Skocz do zawartości

540 automat.


rafikc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów,

dorzucę swoje trzy grosze, mądre czy niemądrę - dorzucę mając chwilkę czasu...

Otóż poprę tu osamotnionego kolegę...uważam że fabryki się nie poprawia.

Ja mam napisane w instrukcji że oleju w skrzyni nigdy się nie wymienia. A opracowali to mądrzejsi ode mnie, konstruktorzy i technolodzy w firmie z wielka tradycją i osiągnięciami. Wole wierzyć im. Oczywiście że w innych wersjach OLEJ TRZEBA WYMIENIAĆ, to też jest napisane w instrukcji tylko w tym jednym automacie - NIE. Czy olej się nie zużywa? A czy auto się nie zużywa? Oczywiście że się zużywa ale widocznie tak jest to obliczone konstrukcyjnie że szybciej zużyje się cała reszta auta niż ten podzespół.

Chętnie bym Was pogodził ale czy znajdzie się odważny który zawrze ze mną notarialny zakład (to raczej niemożliwe/nielegalne)? o np. 100 tys. zł.

Mam w aucie przebieg 275 tys. km. Przejeżdżę kolejne 100 tys. km wykonując tylko to co podaje producent i nic się nie zepsuje a zwłaszcza skrzynia. Są chętni żeby zarobić na nowa BM-kę? ZAPRASZAM.

Przypomnę że każde auto jest przeznaczone do określonych celów: cieżarówka do przewozu np. cegieł, chłodnia do mięsa, terenówka w teren i do lasu, Matiz do miasta na krótkie dojazdy, Impreza WRXSTI do ścigania się (nie do rekreacji) a np. 540 automat do komfortowej i szybkiej jazdy, głównie w trasie a nie do wyścigów spod świateł i kręcenia bączków. Później są problemy i awarie. Ja ich nigdy nie miałem i nie mam czego i Wam życzę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest inna sytuacja - bo skrzynia manualna ma samarowanie rozbryzgowe ( choc niektore skrzynie - jak np w ROVER'ach ma ja pompe oleju napedzana z wałka sprzegłowego - i tam nawet jest filtr oleju ) - bo automaty maja znacznie wyzsza temperature pracy - w automacie wydziela sie mase ciepla i olej sie musi zuzyc - predzej czy pozniej , a olej w automacie nie tylko samruje elementy ( to jego glowne zadanie ) ale rowniez chlodzi cala skrzynie ...

 

a to ze sie nie wymienia - u nich sie moze nie wymieniac - bo niemca stac zeby skrzynie po 200tys zmienic na nowa ...

 

jedno nie podlega dyskusji - kazy robi jak uwaza - jeden zmienia drugi nie - kwestia indywidualna :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest inna sytuacja - bo skrzynia manualna ma samarowanie rozbryzgowe ( choc niektore skrzynie - jak np w ROVER'ach ma ja pompe oleju napedzana z wałka sprzegłowego - i tam nawet jest filtr oleju ) - bo automaty maja znacznie wyzsza temperature pracy - w automacie wydziela sie mase ciepla i olej sie musi zuzyc - predzej czy pozniej , a olej w automacie nie tylko samruje elementy ( to jego glowne zadanie ) ale rowniez chlodzi cala skrzynie ...

 

moze i inna ale np taki olej silnikowy powinno sie zmieniac raz w roku,nawet gdy przejechalismy tylko 1000km, gdyz podlega procesom starzenia . A w manualu olej sie nie starzeje ? JEst wieczny ? Nie zuzywa sie? Wszelkie porownania oleju silnikowego z tym w skrzyniach są bez sensu..

Powiem jedno - moj znajomy ma 740 '93 . OD 98 roku. Kupił od 1 własiciela z przebiegiem 170 000. Na 100% oleju nikt nie zmieniał. JEzdził dalej i nie zmieniał az przy 360 000 km padł mu wsteczny. Bo olej był zuzyty ? Bzdura. Znam 101 przypadków gdy wsteczny w 5Hp30 padał po wymianie oleju albo przy mniejszych przebiegach.

Jak chcecie to sobie zmieniajcie nawet co miesiac :D dla mnie to co jest w instrukcji wiecej znaczy niz wypociny kazdego domorosłego speca od Bmw.( to xsilver akurat NIE do CIebie ).

A w instrukcji mam- OELDAUERFULLUNG OHNE WECHSEL.

Pytam: po co tak napisali ? Bo kupujących nowe 740/540 nie stac na zmiany oleju ? Bo obliczyli ,ze nikt w okresie gwarancyjnym nie przekroczy 200 000 km ? Bo stac uzytkowników 740 na nową skrzynie ? A tych co mają 750 juz nie ?

A moze chcieli napedzic firmie ZF klientów na nowe skrzynie ?

W takim razie mogli tak napisac takze w innych modelach i na pewno biznes by sie lepiej kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to sobie zmieniajcie nawet co miesiac :D dla mnie to co jest w instrukcji wiecej znaczy niz wypociny kazdego domorosłego speca od Bmw.( to xsilver akurat NIE do CIebie ).

.

A co moze do mnie ?

(3 lata w serwis yamaha i cale zycie przy samochodach i motocyklach ) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.