Skocz do zawartości

"Wyświetlacz" pod zegrami nie zapamiętuje ustawień


Pjoter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnego razu rozładował mi się akumulator, więc go podładowałem prostownikiem i wsadziłem do auta. Po tej czynności właśnie "wyświetlacz" pod zegarami nie zapamiętuje wcześniej wyświetlanej opcji np. spalanie. Gdy odpalę samochód muszę ustawiać daną "opcje" ręcznie i wszystko ładnie śmiga, lecz gdy już zgaszę auto i ponownie odpalę muszę znowu ręcznie ustawić. Dodam, że wcześniej (czyt. przed rozładowaniem się aku) wszystko było dobrze czyli jak ustawiłem np. godzinę to po zgaszeniu i odpaleniu auta nadal wyświetlana była aktualna godzina.

 

Mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi o BC!?

Opcja memorise (zapamiętanie ustawień) nie działa?

Czy po prostu po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu auta nie ma nic w miejscu gdzie jest wyświetlacz "komputera"? Bo u mnie tak jest ale od zawsze, trzeba najpierw pyknąc w manetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze musiałem za każdym razem włączać BC, ale jako ciekawostkę dodam że jak zmieniłem czytnik nawigacji z mk3 na mk4 to po ponownym uruchomieniu auta zawsze wyświetla się BC odrazu. Do dziś nie wiem jaki związek ma czytnik nawigacji z BC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest norma, u mnie po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu wyświetla się ostatnio ustawiony parametr :norty: np. godzina
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyswietlacz BC pamieta ostatnio wyswietlana informacje.

Tak sobie dumam..., ze moze to dlatego, bo zaprogramowany mam wybor informacji wyswietlanych w sekwencji nacisniec manetki BC.

Moze to ma jakis zwiazek z problemem?

A robi sie to tak. Naciska sie manetke BC tak dlugo, az na ekranie glownym komputera pojawi sie lista informacji do wyswietlenia na zegarach. Nastepnie wybiera sie to, co chcemy miec wyswietlone przy kolejnych nacisnieciach manetki. Zatwierdzamy liste i... to wsio.

Moze wtedy zatrybi to tak, jak Koledzy chca?

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, u mnie pojawił się podobny problem. Po ponownym uruchomieniu samochodu menu powraca do domyślnego języka i nie pamięta godziny/daty. Tzn: mam język francuski jako domyślny, a zmieniam go na angielski. Po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka i ponownym przekręceniu zapłonu, mam znowu język francuski i godzinę tą w której zgasiłem silnik. Raz zdarzyło się, że skasowała się całkiem godzina, średnie spalania i inne zapamiętane dane (pr. średnia...). Prawdopodobnie gdzieś zanika napięcie, tylko gdzie tego szukać. Mam rozszerzony komputer OBC i navi MK2. Może ktoś z Was wie, które styki/przewody prześwietlić?

 

Takie błądy pokazuje INPA:

E R R O R M E M O R Y R E P O R T

-------------------------------------

Date: 07/19/10 10:50:19

ECU: ZKE3_GM1

JobStatus: OKAY

Variant: ZKE3_GM1

-------------------------------------------------------------

RESULT: 1 errors in error memory !

-------------------------------------------------------------

130 cable Tacho A (speedometer) or IKE missing

Error frequency : 9

Sporadic error

 

E R R O R M E M O R Y R E P O R T

-------------------------------------

Date: 07/19/10 10:50:31

ECU: EWS3

JobStatus: OKAY

Variant: EWS3

-------------------------------------------------------------

RESULT: 1 errors in error memory !

-------------------------------------------------------------

15 power on reset

Error frequency : 1

Static error

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyswietlacz BC pamieta ostatnio wyswietlana informacje.

Tak sobie dumam..., ze moze to dlatego, bo zaprogramowany mam wybor informacji wyswietlanych w sekwencji nacisniec manetki BC.

Moze to ma jakis zwiazek z problemem?

A robi sie to tak. Naciska sie manetke BC tak dlugo, az na ekranie glownym komputera pojawi sie lista informacji do wyswietlenia na zegarach. Nastepnie wybiera sie to, co chcemy miec wyswietlone przy kolejnych nacisnieciach manetki. Zatwierdzamy liste i... to wsio.

Moze wtedy zatrybi to tak, jak Koledzy chca?

Sęk w tym, że ja tak mam zrobione a i tak po ponownym przekręceniu klucza na BC nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 'Power On Reset' moze sugerowac slaby akumulator, ale wtedy po wlaczeniu zaplonu wyswietlacz powinien pokazac co trzeba, a reset powinien nastapic po rozruchu. Warto zmierzyc napiecie baterii po wlaczeniu zaplonu, podczas i bezposrednio po rozruchu oraz w czasie pracy silnika.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew. Aku mam zmieniony rok temu, problemów z nim nie stwierdziłem. Sprawdzę te napięcia. Przed chwilą pobawiłem sie troche przy samochodzie i: mogę wykluczyć moduł komfortu - po odłączeniu modułu wyświetlacz działa. Zresetowałem wszysko testem zegarów i zobaczymy co będzie jutro.

 

Jak ktoś ma pomysły to proszę pisać. Myślę, że gdyby to alu, to bym miał problemy z odpalaniem, a takie nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew. Aku mam zmieniony rok temu, problemów z nim nie stwierdziłem. Sprawdzę te napięcia. Przed chwilą pobawiłem sie troche przy samochodzie i: mogę wykluczyć moduł komfortu - po odłączeniu modułu wyświetlacz działa. Zresetowałem wszysko testem zegarów i zobaczymy co będzie jutro.

 

Jak ktoś ma pomysły to proszę pisać. Myślę, że gdyby to alu, to bym miał problemy z odpalaniem, a takie nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej gdzieś jakiś zimny lut, czy luźne inne połączenie. TYLKO GDZIE? Co z z czego bierze informację? Zegary z navi, czy może odwrotnie? A Tobie lesio.sz, wyrzuca jakieś błędy na kompie?

 

Dodam, że u mnie po skasowaniu błędów INPĄ, kasuje sie nadaql zegarek i ustawiony język - po ponownym podpięciu INPY błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Witam,dalej mam to samo,uparl sie i nie pamieta daty,godziny i nie wylacza czytnika nawigacji.Znajomy powiedzial ze trafiony jest jakis modul EZS ale nie wiem gdzie on sie znajduje a on chwilowo nie ma czasu,moze ktos podpowie gdzie on jest.

Ja wymieniłem zegary/liczniki i jest ok. Oprócz gubienia ustawień kradło mi prąd z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.