Skocz do zawartości

Jaki olej do e91 320d


wachowicz_domel

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam dylemat jaki olej wlać do 320d chodzi mi dokładnie bo lany miałem dotychczas 5w30 i zaczęło mi go troszkę podbierać a chcę zalać 5w40 który będzie lepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Generalnie musi spełniać normę Long Life 04 (LL04), szczególnie jeśli masz DPF.

Jak koniecznie chcesz zmienić na 5W40 to Castrol ma taki z LL04, ale powinieneś zostać przy zalecanym przez producenta.

Ten silnik nie wymaga/nie potrzebuje stosowania oleju 5W40, najlepiej stosować niskooporowy 5W30 a przyczyn żarcia oleju poszukać i nie "naprawiać" ich zmianą oleju.

5W30 będzie lepszy.

Ile tego oleju Ci zjada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie musi spełniać normę Long Life 04 (LL04), szczególnie jeśli masz DPF.

Jak koniecznie chcesz zmienić na 5W40 to Castrol ma taki z LL04, ale powinieneś zostać przy zalecanym przez producenta.

Ten silnik nie wymaga/nie potrzebuje stosowania oleju 5W40, najlepiej stosować niskooporowy 5W30 a przyczyn żarcia oleju poszukać i nie "naprawiać" ich zmianą oleju.

5W30 będzie lepszy.

Ile tego oleju Ci zjada ?

Huhu... A Ty gdzie to wyczytałeś? Zalecany przez BMW (przynajmniej w instrukcji i w serwisie) jest 0W40 LL04... Ja na takim Castrol Edge jeżdżę (jak się kupi przez neta to nie wychodzi tak najdrożej... 300zł z filtrem i wymianą mnie to wyniosło jeśli dobrze pamiętam (ofkorzz poza ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie musi spełniać normę Long Life 04 (LL04), szczególnie jeśli masz DPF.

Jak koniecznie chcesz zmienić na 5W40 to Castrol ma taki z LL04, ale powinieneś zostać przy zalecanym przez producenta.

Ten silnik nie wymaga/nie potrzebuje stosowania oleju 5W40, najlepiej stosować niskooporowy 5W30 a przyczyn żarcia oleju poszukać i nie "naprawiać" ich zmianą oleju.

5W30 będzie lepszy.

Ile tego oleju Ci zjada ?

Huhu... A Ty gdzie to wyczytałeś? Zalecany przez BMW (przynajmniej w instrukcji i w serwisie) jest 0W40 LL04... Ja na takim Castrol Edge jeżdżę (jak się kupi przez neta to nie wychodzi tak najdrożej... 300zł z filtrem i wymianą mnie to wyniosło jeśli dobrze pamiętam (ofkorzz poza ASO).

 

Do 320d:

 

Casrtol:

1.Zalecany: Edge Sport 0W-40

Kiedyś podawali jeszcze w katalogach:

2. Dobry: Edge 0w30

3. Dopuszczalny:Edge 5w30

 

Shell zaleca dwa rodzaje 5w30

1.Premium - Shell Helix Ultra Extra 5w30 AB (chyba tylko do BMW)

2.Standard- Shell Helix Ultra Extra 5w30

 

Ja za olej Shell Helix Ultra Extra 5w30 płacę najczęściej około 175zł za 4 litry, w sklepie i u olejarzy kosztuje 200-230zł.

Ostatnio w mega promocji shella kupiłem po 115zł za 4L.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@insane

Częściowo ze strony Shella co chris99 już potwierdził. Również na niemieckiej stronie Mobila:

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=60&sector=1&category=6&subset=127&modelyear=&vehicle=2231

W jakim serwisie zalecili Ci 0w40 ? Mi 5w30 wlali nie tylko w ASO w PL ale również w Szwabii, a jeśli tam nie trzymają się wytycznych producenta i gadają klientowi pierdoły to chyba nie ma już dobrych serwisów.

Jeżeli chodzi o oleje LL04 w BMW widziałem 5W30 oraz 0W40 (Castrol) i udzielono mi informacji że do silnika z DPF zalecany jest ten pierwszy.

Mieli oba na stocku wlali 5W30.

Inna sprawa że taki 5w30 szybciej penetruje silnik i ma cieńszy film olejowy, przez to straty w silniku mniejsze. No i po grzyba w tym zimnym silniku olej Xw40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A co sądzicie o Motulu albo Liqui Moly ?? na UK stronkach czytałem , ze ponoć jest "fantastyczny" i jest zauważalna różnica w halasie pracy silnika ( na plus )

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Motulu albo Liqui Moly ?? na UK stronkach czytałem , ze ponoć jest "fantastyczny" i jest zauważalna różnica w halasie pracy silnika ( na plus )

Jezeli chodzi o benzyne to w moim przypadku istnieje tylko Motul :cool2:same pozytywy.Wiekszosc Evo,Sti itp.na tym jezdzi.Nie lalem Motula do klekota wiec sie nie wypowiem,ale pewnie jest jednym z najlepszych.Najsmieszniejsze jest to ze w Bialymstoku nie mozna go kupic(tylko do motorow),wiec przywoze z zagranicy,na allegro tez mozna go dostac,ale za granica jest tanszy :shock:

Co do wymian to u mnie sportowa benzyna co 7,5tys.km a klekot max 2Otys(normalnie co 15tys).

