Skocz do zawartości

Recode control unit GM5 - co i jak?


Misior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem. Mianowicie chce sobie popatrzyc co mam pokodowane w aucie przy pomocy programu DIS, ale jak wchodze w opcje kodowania CAR MEMORY to wychodzi mi taki komunikat:

 

A fault occured during determination in the control unit GM5!

Measures:

-recode control unit GM5 if the coding index is not correct

-update ZCS/FA

 

Coding Index GM5

Expected:

01

 

In control unit:

06

 

Correct ECU vecrsion fitted?

 

Jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Problem w tym, że wszystkie programy diagnostyczne pokazują różne błędy związane z nieprawidłowymi danymi między modułami. Nie działa autowykrywanie w DIS, nie można wejść w programowanie, nie można wykonać kilku testów bo wywala błąd, że VIN i ZCS/FA nie może być odczytany z EWS/KMB/LSZ.

 

W czym problem? Ano w tym, że jak się coś posypie to będę miał problem z poprawną diagnozą, o ile w ogóle będę miał możliwość. Po drugie lubię, jak wszystko gra. Świadomość, że sprzedam kolejnemu właścicielowi w 100% sprawne auto, bezcenne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne podejście:)

 

" Nie działa autowykrywanie w DIS, nie można wejść w programowanie," -a jest podświetlone programowanie?? może inna wersja DIS-a, z innym autem działa??

"nie można wykonać kilku testów bo wywala błąd" - co za błędy i przy jakich testach??

 

masz może zrzut ekranu ze szczegółami błędu??

u Mnie jak nawali to dopiero zabieram się za robotę:)

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
podaj numer modułu i 7 ostatnich vin-u.

 

Sorki ze tak pozno odpisuje ale wczesniej nie mialem mozliwosci spisania numeru tego modułu.

Nr nadwozia: KE69493

Numery z modułu:

GM5 STAR 12 LIN HIGH

61.35 3 454 607

577 621 10 DELPHI HUN 12V

HW 3.2 SW 4.5 290901

 

CLQ821E

 

Co Ty na to? Patrzyłem na realoem i wychodzi ze to jest najnowszy moduł jaki wychodził do mojego nr nadwozia. Program w ecu tez mam wgrany najnowszy. Czyzby to uszkodzenie modułu albo tych nieszczesnych przekazników?

Powodem czemu chce to naprawic jest to ze nie moge zrobic szyb zasuwających sie automatycznie do konca tylko musze trzymac caly czas przycisk. zakodowac sie nieda bo wychodzi blad jak na poczatku tematu.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.