Skocz do zawartości

Wymiana lewego lusterka E91(od kierowcy)


artekch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Dzisiaj mialem mała stłuczke ;-((( , wchodząc w zakręt sciąlem go lekko a kierowca z naprzeciwka za szeroko wszedł i lustereczka rozlecialy się. Zatrzymalem sie aby ustalic wine... , ale w sumie i tak w takich przypadkach nie mozna za bardzo jej ustalic. Rozstalem sie z kierowca drugiego autka polubownie.

Czy moze mi ktos dokładnie opisać jak mam się zabrac za wymiane lusterka. Chodzi mi o bardzo dokładny opis tak abym czegos po drodze nie zepsół. Najlepjej jak ktos mialby fotki.

 

Przy okazji szukam lewego lusterka (od kierowcy) kolor Arktis Metalic. Nie wiem czy mam 3 czy 5 pin? Moze mi ktos wytlumaczyc czym sie to różni. Lusterko mam elektrycznie podgrzewane i sterowane. Bmw E91 2006 rok

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat z pinami i niestety lusterka z inna liczba pinow niz nalezy, nie działaja. Niestety musisz sciagnąc lusterko i sprawdzic wtyczke. Sama operacja jest prosta, trzeba sciagnac tapicerke drzwi (bylo juz wielokrotnie opisywane) a reszta jest banalnie prosta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pamietam gdzie byly fotki ale tak na szybko. Trzeba wypiąć listwe ozdobną, jest wlożona na zatrzaskach a wyciaganie zaczynamy od przodu drzwi. Pod listwa jest ok 5 wkretow. Nastepne wystarczy boczek odpiać od blachy (siedzi na zatrzaskach) i podciagnac ku górze. To wszystko, powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam do wymiany tylko lusterko a nie jakis glosnik czy cos podobnego... Zastanawiam sie wlasnie czy moglbym tylko sciagnac trn plastik od srodka ktory zaslania sruby od lusterka?Chyba ze nie ma takiej mozliwosci i trzeba zaczac od zdejmowania calej tapicerki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj zadzwonilem do Serwisu zeby podchwytliwie zapytac sie ile pin-ow ma miec moje lusterko. Nistety dostalem odpowiedz ze nie wiedza ale zamowia takie ktore napewno bedzie pasowac.

 

W rozwalonym lustrku mam 2 czarne kable ( chyba to jest od podgrzewania) i jedna kostka ktora jest chyba od elektrycznego poruszania.To wszystko widze Czy dobrze wnioskuje ze moje lusterko jest 3 pin? Nie chce narazie rozbierac tapicerki bo nie znalazlem jeszcze lusterka w moim kolorze

 

Pozdr Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lusterko ustawiane, podgrzewane, składane elektrycznie i z elektrochromem i mam 3 piny wiec co lusterko musi mieć zeby było pięć pinów? przecież tam jest moduł więc trzy piny wystarcza

jeden pin +

jeden pin -

jeden pin dane co lusterko ma zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam, również mnie nie ominął problem rozkładania się lusterka o 180 stopni-od kierowcy. Miałem podobną sytuację w bmw e60 i wtedy pomogło zalanie mechanizmu specyfikiem typu wd40. Zapieczony był bolec blokujacy lusterko w odpowiedniej pozycji. Czy w e90 jest to tak samo rozwiązane? Ewentulanie gdzie dokładnie znajduje się ten bolec/sprężynka która powinna wyskakiwac i blokować lustro? Jak na razie psikanie nie pomogło. Opcja resetu jak w filmiku powyżej również nie podziałała, ma ktoś jakieś inne pomysły jak temat ugryźć bo nie widzi mi się kupować drugiego lustra za 400zł (mam fotochrom, grzanie i pełną elektryke).

będę wdzięczny za każde sugestie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.