Skocz do zawartości

Lewy Ksenon raz świeci raz nie


esselu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem w swoim bmw ze lewy ksenon raz świeci raz nie. Kiedy nie świeci to wyłączę na chwile światła "przełącznikiem" i włącze od nowa i wtedy znowu świeci. Czasem załapie czasem nie. Jaka może być tego przyczyna ? Jak mogę się uporać z tym problemem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak tą żarówke wymienić, czytałem w instrukcji obsługi że trzeba uważać z prądem ze względu na obecność wysokich napięć[a może to coś innego niż ta żarówka]. Proszę o pomoc nigdy wcześniej nie miałem xenonów więc nie wiem jak się do tego zabrać. Problem objawia się następująco przy uruchomieniu silnika xenon świeci natomiast w czasie jazdy po ok 5min gaśnie, w trakcie trwania tego zjawiska wyskakuje błąd. Mówiąc żarnik macie na myśli tą żarówke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musisz wyminić "gazową lampę wyładowawczą" żarnik - będziesz wiedział jeśli kolor będzie taki różowy, fioletowy itp....odpal żarówy, wyjdź na zewnątrz samochodu i zobacz czy kolor jest taki sam jak tego dobrego żarnika czy taki jak pisałem tj. rózowy- fioletowy. Jeśli jest rózowy tzn że siada żarnik i trzeba będzie wymieniać.

Jeśli kolory się zgadzają mogą być to problemy na stykach lub z przetwornicą..musisz sprawdzić.

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem w swoim bmw ze lewy ksenon raz świeci raz nie. Kiedy nie świeci to wyłączę na chwile światła "przełącznikiem" i włącze od nowa i wtedy znowu świeci. Czasem załapie czasem nie. Jaka może być tego przyczyna ? Jak mogę się uporać z tym problemem ?

Miałem podobnie ale z ringiem, raz świecił a raz nie. Powód: wcześniej w garażu podeszła woda i była wilgoć gdzieś na styku. Nic nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, chyba się naprawiło bo ksenon poprawnie działa [co zrobiłem? rozkręciłem lampę i wyjąłem tą żarówkę i poczyściłem wtyki], nie wiem może coś nie łączyło. Teraz jest ok. Jak coś wiem jakiej firmy żarówkę mam kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.