Skocz do zawartości

czy wymieniac servo hamulca??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam!zeszlej zimy mialem problem z servem hamulca, mianowicie podczas duzych mrozow pedal hamulca robil sie tak twardy ze autem nie dalo sie jezdzic!jak wiekszosc zalecala zajrzalem do komory serva i tam wszystkie drogi odplywowe od wody byly drozne jednak uzywajac strzykawki i wezyka spuscilem z serva z 2 lub 3 szklanki wody!obawiam sie ze w ta zime problem sie powtorzy wiec zastanawiam sie czy oplaca sie wymienic to servo??moj mechanik gadal cos ze byc moze skrapla sie tam woda i wymiana nic nie da wiec pytam o rade!a jesli kupic to nowe czy uzywane??jesli ktos mial z tym jakies doswiadczenia z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam :)
Opublikowano

moim skromnym zdaniem to woda była z komory a nie ze skraplania

ja bym na razie nie wymianiał

Opublikowano
woda się nic nie skrapla !! zapchany miałeś odpływ . jeśli masz udrożniony a wiemy ze lato było bardzo ciepłe wiec na pewno serwo się serwo wygrzało a zarazem wysuszyło.po co wiec wymieniać. chyba ze masz za dużo złociszy więc wola należy do ciebie.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Servo niestety może być już uszkodzone przez tą wilgoć. Ja niestety podejżewam , że woda wewnątrz jest nadal tylko może mniej.

ale jeśli masz niedrożny odpływ pod servem to następne pewnie tak samo załatwisz.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Opublikowano
Jeżeli odpływ jest drożny a hamulce działają to raczej wszystko jest w porządku... Sprawdz jeszcze wciskając silnie pedał przy wyłączonym silniku czy nic tam nie bulgocze... Najważniejsze jest żeby woda spływała bo tyle wody co napisałeś to by ci się w serwie nie osadziło nawet jak parkował byś w saunie, tak że musiał być odpływ zapchany... Więc sprawdz to dobrze bo zimą to naprawdę jest problem, mi jak zamarzło to hamulce zacisnęły sie na obwodnicy przy ok 160... A potem prawie nie hamowały - tak że to nie przelewki... Co do dylematu - nowe vs używka - ja kupiłem używkę ale od sprawdzonego gościa - jak będziesz zdecydowany to daj znać podeślę Ci linkę..
Opublikowano

Jesli dostała sie woda do serwa to napewno zassało ją z komory w której jest serwo i napewno masz zapchane lub częściowa zapchane odpływy. Jak już dostała się do serwa to napewno masz serwo do wymiany bo przez wodę wszystko pordzewiało. Kup serwo używane od Anglika to zapłacisz około 100 zł. Musisz uważać bo występują dwa rodzaje i różnią się mocowaniem z pedałem hamulca. Wymiana jest bardzo łatwa, ale wiąże się to ze spuszczeniem płynu hamulcowago i póżniejszym odpowietrzaniem układu. Musisz równiez zwrócić uwagę na zawór zwrotny czy jest on sprawny, takie kolanko plastikowe na wężu powietrza.(musi przepuszczać powietrze tylko w jedną stronę)

A propo wypowiedzi kolegi martino281 - niema takiej możliwości aby serwo wygrzało się lub woda wyparowała.

 

życzę powodzenia

M-PAKIET

Colour ORIENTBLAU METALLIC

Skórka BEżOWA

8,5 l/100km w mieście

Opublikowano
a w jaki sposób wyciągnąc tą wode z serva bo w zasadzie mnie to raz robił mechanik ale chciałem sprawdzic czy znowu nie ma i nie wiem jak?
Opublikowano
Koledzy na forum opisywali jak wyssać wodę rurką i strzykawką. Moim zdaniem jest to chwilowa reanimacja, bo jak woda dostała się już do serwa to z czasem wszystko zardzewieje a efekt tego widziałem u siebie.

M-PAKIET

Colour ORIENTBLAU METALLIC

Skórka BEżOWA

8,5 l/100km w mieście

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.