Skocz do zawartości

320d - Turbina, Brak mocy, Regenracja.


interno

Rekomendowane odpowiedzi

No ja też słyszałem, że luz poprzeczny jest od nowości, a luzu wzdłużnego nie powinno być wcale. Skoro u mnie jest luz wzdłużny to wydaje mi się, że jest to oznaką początka końca turbiny. Panowie, jutro się dowiem co i jak:>

 

I przy okazji.

Jest ktoś w Wawie (lub okolicach) kto może mi przeprowadzić adaptację przepływki? (ze względów ekonomicznych :> do ASO wybiorę się w ostateczności...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też słyszałem, że luz poprzeczny jest od nowości, a luzu wzdłużnego nie powinno być wcale. Skoro u mnie jest luz wzdłużny to wydaje mi się, że jest to oznaką początka końca turbiny. Panowie, jutro się dowiem co i jak:>

 

zaszkodzić to ci nie zaszkodzi ta regeneracja, ale wygeneruje koszty które być może były do uniknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to okazało się, że luz poprzeczny za duży + luz wzdłużny, którego nie powinno być wcale."Panewka, osłona termiczna + coś tam + coś tam".

Jutro dowiem się ile $.

Chyba, że jakieś zniżki mamy jako klub?:>

Turbo-service, warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Założona oryginalna przepływka BOSCH;a 0928 400 527 wraz z obudową + wgranie softu i nic.

Silnik pracuje trochę inaczej, ale ogólnie problem pozostał.

Zawór sterowania turbo - wymieniony na nowy, wyjmowany katalizator i nic.

Ręce mi opadają.

Jakieś pomysły?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz chyba lepiej bedzie jak podjedziesz do serwisu, Z całym szacunkiem do forumowiczów ale takim sposobem "moze to, a moze to" wydasz gróba kase na naprawe auta :? Ciezko od tak nie patrzac w bebechy znaleść usterke.

zdiagnozuj auto w serwisie a naprawisz sam jak dasz rade powiedza Ci co jest do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak ogólnie do wszystkich

gdzie można dobrze zregenerować swoją turbinkę. mogą być okolice radomia, starachowic , kielc, ostrowca, skarżyska . jestem często w tych mistach i jeśli znacie jakiś porządny warsztat który się tym dobrze trudni to proszę o priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przed chwilą dzwoniłem do mielca , krzyknęli około 900, to nie dużo w sumie, dowóz w jedną stronę gratis .

Ale mam jeszcze jedno pytanko , dzwoniłem tez do Jaworzna i zapytali czy ona jest elektryczna bo jeśli tak to nie będą w stanie pomóc :cry: , i teraz pytanie , jak się dowiedzieć bez jej wyjęcia czy ona jest elektryczna. bo na razie auto stoi w garażu i najpierw chce znaleźć jakiś serwis do regeneracji a później oddać mechanikowi aby mi ją wymienił , i przeczyścił parę rzeczy bo wciągnęło mi olej :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pytanie troche z innej beczki?? jaka jest turbina w 320d 136km 2001??jest to garett vnt15??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.