Skocz do zawartości

nietypowy problem podczas kodowania maty.


wlodi9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj podąłem próbę zdezaktywowania maty pasażera. Kierowałem się poradami zawartymi na tym forum w tematach :

 

viewtopic.php?f=48&t=111129

viewtopic.php?f=97&t=108481

 

podczas gdy czytałem wskazówki i zacząłem przeprowadzać proces dezaktywacji maty wydawało się wszystko bardzo oczywiste i proste. Wszystko poszło gładko najpierw odłączyłem kostkę spod siedzenia, zmieniłem (aktiv na nicht_aktiv) załadowałem ncs'em. Program połączył się z komputerm w moim bmw(e46 318i 98') przeprowadził kodowanie(wszystko bez zarzutu). No i zaczynają się schody. Kontrolka poduszek nie zgasła. Pomyślałem że trzeba ostatni raz skasować błędy INPA i wszystko będzie grało a tu lipa....

Po kodowaniu maty pojawiły się następujące błędy (błędy których wcześniej nie widziałem na oczy) co gorsze nie idzie ich skasować. Podjąłem decyzję aby wrócić do punktu wyjścia czyli podłączyłem matę zakodowałem raz jeszcze na aktiv i w tym momencie NCS już nawet nie dał rady dokończyć procesu kodowania wyskoczył błąd. Nie mam pojęcia co to jest nigdzie nie widziałem na forum podobnych problemów. Poniżej zarzucam fotki z INPA żeby zobaczyć jakie błędy mi wywaliło po kodowaniu maty. Pytanie kieruję do osób które znają się na sztuce kodowania. Boję się o dwie rzeczy 1. to że jeżdżę bez aktywnych poduszek powietrznych a 2. to że namieszałem nieziemsko w systemie i konieczna będzie interwencja fachowca.

 

 

http://img710.imageshack.us/img710/9896/errorse46.jpg

 

http://img155.imageshack.us/img155/3884/errors2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kodowane było całe auto, a nie moduł, na szczęście nic więcej się nie stało (gdybym więcej doczytał, to ograniczyłbym się do kodowania samego modułu :duh: ). Tylko moduł airbag dostał :/ Początkowo code car nie poszło z pierwszej pozycji kluczyka, zakodował w drugiej. Co śmieszne, inpa wyrzucała te błędy, ale sama mata została zakodowana dobrze, bo później w inpa była cały czas occupied i po skasowaniu błędu maty już on nie powrócił. Natomiast te są nie do wykasowania. Próba przywrócenia wartości wyjściowych nic nie dała, wyskoczył błąd podczas próby kodowania, niestety komunikatu nie pamiętam. Czy da się wrócić do ładu z tym?? Czy podczas kodowania zastępujemy plik .trc plikiem .man, czy oba mają być w folderze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.