Skocz do zawartości

Dołożenie tempomatu E60


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie - czy istnieje możliwość dołożenia tempomatu (zwykłego) do E60 530i 2004r. ??

Jaki to mniej więcej może być koszt i nakład finansowy oraz stopień trudności (w sensie czy dużo z tym roboty).

Ewentualnie będę wdzięczny za sugestie u kogo mogę coś takiego zrobić Malopolska/Śląsk.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wyczytałem na E90 post , że np w e90 jest to kwestia kupna wajchy od tempomatu, założenie ponoć proste a potem podjechać na programowanie , bo inaczej po wlaczeniu tempomatu bedziesz mial choinke na zegarach.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
pewnie tylko w ASO, jak mnie pamięć nie myli Prezioso pisał że koszt w granicy 2300zł. Jak dla mnie nie warto, szczególnie, że bez start&stop i bez aktywnego tempomatu. Waste of money i tyle.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zarejestrowani
Zawsze tak mówią po to żebyś kupił u nich komplecik za ponad 1000zł zamiast na allegro za 200zł i sam sobie założył

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pytam na poważnie bo chce dołożyć u siebie. jeśli jest stwierdzone przez kogoś że nie ma wiązki to nie będę się kręcił

 

W dzisiejszych samochodach które nie mają mechanicznego sterowania obrotami(linki, cięgna) Nie ma czegoś takiego jak instalacja tempomatu. Wystarczy uruchomic przełącznik który będzie wysyłał sygnały do sterownika silnika po instniejącej magistrali. Inaczej kiedy to jest aktywny tempomat z radarem.

 

a moze ktos napisac jakie koszty przerobinia zwyklego temp. na aktywny?co jest potrzebne?

auto 2006rok

 

Kiedyś interesowałem się tym i wygląda na to że do samochodów po 09/2005 wystarczy tylko radar z mocowanianiem, element w zderzaku, wiazka, inna dzwignia od tempomatu i zakodowanie tego. Jest jeszcze wersja stop&go ale i są jeszcze dodatkowe dwa czujniki w zderzaku, i moduł sterujący w tym, więc duzo wiecej zabawy, ale pewnie fajne w korkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

ktoś na forum odezwał się do mnie że założy mi za 800zł, no i może nie być instalacji....

 

chyba dołożę sam i dam do zaprogramowania.

 

ps. będę musiał zdjąć kierownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

trzeba wymienić dolną osłonę i przednią (czołową)

koszt w aso 220zł bez rabatu - zamówiłem ;)

z tymi z allegro może być różnie bo wg etk to osłony różnią się nawet tym czym mam fotele komforty czy nie...

 

wajchy poszukam na allegro - tylko tyle że w mojej okolicy bo jakby coś to jest gdzie oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chciałbym odgrzebać temat, czy komuś udało się dorzucić w e60 z 2004 roku zwykły tempomat $540 ? Gdzieś przeczytałem, że może być potrzebny nowy licznik (bo te bez tempomatu, nie mają tej białej wskazówki przy prędkościomierzu), do tego ktoś z tego forum pisał mi ostatnio pw, że być może istnieje konieczność dołożenia jakiejś wiązki... Nie chce mi się rozbebeszać kolumny kierowniczej, bez pewności, że to zadziała. Czy ktoś mógłby potwierdzić co dokładnie jest jeszcze potrzebne prócz manetki i dolnej częsci obudowy no i dokodowania SA540 + process car.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez wymiany licznika da radę, aby tempomat w ogóle zadziałał ? Oczywiście bez informacji w instrument cluster, coś jak w e90 czy e46. Bo przyznam, że tempomat byłby wykorzystywany w zasadzie sporadycznie i nie potrzebowałbym większych wskazań na liczniku. Natomiast nie wiem czy w ogóle da radę to zrobić. Pisząc o zmianie hw masz na myśli podmianę w używanym liczniku wyposażonym w tą wskazówkę (zakupiony np. na allegro). Bo to czego się obawiam jeśli chodzi o podmiankę licznika, to problemy związane z przebiegiem, nie chciałbym aby potencjalny kupujący podczas kontroli auta w ASO zarzucił mi że licznik był kręcony, bo nigdy nie był i nie będzie.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie podejrzewałem. Rozumiem że SSS spokojnie sobie radzi ze zmianą HW ? Piłeczki nie potrzebuję, bo jak wyżej pisałem tempomatu używałbym sporadycznie. Rozumiem natomiast, że bc_digital_v w kombi, wyświetlałby żądaną prędkość ?
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem co to jest bc_digital_v mam to zakodowane u siebie. Natomiast myślałem, że istnieje możliwość wyświetlania w sposób cyfrowy żądanej prędkości - coś takiego jak tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=fD9HuXP8Oc4. Ale oczywiście mogę się bez tego obejść.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, tylko zastanawiałem się czy pojawi się również na moim wyświetlaczu, tj. nie wyposażonym w "piłeczkę" przy liczniku prędkości. (wiem, że jej nie mam robiłem Test w ukrytym menu).
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

git, dzięki. W takim razie zamawiam manetkę i plastik. Resztę myślę, że sobie ogarnę. Jak się uda to zrobię DIY dla potomnych. A tak na wszelki wypadek to jakie HW ma licznik z piłeczką, 6934312 będzie git ?
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam koledzy

 

Chce a wręcz musze dołozyć do mojej E60 tki bo nie wyobrażam sobie dlugich jazd bez tego cuda ;-) moja jest z 2006r. 520d automat , ogladalem obudowe i widzę przygotowane miejscie/zaslepkę na manetkę tempomatu , i teraz pytanie znalazłem na allegro :

 

http://moto.allegro.pl/przelacznik-zespolony-bmw-e60-e61-tasma-tempomat-i2567866229.html

 

http://moto.allegro.pl/przelacznik-bmw-e60-e-60-i2538120625.html

 

 

z waszych porad wnioskuje że musze kupić własnie to albo to i kolejnym kosztem i czynnością będzie programowanie tak ?? i cuś tam sie będzie wyświetlało na liczniku ?? ;-) no i będzie grało na 100% ??????

 

jestem z okolic poznania lub zielonej góry wrocka głogowa -czy ktoś z was moze mi to pomóxc ogarnąć lub możecie kogos polecić ??

 

Jeszcze jedno moja 5 jest ch...... skonfigurowana i nawet przy skorach niema grzania czy to tez dałoby sie zamontowac czy to już za dużo roboty i kosztów ??

 

Czy aby miec 2strefowy climatronic to wystrczy kupić tylko panel ??? i bedzie działać po zakodowaniu ??

 

W ogole co jeszcze można dodać z opcji ??

 

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi zyga49@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.