Skocz do zawartości

330d - Tylna wycieraczka.


01mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytałem kilka postów dotyczące wycieraczki ale nie znalazłem jak zdemontować wycieraczkę :?:

 

Chodzi o to że jest tak zapieczona że nie da jej się ruszyć. Psikałem WD-40 ale nic nie pomaga. A wiadomo wycieraczka jest w szybie i nie chciał bym uszkodzić dodatkowo szyby.

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to przerabialem jakies dwa lata temu, zapieczona wycieraczka. Więc tak:

Wyciągasz plasticzek z końca wycieraczki, wystarczy go podważyć, następnie odkręcasz mniejszą nakrętkę i ściagacz wycieraczkę. Zostaje ci duża nakrętka z zewnątrz i dwie nakrętki 6 od wewnątrz które odkręcasz. I teraz najtrudniejsze bo musisz wybić delikatnie cały element z szyby, nie uszkadzając jej przy tym. Ja psikałem tam WD, odrdzewiacz itp i lekko pukałem młotkiem gumowym i wkońcu wyszła. Robiłem to 2 lata temu, więc teraz nie pamiętam jak to wyglądało ale chyba była to tulejka i właśnie ta frezowana ośka i to było razem zapieczone. Rozbierz to, wszystko ładnie papierem ściernym przeczyść, następnie przesmaruj to smarem łożyskowym i złóż do kupy. U mnie przez 2 lata wycieraczka śmiga ok. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to przerabiałem 2 dni temu :)

 

Tak jak pisali koledzy. odkreczasz wszystko i trzeba ruszać kilkanaście razy aż wyjdzie.

 

Wtedy trzeba kombinować żeby wyjąć ten frezowany trzpień, dobrze wyczyścić, nasmarować i chodzi rewelacyjnie.

U mnie było tak że nie można było tego niczym przekręcić ale wreszcie po milimetr w jedną i drugą stronę i wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oddzielenie od szyby tych dwóch elementów to ja bym lepiej niczym nie stukał. Trzeba psiknąć WD40 i kombinować... musi się w końcu oddzielić. Wybijać można / trzeba później jak już się ten element oddzieli od szyby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy demontażu, jedyny problem jaki miałem, to zdjęcie ramienia wycieraczki.

Później jak już wszystko odkręciłem z zewnątrz szyby, to wewnątrz szyby dochodząc do tego momentu

 

http://lh4.ggpht.com/_mmqEZIOv96g/S6ijJrp9xmI/AAAAAAAACaE/ajhWET8LaWw/s800/6.JPG

 

odkręcasz tą jedną nakrętkę widoczną na fotce i wyciągasz mechanizm widoczny niżej na fotce

 

http://lh3.ggpht.com/_mmqEZIOv96g/S6ijJ3aL5nI/AAAAAAAACaM/Y03mjo4QDgA/s800/8.JPG

 

u mnie wyszedł bez najmniejszego problemu

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.