Skocz do zawartości

E46 320ci coupe imobilizer, wyciek z chlodnicy


hko3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Ostatnio stałem się posiadaczem Bmw e46 coupe 99r.

Mam problem z ustaleniem czy auto posiada fabryczny imobilizer.

 

Czy jest jakaś metoda na sprawdzenie?

 

Ostatnio udalem się do warsztatu gdzie zakladają alarmy i stwierdzili w skrócie że immobilizer napewno jest.

 

Przeprowadzilem ostatnio taki test bo juz sam zwątpiłem.

 

Posiadam komplet kluczy do auta i dodatkowo jescze jeden plastikowy czyli napewno nie ma w nim żadnej elektroniki.

 

Poszedłem do auta otworzylem drzwi po chwili odpaliłem auto bez problemu kawalkiem plastiku.

 

Prosty test który wskazuje na to że auto nie ma immobilizera.

 

Możliwe żeby auto nie miało takiego zabezpieczenia???

Edytowane przez hko3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie do konca nie jestem pewien.Mam dwa oryginalne klucze z pilotem do otwierania centralnego i bagaznika,Trzeci zwykly bez pilota i jeden plastikowy tzw surówka do dorobienia i tym własnie odpaliłem samochod.

 

A czy w chwili przekrecenia zaplonu nie powinna zapalic sie jakas kontrolka kluczyka???W poprzednim aucie vw Golf mialem imobilizer i tak wlasnie bylo.

 

Dopiero co kupilem te auto a mieszkam na trudnej dzielnicy i nie chcialbym żeby mi je buchneli.

 

Poprzedni wlasciciel twierdzil ze sam. ma alarm fabryczny jednak ostatnio pojechałem do warsztatu i okazalo sie ze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na 99 % jestem pewny ze E46 nie wypuszczali bez imobilizera, moze wkładając ten malutki plastikowy niby kluczyk był gdzies blisko któryś z normalnych kluczykow i w ten sposob załapał albo ktos kiedys usuną imo z jakiegos powodu. W BMW nie ma zadnej kontrolki od imo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja stawiam na to że ktos cos wczesniej kombinował z tym imobilizerem.Moze faktycznie zostal usuniety

 

Bo napewno go nie ma.Wszystkie oryginalne klucze zostawilem w domu a tym plastikowym poszedłem i odpalilem auto ktore stoi na ulicy.

 

Pozostaje mi tylko zamontowac jakies zabezpieczenie.

 

Dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na 100% masz imo nawet w tym plastikowym kluczyku. Podam teraz przykład moze nie z kluczykiem samochodowym ale ... Gdy wchodze do roboty musze odbić karte wyglada ona tak jak kara bankkomatowa tylko ze jest ona cała biała i nic na nien nie ma zadnego kodu znaku wodnego czy jakiś innych rzeczy które mozna zauwazyc okiem. a jednak działa i wyskakuja na kompie wszystkie moje dane.Jesli masz imi to w miejscu w którym wkadasz kluczyk bedziesz miał hmmm jak by to nazawać ... cześć która jakby była wsadzona odszielnie wyglada jak koło a w srodku miejsce na kluczyk, Moze znajde jakąś fotke to wstawie.

Druga spraw jesli masz fabryczny alarm to pod lusterkiem musisz mieć lampke która mruga na czerono po zamknieciu auta

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie cos w tym jest bo juz duzo osób mowilo ze w bmw immo wychodzilo seryjnie i napewno jest.

 

A co do alarmu to napeno nie mam.Sprawdzalem brak czujnikow w podsufitowce i nie ma rowniez zadnej diody w dolnej czesci lusterka.Jest mala dioda ale zamontowana w lusterko na gorze.To chyba jakas czuja lusterka foto chromicznego czy jakos tam.Dodatkowo otwieralem sam. kluczem to alarm powinien sie urochomic ale cisza.

 

Myslalem nad zalozeniem jakiegos zabezpieczenia ukryty mikro przycisk odciecia zaplonu.Podobno to jest najlepsze i niedrogie.

 

Napewno najlepszym rozwiazanie na noc bylby parking ale do najblizszego mam jakis 1 km.wiec nie chce mi sie za bardzo biegac tym bardziej ze czesto uzywam sam.czasami i wieczorem.Z drugiej strony dziwie sie ze zlodzieje ciagna jeszcze takie stare samochody.Dostanie taki gnojek z 1500zl za niego a ktoś odkladal z 5lat na te auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No jesli nie masz tej czerwonej diody to faktycznie nie masz alarmu, ale gdy otwierasz auto kluczykiem alarm nie uruchomi sie. Najlepiej sprawdz to tak Pod maska w okolicach prawej górnej strony(od pasażera) jesli masz tam taki przycisk który dociska maska to masz alarm. Jesli go nie znajdziesz zrób tak: Wejdz do auta pociagnij za dzwignie otwierania maski( chwilowo nie podnos jej do góry) wyjdź z auta zamknij ze z pilota odczekaj chwile teraz dzwignij maske do góry. Jesli alarm bedzie wyło to go masz jesli nie to go nie masz.

Proponuje tak jak pisałeś załozenie odciecia zapłonu najlepsze bo swoje a wszystkie fabryczne złodzieje znaja. Sam chce sobie to założyc ale zawsze to odkladam. Pozdrawiam

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wielkie dzieki za wskazowki oczywiscie sprawdze. Niestety mam teraz inny poważny PROBLEM od wczoraj.Jechalem i zapalila mi sie kontrolka wody temperatura wody odrazu podskoczyla.Wyszedlem z sam.i zobaczylem duzy wyciek z chlodnicy.Wieczorem znajomy zaciagnal mnie na kanal.sciagnelem oslony i cieknie gdzies z gory.Wiecej nie moglem zobaczyc bo trzeba zwalic zderzak a nie mialem torxow zeby odkrecic.

 

Mysle ze to napewno bedzie chlodnica.Jak zobaczylem ceny to sie za glowe zlapalem.Tanie sa podroby ale przerabialem juz kiedys ten temat i mysle ze nie warto tego kupowac.

 

 

Dzisiaj chce wyciagnac chlodnice ale mam troche problem bo z tego co patrzylem do tej samej chlodnicy podlaczona jest klima.Wymienialem juz nie jedna chlodnica w autach ale wszystkie byly bez klimy.

 

Na co zwrocic uwage przy wyciaganiu chlodnicy?Wiem ze trzeba odlaczyc przewody od klimy pewnie cos wyleci.

 

Auto dopiero co swiezo kupilem jakies 3 tyg temu a juz zaczynam w nie ladowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wlasnie wydobylem chlodnice z samochodu.Okazalo sie ze chlodnica jest osobno i nie trzeba ruszac klimy.Zbiorniczek wyrownawczy sprawdzalem i jest ok. Niestety chlodnica jest uszkodzona cieknie gdzies w polowie.Malo tego znalazlem na niej date produkcji 01-2009 chyba nie jest to oryginal tylko podroba.

 

Widac ze ktos juz cos wczesniej kombinowal w tym sam.

 

Pozostalo mi kupic nowa chlodnice oczywiscie wolalbym oryginal ale ceny sa kosmiczne.A budzet w tym mieś mam ograniczony.

 

A może dać ja do warsztatu do lutowania?

Dzwonilem dzisiaj do goscia i mowil ze nie ma problemu moze ja naprawic.

 

Tylko jak pomysle ze pojezdze z 3 mieś i znowu padnie

Pól samochodu znowu rozkrecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.