Skocz do zawartości

Diagnostyka kablem OBD II E39 2.5td


uriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem kabel OBD II podłączałem pinowo i próbowałem programy carsoft 6.5 i INPA. Mam Win7. Ten pierwszy działa do pewnego momentu, później kolejne jego plansze wyboru już się nie przerzucają. INPA zainstalowałem i skrakowałem jednak od razu po podłączeniu pokazuje 'baterry off' bez względu jak kombinowałem z zapłonem itd. Dodam, że lampka na kablu pokazuje napięcie a komputer cicho 'zgrzyta' po przekreceniu zapłonu tak więc się załącza. Co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Win7 64bit to raczej będzie lipa - większość programów diagnostycznych jest robiona na systemy 32bitowe i w 64bitach nie działają poprawnie. Mam to samo u siebie - chciałem w nowym laptopie zainstalować Carsofta do najprostszych testów swojego auta i blada d... Nawet nie chce się zainstalować poprawnie a póki co jakichś cracków tych programów na wersje 64bit nie znalazłem. Ina historia jest taka, że jeśli masz to podłączone do kompa przez USB to też może fikusić. Z tego co słyszałem to czasem się zdarza, że port USB miesza w tych programach...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam system 32-bitowy i uruchamiam carsofta i inpa w trybie zgodności win xp więc zainstalowało się ok, uruchamia też normalnie a co do podłączenia to mam przez usb, nie mam wejścia com w notebook'u. Czy po uruchomieniu inpa powinno na stronie startowej pisać battery off? Czy on?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baterią i zapłonem się nie przejmuj - na tych kablach tak będzie; możesz ustawić w opcjach inpy ignorowanie...

 

inpa śmiga na najtańszych kablach z allegro i winxp:)

 

jeśli auto jest z okrągłym złączem i obd razem, musisz podłączać pod okrągłe - na obd nie wszystko odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy zakup takiego zestawu to dobry pomysł, używa ktoś cos takiego, da się tym cos zdziałać tz podstawowe rzeczy, odczyt błędów i ich kasowanie oraz drobne adaptacje np sensora deszczu z którym sie borykam ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1311787415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.