Skocz do zawartości

kierownica skrzypi...??


Tomek01

Rekomendowane odpowiedzi

Towarzysze!! Powiedzcie mi, co może skrzypieć podczas kręcenia kierownicą. Dodam, że nie cały czas, tylko w pewnych położeniach i mam wrażenie, że bardziej kiedy włączony jest kierunkowskaz. Ktoś mi podpowiedział, że może taśma pod poduszką, ale wymiana nic nie pomogła. Pozdrawiam
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie na początek określić, czy to srzypienie pojawia się kręcąc samym korpusem taśmy na kierownicy, czy też z chwilą przykręcenia kierownicy do kolumny, gdzie kierownica mogłaby trzeć o obudowę.

Aby sprawdzic to najlepiej zdemontujcie obudowę kierownicy i wtedy pokręćcie kierownicą czy dalej skrzypi.

Ostrożnie z kręceniem samą taśmą i z załączaniem zapłonu na wypiętej poduszce lub taśmy od instalacji, aby komputer nie złapał błedu. Najlepiej jest rozłączyć aku na ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaję skrzypi Wam kołek od klaksonu.Poduszka jest podłączona taśmą ale klakson jest tak zrobiony,ze z jednej strony jest kołek a po drugiej stronie metalowy oring po którym ten kołek się ślizga. W późniejszych modelach klakson jest puszczony taśmą od airbagu.U mnie piszczało najbardziej jak kierownica była do jazdy na wprost +- pół obrotu.Zmieniłem kierownice i już nie piszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wymieniłem taśmę i nic. Skrzypi jak diabli. Chyba po prostu kierownica jest krzywa i o coś obciera. Mam pytanko - czy kierownica z czteroramienną poduszką (z kolorową szachownicą BMW) jest identyczna jak ta z poduchą ze znaczkiem czarnym (wytłoczonym)? Bo widziałem kilka na allegro ale nie chcę kupić w ciemno bo nie wiem czy poducha bedzie pasowała?
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.