworzy cisnienia to i z odpowietrzania nici a pompki tak latwo sie nie sprawdzi . Na poczatek proponuje sprawdzic czy wysprzeglik przy skrzyni jest suchy

 

 

dokladnie tak. na poczatek sprawdz wysprzeglnik. przekrecone na 2 sroby do skrzyni. robota latwa i przyjemna wczoraj wieczorem to robilem. moj byl mokry. zalozylem 2 i odpowietrzylem. wszystko niby latwe tylko odpowietrzenie dlugie i meczace. rece i nogi moga zabolec. pamietaj abby plyn hamulcowy byl zalony pod korek poniewaz zasilenie w plyn pompki do sprzegla jest przy gorze zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Do kolegi seba e36 ,od którego dostałem dwie oceny 5 i 1+ :D .Jeśli chcemy sprawdzić czy pompa daje ciśnienie należy przewód elastyczny przez który podawany jest płyn do wysprzeglika zacisnąć np morsem i wtedy pedał sprzęgła powinien się zmienić na twardszy (pod warunkiem sprawnej pompy).Wysprzeglik możesz tylko wizualnie sprawdzić czy nie cieknie ,on pełni tylko rolę "tłoczka".Gdy masz niesprawny wysprzeglik to na 100% masz wyrażne braki płynu hamulcowego,przy niesprawnej pompie zazwyczaj nie ubywa płynu.

Piszę ,że robimy to od początku ,czyli pompa następnie wysprzeglik.I robie to świadomie,bo gdy wyjmiesz najpierw wysprzeglik ,który nie cieknie i nie znajdziesz w nim usterki ,a włożysz spowrotem i będziesz chciał odpowietrzyć i nie będziesz mógł ,to nie będziesz wtedy w stanie powiedzieć,czy jest niesprawna pompa ,czy wysprzeglik. UUFFFF

Edytowane przez maniura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi seba e36 ,od którego dostałem dwie oceny 5 i 1+ :D .Jeśli chcemy sprawdzić czy pompa daje ciśnienie należy przewód elastyczny przez który podawany jest płyn do wysprzeglika zacisnąć np morsem i wtedy pedał sprzęgła powinien się zmienić na twardszy (pod warunkiem sprawnej pompy).Wysprzeglik możesz tylko wizualnie sprawdzić czy nie cieknie ,on pełni tylko rolę "tłoczka".Gdy masz niesprawny wysprzeglik to na 100% masz wyrażne braki płynu hamulcowego,przy niesprawnej pompie zazwyczaj nie ubywa płynu.

Piszę ,że robimy to od początku ,czyli pompa następnie wysprzeglik.I robie to świadomie,bo gdy wyjmiesz najpierw wysprzeglik ,który nie cieknie i nie znajdziesz w nim usterki ,a włożysz spowrotem i będziesz chciał odpowietrzyć i nie będziesz mógł ,to nie będziesz wtedy w stanie powiedzieć,czy jest niesprawna pompa ,czy wysprzeglik. Zawsze możesz wymienić wtedy w ciemno wysprzeglik ,następnie pompę UUFFFF.

.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.