Pzdr,Kwiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim serwisie zalecili Ci 0w40 ?

W ASO w Mannheim,- do wszystkich aut oprocz M leja ten olej do przebiegu 200 000km

a na niemieckim forum e90 ktore wyzej podalem 90% uzytkownikow na takim jezdzi.

http://oil-center.de/shop/product_info.php?info=p240_Original-BMW-Quality-LongLife-04-SAE-0W-40---1-Liter.html&XTCsid=b565a967867ee02681d5867125c5f5b2

5W-30 do dobry olej ale dla jezdzacych ostroznie, bo 5W zima to troche malo a i -30 latem tez nie za ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wlali ten:

http://oil-center.de/shop/product_info.php?info=p86_Original-BMW-Quality-LongLife-04-SAE-5W-30---1-Liter.html&XTCsid=6eec09c80bcbb39fd724baa9e7206a50

może u mnie Niemcy sugerowali się tym co było wcześniej w silniku. W każdym razie w do tej pory w dwóch ASO w PL w których byłem lali 5W30

Tak z ciekawości nie wiesz może co leją po 200k km ?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, ciekawe że dają energooszczędny olej z cieńszym filmem olejowym dopiero po nie małym przebiegu, przecież 5w30 ma mniejszą gęstość, ale pewnie coś w tym jest...

 

bo

 

... Ostatnio VW zastępuje olej z normą 505.01 do pompo wtryskiwaczy (najczęściej stosowano 5W40) olejem z normą 507.00 o lepkości 5w30, nagminna praktyka w wielu ASO, niezależnie od przebiegu, aprobowana przez VW Polska.

 

Z moich doświadczeń odnośnie 5w30 zimą, mimo częstego parkowania pod chmurką, nie było problemu z odpalaniem.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zdecydowanie olej Liqui Moly ! tylko i wyłącznie polecany do 320d na e90post i na innych polskich forach nie jest dużo droższy od konkurencji

można go czasem spotkać na allegro musi mieć norme LL04 http://www.liqui-moly.pl/ jest to wyższa półka i naprawdę warto dołożyć te parę groszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Własnie wczesniej pisałem o oleju Liqui Moly i o motulu, ktoś zalewał u siebie ??

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat co wlać, jest poruszany za każdym razem kiedy dochodzi do jego wymiany :8) , jest pełno tematów na forum o tym, więc po co pisać w kółko o tym samym? Ja leję Castrol bo lubię Castrol :wink: , od wymiany do wymiany nic nie dolewam i jest ok. Ktoś inny leje co innego, ma do tego prawo - jest tyle olejów na świecie, że każdy wleje to co lubi, bo cena lepsza, bo ładniejsze opakowanie, itd..

 

Ja zalałem 0W-30 Castrol SLX Proffesional Powerflow LL-04 i teraz zaleję go ponownie. Taki był wlany i tego się trzymam. Inna sprawa, że tak na prawdę nie ma zasadniczej różnicy.. byle norma była LL-04..

 

 

 

Mój temat: viewtopic.php?f=70&t=110947&start=0&hilit=wymiana+oleju+w+silniku

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wczesniej pisałem o oleju Liqui Moly i o motulu, ktoś zalewał u siebie ??

 

Ja mam u siebie Liqui Moly i powiem szczerze ze jestem zadowolony.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zauwazyłeś jakąś cichszą/równiejszą pracę motoru ?? Ewentualnie mniejsze spalanie / lepsze osiągi ??

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jest ciszej, ale to jest oczywiscie moja subiektywna opinia. Poza tym wydaje mi sie, ze olej jest rzadszy w porownaniu z Castrolem, ktory po porownywalnym przebiegu zaczynal miec gesta konsystencje.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołącz się do tematu i o coś zapytam również bo zbliża mi się wymiana. Samochód użytkuje od 50.000 km i obecnie ma przejechane 204.000 hm. Przez ten czas zalewałem olejem Castrol Edge Sport 0W-40 (wymieniam co 15.000km) czy zostać przy tym oleju czy zmienić na coś innego? W serwisie powiedzieli mi 5W-30, ale ja im tam nigdy nie wierze? Dzięki za porady :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wczesniej pisałem o oleju Liqui Moly i o motulu, ktoś zalewał u siebie ??

Ja zalałem Motulem - w audiku była ogromna różnica a w BMW wydaje mi sie ze jest głosniej niż wcześniej :mad2:

Przy następnej przechodze na Castrola sport - zobaczymy wtedy jakie wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.