Skocz do zawartości

Spryskiwacz tylnej szyby E91


lampik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od soboty jestem posiadaczem modelu E91 po lifcie i niestety mam kilka pytań. Po pierwsze nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby. Wycieraczka pracuje. W poprzednim moim modelu E46 z tyłu auta był zbiorniczek do płynu spryskiwacza na tył. Czy w E91 jest tylko jeden wspólny zbiorniczek. Czy pompki do spryskiwaczy są dwie czy jedna. Kolejne moje pytanie to czy zdarzyło się komuś żeby lampy z przodu parowały. No i ostatnie pytanie. Przeczytałem całe forum i nadal nie mogę się połączyć z zestawem Bluetooth w samochodzie. Auto po lifcie z nawigacja ma inne menu. Pokazuje mi "add new device" naciskam ok i pokazuje mi że mam wyszukać urządzenia. Bluetooth z samochodu będzie widoczny pod nazwą BMW ...... Niestety ani nokia E66 ani Samsung Omnia nie wyszukuje urządzenia i na odwrót. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zbiornik jest jeden.

Co do BT. W samochodzie trzeba dojść do opcji instalacji nowego telefonu i pozostawić, a następnie w telefonie szukać nowych urządzeń powiązanych. Inicjacja połączenia powinna być od strony telefonu. I drugie podobno nie wszystkie telefony chcą współpracować, choć sam mam kilka dopisanych i nie miałem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spryskiwaczem mam tak samo. Raz czy dwa spróbowałem i silniczek działa (bo słyszę),ale płyn niestety nie leci. Jak dojdziesz, gdzie lezy problem - podziel się na forum. Może ktos inny juz to przerabiał u siebie ? U mnie najbliższa inspekcja za ca. 1500 km (czyli za jakieś 2 miesiące) więc od razu załatwię i tą sprawę. Póki co aż tak bardzo to nie przeszkadza, ale jak się jesień na dobre zacznie to wolałbym mieć sprysk juz sprawny :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sprysk jest pod tylnym spojlerem dachowym i często się zapycha dysza od syfu na tylnej szybie .

U mnie pomogło przetkanie dyszy . W innym przypadku przewód był zatkany .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem igłą i nic, lekko piany poszło i koniec

pompkę słychać ma siłe,gdzies musi byc zapowietrzone,tylko teraz pytanie czym do odetkac? probowac jakims cieniutkim drutem długim?

chcialem tez rozebrac cala tą szybę otwierana bez bagaznika,ale trzyma sie to wszystko jak sklejone,czuje , ze juz tego nie złoze

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zabieraj się za to sam bo zbijesz szybę .Gdzieś może być zagięty przewód lub dysza jest dalej zapchana . Może być również ,że na łączeniu wężyków ( rozdzielacz płynu jest przerwa lub zapchane ).Zobacz czy płyn nie leci Ci gdzieś bokami .
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam wszystkich.

Podpinam się pod temat Ale z dziwnym problemem.

Spryskiwacz pryska na odwrót.

Tam gdzie ma psikac na przód ...nic się nie dzieje.

Tam gdzie na tylną szybę ...psika na przód?

Przeszukalem tematy i lipa. Nie znalazłem nic co może mi pomóc. Gdzie moi drodzy leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam pompki są trzy... Do lamp osobna i po jednej na przód i tył.

Z tego co piszesz to ktoś zamienił podłączenie wężyków:) Trzeba zdemontować koło, nadkole, wyjąć zbiornik z płynem ponieważ na nim osadzone są pompki i sprawdzić połączenia...


Potwierdzam również to, że odgłos działającej pompki nie świadczy o jej sprawności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.