Skocz do zawartości

320d 136km przyspieszony zaplon blad nastawnika pompy


krist28

Rekomendowane odpowiedzi

Klaniam sie wszystkim, mam dosc powazny i klopotliwy problem z moja 320-stka, po przejechaniu krotkiego odcinka tj. 20km zgasilem auto po odstepie 30 min odpalilem i po doslownie 30 sekundach zaczal chodzic jak traktor tzn tak glosno pierwsze wrazenie myslalem ze tlumik bo tak pierdzialo halasliwie. jezdze w miare normalnie biegi zmieniam w zakresie 2300- 4000tys obr/min wiec mysle ze to nie przez katowanie.autem dojechalem do domu jazda to masakra totalny brak mocy i straszny warkot, samochod wkrecal sie klopotliwie na obroy ale predkosc maks 50-60 km/h nie pokazal mi sie na desce zaden blad zadna kontrolka nic.diagnoza postawiona przez 3 roznych mechanikow pompa wtryskowa i blad nastawnika pompy ktory wyskoczyl po podlaczeniu do komputera. dla pewnosci zebralem sie do serwisu bmw co sie okazalo; wymiana podkladek pod wtryskami i wtrysku plus diagnoza ze nastawnik pompy pokazuje blad co oznacza u nich wymiane pompy lacznie kolo 4.500zl suma nie mala. wymienilem wszystko procz tej pompy, auto co prawda jedzi caly czas,odpala kazdorazowo i teraz tak gdy odpale auto chwile chodzi normalnie po czym zalapuje blad nastawnika pompy (ale tez nie zawsze bo jak od razu wkrece go na obroty to jest wszysko jak byc powinno dopiero po puszczeniu gazu schodzi z obrotow i lapie blad) i ma przyspieszony zaplon. bardzo dziwi mnie ten przyspieszony zaplon i ten blad nastawnika nie moge sobie z tym poradzic. Co zrobilem: sprawdzilem wezyki paliwowe pompe paliwa czy podaje, filtry i instalacje ktora prowadzi do pompy i nic wszystko ok. pompa wtryskowa zostala zdjeta i oddana do elektronika ktory stwierdzil ze to musi byc usterka mechaniczna poniewaz elektronika jest w porzadku. auto aktualnie jest bez tej pompy i tu pojawia sie pytanie regeneracja? czy uzywka? bo nowa to raczej znaczny koszt. jak moge nabrac pewnosci czy to na pewno ta pompa gdzie ja najlepiej oddac na sprawdzenie? prosze o pomoc , dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Regeneracja pompy z 12 miesięczna gwarancją w granicach 2200pln + demontaż i montaż 500pln.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w swoim niedawno auto odpalało kopciło na biało zero mocy , głośny jak traktor dużo paliło i to pompa wtryskowa.Dałem do gościa co to robi auta na pompach wtryskowych tego typu i mi zrobił może góra dwa dni.Jak narazie jest dobrze i auto mało pali :D Wymienił mi nastawnik, tłoczek i elektronike i 1200 wzioł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.