Skocz do zawartości

Co wybrać ? Porady lub opinie.


E61user

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam wybór pomiędzy dwoma autami i mam dylemat. Oba fajne, ładne i oba bym chciał mieć ale nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Tak więc proszę o konkretne i poważne argumenty.

 

BMW 520i E34 Touring

1991r.

Czarny, welury, szyberdach panorama, radio ori, el. lusterka,

Naprawdę dobry stan

nie pamietam w tej chwili przebiegu ale ponad 200 kkm

 

Peugeot 406 Sedan

1997r.

2.0 16v

srebrny, welury, klima auto, 4xszyby + lusterka el., ori radio, /

ok. 310kkm przebiegu

 

Co wy na to ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam zdecydować. To inne auta, jeśli miałeś do czynienia z autami z FR to powinieneś wiedzieć o co chodzi.

To też już inna epoka motoryzacji, ale (musi być jakieś ale) e34 to model z duszą, dopracowane, świetnie się prowadzi, będzie fajne za 10, 15 20 i więcej lat.

Dla pasjonata motoryzacji (nie marki) wybór jest jasny, dla chcącego się tylko wygodnie przemieszczać wybór już taki oczywisty nie będzie, niektórzy będą się nawet pukać w głowę, jak można nie chcieć nowszego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszenia to na pewno jest lepsze BMW.Prowadzi się stabilniej i pewniej.Peugeot jest bardziej miękki.Hamulce także na plus dla bmw.

I tak jak mówisz BMW staje się powoli klasykiem i ceny dobrej zadbanej furki rosną a nie maleją.

Kolejna sprawa to silnik.Skoro BMW jest z 91 roku to ma już silnik M50 a zatem motor praktycznie bezobsługowy i nie do zajechania.W Peugeocie motor może być już mocno zmęczony przy przebiegu ponad 300 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zastanawiałem jak to z tym silnikiem. Niby dwa takie same a jednak ten od BMW lepszy. Chyba zdecyduje się na Betę.

Jeszcze jedna rzecz. Jak to jest z klimą w BMW ? Czy to normalnie chłodzi latem, grzeje zimą ? http://www.sas.com/poland/images/draft/klima1_1.jpg << taki panelik. Bo normalnie w tym pugu to jest klima automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest właśnie klima, będzie chłodzić latem, a grzać zimą :D

Co do prowadzenia to pug jest jak ponton, miękkie siedzenia, miękki zawias, niepewne prowadzenie. BMW przeciwieństwo, pewny w zakrętach, sprężysty, dobrze hamujący samochód, w końcu marka zobowiązuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34 prowadzi się rewelacyjnie, moja miała prawie 300 tys. i co do silnika to nie było się do czego przyczepić. Nawet jak zimą stała ze 3 tygodnie nie odpalana to nie było żadnego problemu, choć bywało i poniżej 15 st. mrozu, oczywiście dobry aku w takich przypadkach to podstawa.

Jeśli autko jest naprawdę utrzymane to warto, zwłaszcza, że ma klimę. Jazda taką furką to sama przyjemność.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zdziwiłem jak zobaczyłem jej stan, jeszcze na dodatek gościu mi pokazuje faktury za wymienione części. Byłem w szoku. Jak na taki rok. Wprawdzie z zewnątrz wymaga poprawek lakierniczych, troszkę rdza łapie w pewnych miejscach, no ale wiadomo cudów nie ma. Samochód ma prawie 20 lat...

 

P.S. Jak już kupię to podrzucę jakieś foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.