Skocz do zawartości

LPG w BMW6


ro-ze

Rekomendowane odpowiedzi

15 lat temu nie było sekwencji.

Jak Ci 4.4i w X5 w mieście pali 15-17L to ja jestem Św. Turecki, chyba, że ruszasz ze świateł, a potem 5km prostej bez korków i pasów dla pieszych.

Ja swoją poniżej 18-19L w mieście nie zejdę, a auto jednak troszkę lżejsze i z lepszym CX'em.

Nie każdy silnik da się dobrze zagazować.

Butla w X5 jeszcze się wciśnie i nadal jest miejsce na bagaż. W serii 6 nie widzę dobrego rozwiązania. Mała butla jest do tego silnika bez sensu. Duża zajmie większą część przestrzeni bagażowej.

Jeśli jeździsz dużo, to warto się zastanowić pod warunkiem znalezienia dobrego "gazownika". Weź jednak pod uwagę również fakt, że przy odsprzedaży potencjalny klient może nie być zachwycony obecnością "gazowni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja swoją poniżej 18-19L w mieście nie zejdę, a auto jednak troszkę lżejsze i z lepszym CX'em.

oczywiście benyzny tak? bo mi tyle gazu pali

Co do spalania x5 17 lpg tez między bajki włożyc 535i e39 mi paliła 17 ale beznyny nie gazowałem bo krótko ją miałem.

 

Co do liczenia spalania to powinno to być ok 20% więcej niż benzyny czyli to co widać na kompie + 20% i mamy spalanie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Test spalania trochę nie poszedł po mojej mysli. zatankowałem do pierwszego odbicia,Nakręciłem 50 km bo tyle zajęły mi sprawy w mieście i zjazd na stację, tankuje do odbicia i co? wlałem nie całe 2 litry? ! ? leje dalej odbija odbija odbija i wlałem jeszce nie całe 5 litrów. kalkulacja taka ze 7 litrów na 50 więc na setke 14 l spalania.komputer pokazał 13,7l. po wawie wiadomo jak sie jeżdzi i do tego spadł śnieg więc nie zaszalałem na ulicy. może inny test spalania mi koledzy podsuniecie? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Test spalania trochę nie poszedł po mojej mysli. zatankowałem do pierwszego odbicia,Nakręciłem 50 km bo tyle zajęły mi sprawy w mieście i zjazd na stację, tankuje do odbicia i co? wlałem nie całe 2 litry? ! ? leje dalej odbija odbija odbija i wlałem jeszce nie całe 5 litrów. kalkulacja taka ze 7 litrów na 50 więc na setke 14 l spalania.komputer pokazał 13,7l. po wawie wiadomo jak sie jeżdzi i do tego spadł śnieg więc nie zaszalałem na ulicy. może inny test spalania mi koledzy podsuniecie? pozdrawiam

