Skocz do zawartości

328i Po odpuszczeniu gazu obr.spadaja do-500,światło przygas


turbosux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie starczyło mi miejsca na wyjasnienie problemu w temacie.

Problem dotyczy że jak na luzie dam do 2tyś obrotów i puszcze pedał gazu to spadają do 500 aż cos w silniku zawarczy i światło lekko przygaśnie, jak dodam gazu to swiatlo mocniej swieci w środku. Tak samo przy ruszaniu jest problem w sumie dziwnie mi sie rusza tak już jakiś czas że jak za mało gazu wcisne to cos warczy/zgrzyta (pod machą) i obroty spadają znów do 500 ,wkurzający jest ten dźwięk.

Jest to normlany objaw dajmy na to "ruszania bez gazu"... ???

Mam gdzieś dziurawy tłumik sądze ze koncowy musze jechac zaspawać ale chyba to nie ma nic wspolnego z tym...?

Jak by ktoś był na tyle uprzejmy i podrzucił jakis pomysł...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz na LPG? Kiedy ostatnio zmieniałeś świece i kable WN? Poczytaj też posty o przepływomierzu.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Tak samo przy ruszaniu jest problem w sumie dziwnie mi sie rusza tak już jakiś czas że jak za mało gazu wcisne to cos warczy/zgrzyta (pod machą) i obroty spadają znów do 500 ,wkurzający jest ten dźwięk.

 

Zatarta rolka napinacza pasków? Wygląda na to, że coś stawia większy opór. Do testu wyłącz klime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece mam nowe.. hmm mowisz ze cos z rolkami.. wiesz co bo jak te obroty wlasnei spadna po odpuszczeniu gazu do 500 to cos zapiszczy (tak jakby pasek albo rolka) i zagrzechodzi no i swiatlo przygasa tak samo jak wciskam gaz to swieci mocniej.. najgorzej jest przy ruszaniu puszczajac sprzeglo obroty spadaja do ~500 i dopeiro ida do góry.. no i ten dziwny dzwiek jak by cos o pokrywe walilo. kurde juz sam nie wiem chcialbym temu zaradzic jak najszybciej bo wkurza starsznie.

 

NA co byscie obstawiali najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem teraz w garażu i kurde sluchac nawet na normlanych obrotach te zgrzyty o ktorych mowilem tylko ciszej jak w czasie spadku do 500-. Wlaczylem teraz dla przykladu klime na chwile i przy odpaleniu jej obroty same spadły do 500 zazgrztyało tak jak przy ruszaniu. Tak jakby klima obciazyla cos na chwile... czy to cos z paskiem i napinaczem czy cos innego zupełnie? nie da sie tak wysluchac czy to napinacz..i przy odpalaniu zimnego zapiszczy pasek zawsze rowniez czasem przy gaszeniu. pozdrawiam i czekam na jakies info od was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest ten sam zgrzyt co bez załączenia... tylko wtedy jak zalacze to obroty spadaja gwałtownie do ~~500 swiatlo przygasnie. tak jak przy ruszaniu ten sam problem. jzu nie wiem co musze wymienic.. co dopowiem to nowe czesci.. chyba musze do jakiegos mechaniora podjechać. Ten napinacz i pasek moge miec od reki tylko czy sens wymieniac nie wiadomo czy to to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to przepustnica zasyfiona albo coś?? dodam ze mam tak tylko na biegu jałowym i przy ruszaniu dalej jest juz okej...

Dzis dopeiro ogarnąłem ze wystpeuje ten zgrzyt i prawie czasem przygasnie, przedewszystkim jak dodam leeko gazu tak do 1200obr i odpuszcze wtedy spada do -500 pozniej idzie do gory i dopiero ustawia sie na 600 tak jak powinno być.. w poniedziałek sie ustawilem z mechanikiem ale wiecie jacy oni są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.