Skocz do zawartości

Pomocy kierownica bije jak głupia !!!!!!!!


zolty21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie napiszę że szukałem już na forum o tym problemie ale nikt do końca nie miał takich dokładnie objawów więc proszę nie wińcie mnie za nowy post :)

Wracając do tematu cały problem wygląda następująco: Wsiadam do auta wszystko pięknie się uruchamia jadę. Nic nie stuka nic nie puka do momentu jak wyskoczę na szybszą drogę. Parę dohamowań i się zaczyna przy 55-80 km/h. Kierownica zaczyna latać tak po 1cm. w lewo i w prawo nieważne czy hamuję czy jadę. Najlepsze jest to że nie ma na to reguły gdyż ostatnio poleciałem w trasę 110 km w jedną stronę i drugą i nie było nic. Czasem jest coś takiego po tym jak zmienię pas ruchu, czasem dopiero przy 140km/h do 170km/h dalej się już boję. Wyważyłem koła, zmieniłem przód na tył, sprawdziłem końcówki, wahacze, tarcze z klockami grube. Nie mam pojęcia już co może być a nie chcę gonić się w koszta. Rozmawiałem już z trzema znawcami, jeden się przejechał i zdębiał. Jest podejrzenie że to tarcze bo trochę lało ostatnimi czasy a kałuże wielkie to wpadałem:). Poza tym stało się to z dnia na dzień praktycznie.

Proszę o pomoc bo auto stać nie może :) za dobrze się tym lata

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Koniecznie trzeba dokładnie sprawdzić tuleje wahaczy górnych < krzywych> Musisz je dokładnie obejżeć czy nie są popękane gumy. Nie może być żadnych śladów na gumie.

Następna w kolejności jest przekładnia kierownicza.

 

Jeśli zawieszenie dokładnie sprawdzałeś i każdy luz wyeliminowałeś < to nie jest czasem łatwe > to sprawdź przekładnię.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

W środę auto idzie na warsztat do sprawdzenia twoich uwag ale dziwne jest to że po kilku mocnych dohamowaniach to się dzieje. Przed jest ok, to wygląda tak jak coś by się nagrzało np. klocki lub tarcze zmienią swoje właściwości i zaczyna skakać. Po kilkuset metrach przestaje tak jak by się ostudziło więc trochę to dziwne, a zapomniałem dodać jeszcze jednego objawu mianowicie jadąc szybko ok. 130km/h po ustaniu trzęsienia w kabinie słychać dziwny narastający szum taki podobny do chrobotania i po naciśnięciu hamulców i zwolnieniu ustaje. Wracam do prędkości 130km/h-150km/h i jest cisza. Czegoś takiego jeszcze nie grali na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=133212&hilit=wibracje+120

 

polecam wykonanie testu który tu opisałem - będziesz wiedział, czy to zawieszenie czy coś innego.

 

 

 

ok wszystko pięknie cacy gdybym tylko znał czas następnych wibracji bo tak jak napisałem nie ma na to reguły więc nie mam takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wibracje występują po dohamowaniu to ja stawiam na tarcze hamulcowe. Kiedyś miałem podobne zdarzenie- po ostrzejszym hamowaniu kierownica biła jak szalona a jak hamulce przestygły to się uspokajało- chociaż nie do końca. Po wymianie tarcz spokój po dziś dzień. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa została rozwiązana.

Zostały wymienione klocki, poza tym gumka z tłoczka spadła, tłoczek cały zardzewiały więc wyczyściłem wszystko, gumka została założona stara, czekam na nowy komplecik założę i będzie śmigała.

Dzięki Wielkie za podpowiedzi post uważam za zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa została rozwiązana.

Zostały wymienione klocki, poza tym gumka z tłoczka spadła, tłoczek cały zardzewiały więc wyczyściłem wszystko, gumka została założona stara, czekam na nowy komplecik założę i będzie śmigała.

Dzięki Wielkie za podpowiedzi post uważam za zamknięty

Wiadomo - bez gumki to niebezpiecznie tak... :mrgreen:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.