ten jest naprawde dobry ale jak go robisz na tej samej stacji powiem Ci szczerze ze jak jest tak jak piszesz to masz wyjatkowy egzemplarz 45i i pali Ci tyle co 530i silnik M54 albo i nawet mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
HEJ 6TKE MAM OD OKOLO 2MIESIECY ZARAZ PO KUPNIE ZALOZYLEM DO NIEJ MAGICZNE LPG, NIESTETY ZBIORNICZEK MAM MALUTKI 34LITRY WCHODZI COS OKOLO 28...SPALANIE SREDNIE W TRASIE TO 15LITROW NATOMIAST PO MISECIE 30!!! FAKT ZE JEST ZIMA A ODCINKI KTORE PRZEJEZDZAM SA NAPRAWDE KROTKIE. FACHOWIEC CO MI TO MONTOWAL ZADAJE GLUPIE PYTANIE ILE PALIL PRZED ZAMONTOWANIEM, ALE SKORO KUPILEM I ODRAZU ZAMONTOWALEM TO JAK MOGE ODPOWIEDZIEC NA TO PYTANIE. PROSZE O OPINIE GDYZ NIE WIEM CZY DO FACHOWCA WPADAC Z MECENASEM CZY JESZCZE DAC MU TROCHE CZASU NA 6TA JUZ Z KOLEI REGULACJE. DODAM IZ W TRASIE SLINICZEK ROZGRZANY SREDNIA PREDKOSC 120-140 I SPALANKO 15LITERKOW NA 28LITRACH ROBIE OKO 190KM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
HEJ 6TKE MAM OD OKOLO 2MIESIECY ZARAZ PO KUPNIE ZALOZYLEM DO NIEJ MAGICZNE LPG, NIESTETY ZBIORNICZEK MAM MALUTKI 34LITRY WCHODZI COS OKOLO 28...SPALANIE SREDNIE W TRASIE TO 15LITROW NATOMIAST PO MISECIE 30!!! FAKT ZE JEST ZIMA A ODCINKI KTORE PRZEJEZDZAM SA NAPRAWDE KROTKIE. FACHOWIEC CO MI TO MONTOWAL ZADAJE GLUPIE PYTANIE ILE PALIL PRZED ZAMONTOWANIEM, ALE SKORO KUPILEM I ODRAZU ZAMONTOWALEM TO JAK MOGE ODPOWIEDZIEC NA TO PYTANIE. PROSZE O OPINIE GDYZ NIE WIEM CZY DO FACHOWCA WPADAC Z MECENASEM CZY JESZCZE DAC MU TROCHE CZASU NA 6TA JUZ Z KOLEI REGULACJE. DODAM IZ W TRASIE SLINICZEK ROZGRZANY SREDNIA PREDKOSC 120-140 I SPALANKO 15LITERKOW NA 28LITRACH ROBIE OKO 190KM.

napisz kto Ci montował obadamy temat na forum Lpg i jak zauwazyłes piszemy małymi literami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie panowie. założylem własnie gaz w mojej 645 cabrio.butle mam 54litry tam gdzie koło zapasowe a akumulator i bezpieczniki przeniosłem wyżej .wchodzi 50 litrów gaz firmy lovato na 2 reduktorach.przełacza sie na gaz przy temp 30stopni.a jak juz silnik jest nagrzany i odpalam auto to odrazu jest na gazie.teraz spalanie przed montarzem gazu na miescie 20 benzyny mi paliła ale mam cieżką noge dlatego tez zdecydowałm sie na gaz.trasa na gazie przy spokojnej jezdzie do 140km/h z 15 litrów ale w miescie przy tych mrozach to chyba z 26litrów gazu.fakt ze zrobilem dopiero z 300km a po 1000km mam jechac na kontrole.a zalozylem gaz dlatego zeby wydawac miesiecznie na paliwo 1500zl a nie 3000zł .róznice wole dac dla dziecka a nie wypalac w powietrze.to moja sprawa i moja kasa.gazu w zapalniczce nie mam bo nie pale mondrale. :D

ktos tam pytal skad jestem z lubuskiego

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do komponetnow pojecia bladego wiem ze instalacja firmy SGTAG, montez zazekla sie ze bedzie idealnie chodzilo jak na banzynie. Ostatni 3tyg autem nie jezdzilem bo mialem troche spraw na glowie. Wczoraj postanowilem zrobic tescik spalania wyjezdzilem caly gazik nabilem benzynke do pelna i zobaczymy ile bedzie literkow po przejechaniu 100km. Jak znam zycie pewnie kolo 18 po miescie. Przy prostej kalkulacji gazu powinno byc kolo 21max. Te moje 30litrow mnie przeraza i to jeszcze przy dziadkowej jezdzie. Ide w czwartek do adwokata, wiec zapytam jakie mi prawa przysluguja. Mam nadzieje ze koles ktory mi to zalozyl okaze sie profesionalista i zalozy odpowiednie komponenty gdyz nie usmiecha mi sie sadzic, juz wole doplacic 1500zl jakiemus magikowi aby zrobil to jak trzeba. No nic zobczymy test spalanka. Acha do przedmowcy NIE TLUMACZ SIE CZEMU MASZ GAZ ci co [MOD: zapraszam do lektury regulaminu forum] jezdza autami w cenie twojego jednego kola. ja osobiscie mam w dupie takie uwagi najwieksze kompanie na swiecie robia oszczednosci i nikt ich za to nie krytykuje, wiec czemu ja mam sie przejmowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE TLUMACZ SIE CZEMU MASZ GAZ ci co [bAD] jezdza autami w cenie twojego jednego kola. ja osobiscie mam w dupie takie uwagi najwieksze kompanie na swiecie robia oszczednosci i nikt ich za to nie krytykuje, wiec czemu ja mam sie przejmowac.

