Skocz do zawartości

bmw e90 2009r.. jaka powinna byc grubosc lakeiru ??


Rekomendowane odpowiedzi

witam jaka powinna byc grubosc lakeiru na bmw e90 z 2009e ?? z AC sprawdzali stan auta i osoba sprawdzajaca powiedzała ze auto mogło byc lakierowane . poniewaz grubosc lakeiru jest grubsza niz standardy. jadnak ze na calym aucie warosc ta oscyluje od 190 do 210 . wiec czy moglo auto wyjsc tak pomalowane s fabryki? prosze o wasze opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło wyjść z fabryki z takim lakierem, aczkolwiek dla lakierów akrylowych (zwykłych) norma oscyluje w gr. 100-120 um. Każde 50 um to powtórna warstwa lakieru.

Dla lakierów metalicznych ta warstwa jest o ok. 20-30 um większa.

Ale...

Fabryki dopuszczają grubość lakieru do ok. 300 um, potem element idzie zaś do huty i na przerób.

Jeśli masz 190-210 um to oznacza to, że auto MOGŁO BYĆ przelakierowane, niekoniecznie zaś MUSIAŁO BYĆ przelakierowane.

Bo takie mogło wyjechać z fabryki.

Grubość lakieru raczej nie jest identyczna na każdym elemencie auta - błotniki, maska mogą mieć inne wartości, drzwi mogą mieć inne wartości. Ja jeszcze nie spotakłem się z autem które miałoby na każdym elemencie np. 120 um - ani mniej ani więcej. Na błotniku jest np. 130, na drzwiach jest 110, na masce jest 120 a na dachu 100 - to tylko przykład rozbieżności. Nie oznacza to absolutnie jakiejkolwiek ingerencji w auto - tak po prostu wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje e90 ma na wszystkich elementach 90 - 100 um. mierzyłem kilka e90 i to się potwierdza.

ponad 180 um- auto "raczej" malowane.

dobry lakiernik/blacharz będzie wiedział czy auto było całe malowane.

 

 

wsadzę swoje 5groszy. Czasem nawet i dobry lakiernik nie zobaczy czy auto jest malowane czy nie bo zrobi to drugi lakiernik jak fabryka lecz to sie bardzo rzadko zdarza :8) ale jest możliwe. co do grubości powłoki lakierniczej niektóre marki sa do malowywane z tego co wiem to nawet i bmw jak sa uszkodzenia w transporcie. Wiec nie zdziwcie sie jak bedziecie przez całe życie myśleć ze wasze nowe auto nigdy prócz fabryki nie bylo malowane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Nie wiem czy to pomoże ale byłem ostatnio w ASO na przeglądzie przed zakupem.

Facet zanim zaczął badanie poinformował mnie, że fabrycznie BMW ma grubość lakieru poomiędzy 50 a 90, Wartości powyżej 120 to szpachla a powyżej 180 nie uznają takiego elementu (cokolwiek miałoby to znaczyć).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę mnie podłamałeś Darti aczkolwiek na mierniku wychodziło mi właśne(oczywiście w zależności od miejsc przyłożenia) 90 do 100

pzdr

 

To masz oryginalny lakier. Nie masz się absolutnie czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.