Skocz do zawartości

Prawa strona nizej czy to DD..??


_SebuS_

Rekomendowane odpowiedzi

E60 z dynamc drive, sprezyny nie popekane..

problem- prawa przednia strona nizej o 1,5 cm a prawa tylna o 2,5 cm wzgledem lewej

czy ktos ma jakis pomysl..??

 

(dodam tylko ze raz ok miesiaca temu wyskoczyl mi blad DD ale po zgaszeniu i uruchomieniu auta blad sie wiecej nie pojawil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat kolegi tyle, że u mnie mniej więciej jest tak samo z przodu jak i z tyłu.

Nawiasem mówiąc przyglądam się od czasu do czasu na drodzie na E60 i widzę, że nie jest to jakiś odosobniony przypadek. Procentowo to około 30% tych modeli tak ma jak widzę i też zastanawiam się dlaczego i co temu jest winne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym musi być ponieważ kiedyś też tak patrzę a tył jakoś na prawo leci - biorę miarkę :roll: i przód jest idealnie a tył o 8mm na prawa stronę.I tak jak kolega wcześniej zacząłem obserwować napotkane egzemplarze i mam podobne odczucia że z 30-40% jest lekko przegiętych na prawo :shock: . Może ten typ (z DD) tak ma! P.S. *SebuS* - a wcześniej (przed tym błędem) było prosto??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dziwna sprawa.. Wczoraj bylem u mechanikow sprawdzili sprezyny amory wszystko cacy a auto bylo nizej. W garazu zaparkowalem to akurat przod byl tylko nizej tyl sie wyprostowal. Podjechalem rano pod dom znowu tyl nizej. Totalnie nie wiem ocb. Za kazdym razem mierze miarka choc golym okiem widac.

Przed bledem nie wiem czy bylo tak samo bo zwrocilem na to uwage przez przypadek.

Chyba podjade na test DD na GT1 i sie okaze cena to 150zl w Aseko. Moze cos sie blokuje albo jakis wezyk sie zapchal nie mam pojecia ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w E60 to zauważam, ale i w E39 które również mam to zauważyłem. Czasami zastanawiam się czy to nie jest mechaniczna wina stabilizatora. Chodzi mi głównie o to, że ogólnie jeżdżąc drogami to prawa strona w samochodzi dostaje bardziej po zawieszeniu, a czasami nawet zdarzy się zjechac na pobocze z dużą prędkością. Wtedy też stabilizator bardziej z tej storny obrywa. Przyszło mi to na myśl podaczas gdy wymieniałem gumy na stabilizatorze w moim E39. Przed wymianą prawa strona stała dokładnie 13mm niżej jak prawa. po wymianie gum różniaca to już tylko 4mm, przy czym zaznaczę, że prawa guma była o wiele bardziej wygnieciona niż prawa. W końcu stabilizator to kawałek stali odpowiednio wygięty. Może i on potrafi się z biegiem czasu minimalnie poddać.

To taka luźna uwaga ;) Pewności nie mam, że tak jest ale to jedyna sensowna rzecz która przyszła mi do głowy podaczas wymianyt kompletnego zawieszenia z przodu w E39. I dopiero zmiana gum na stabilizatorze dała jakiś efekt. Ani amortyzatory, ani sprężyny i wahacze nic nie zmieniały w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

kiedyś czytałem / ...na tym forum zresztą.../ , że po zajęciu miejsca przez kierowcę następuje wyrównanie poziomu .

U mnie jest też lekko przechylony na prawo - wiem bo gdy wysiadłem /...kiedyś , do sprawdzenia .../ , to tak było . I do dzisiaj tak jest .

Ale od kiedy dowiedziałem się o tym , że wyrównuje poziomy po zajęciu miejsca przez kierowcę , to nawet mi się nie chciało dokładnie tego sprawdzać/...mierzyć , czy to prawda.

I już od tego czasu jestem spokojniejszy. :D

Hej.

panta rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spedd Menn to mnie pocieszyłes bo mam tak samo i mialem brac sie za sprezyny a gumy stabilizatora juz kupilem takze na wiosne biore sie za nie ale tez mialem takie przemyslenia ze dziury z prawej strony jezdni daly w kosc i spezyny osiadły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.