Na razie to ja nie widzę tutaj wielkich oszczędności, więc dopóki nie ustawisz tej instalacji i nie przejedziesz conajmniej 20000km bez problemów, nie masz co tutaj zgrywać wujka sknerusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi bylem na regulacji, chlopaki cos pozmieniali, specjalnie nie wnikalem co dokladnie ale chodzi teraz jak zegarek jeszcze zobaczymy jak spalanko. Do przedmowcy: pozarabiaj sobie jeszcze troszke aby na 6stke miec to wtedy pogadamy o byciu sknerusem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak na razie kolego to wiadomo ze Webber jest w posiadaniu 550i natomiast o tobie nic nie wiadomo takze ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do komponetnow pojecia bladego wiem ze instalacja firmy SGTAG, montez zazekla sie ze bedzie idealnie chodzilo jak na banzynie. Ostatni 3tyg autem nie jezdzilem bo mialem troche spraw na glowie. Wczoraj postanowilem zrobic tescik spalania wyjezdzilem caly gazik nabilem benzynke do pelna i zobaczymy ile bedzie literkow po przejechaniu 100km. Jak znam zycie pewnie kolo 18 po miescie. Przy prostej kalkulacji gazu powinno byc kolo 21max. Te moje 30litrow mnie przeraza i to jeszcze przy dziadkowej jezdzie. Ide w czwartek do adwokata, wiec zapytam jakie mi prawa przysluguja. Mam nadzieje ze koles ktory mi to zalozyl okaze sie profesionalista i zalozy odpowiednie komponenty gdyz nie usmiecha mi sie sadzic, juz wole doplacic 1500zl jakiemus magikowi aby zrobil to jak trzeba. No nic zobczymy test spalanka. Acha do przedmowcy NIE TLUMACZ SIE CZEMU MASZ GAZ ci co [MOD: zapraszam do lektury regulaminu forum] jezdza autami w cenie twojego jednego kola. ja osobiscie mam w dupie takie uwagi najwieksze kompanie na swiecie robia oszczednosci i nikt ich za to nie krytykuje, wiec czemu ja mam sie przejmowac.

 

 

powiedz mi Kolego czy check engine Ci sie nie zapala jak moco deptasz na gazie??

powiedz ile Ci teraz spala po tych regulacjach gazu???i jak dlugo czekasz z rana przy tej pogodzie na przełaczenie na

gaz???

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Check sie nie zapala, jesli chodzi o spalanko to fazie testow musze zbiornik wyjezdzcic a wiele km nie mam do zrobienia. Teraz czas zalozyc nowy post bo planuje zalozyc jakies wielgachne kola i obnizyc zawieche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz cabrio tak jak ja.Nie radzę utwardzać zawieszenia na nasze drogi.Cabrio tego nie zdzierży.E64 jest stosunkowo sztywne ale to nie coupe.Po 50 kkm auto może stracić sztywność i zacznie skrzypieć.Ja tak miałem z volvo c70 cabrio.Skrzypienie drzwi w jeździe po miejskich wertepach i świst wiatru w uszczelkach powyżej 120 km/h potrafi obrzydzić każdą jazdę i każde auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Troche odswieze ten temat:) Smiesza mnie troche te wasze spalania po 20+ jezdze na gazie co prawda nie 6 a 7 e38 754 v12 i spalanie gazu srednio wychodzi: Trasa:11-13l przy ok 150km/h miasto (Krakow) 17-18l. Dodam ze roznica jest taka ze auto jest z 95r a nie 05 czy 08;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,kiedys przeszlo Mi przez mysl zalorzenia LPG do 645 nawet zalogowalem sie na forum LPG tam po kilku pytaniach i odp.zadzwonilem do goscia ktory byl polecany przez wiekszosc forumowiczow i po rozmowie z nim zrezygnowalem powiedzial i wytlumaczyl Mi ile jest z tym problemow :mad2: ten silnik i tak ma swoje wady a lpg jeszcze to poglebia.Dziekuje mu za to ze nie polaszczyl sie na kase za instalacje tylko doradzil i powiedzial co i jak. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.