Skocz do zawartości

Jak?? czym? najlepiej umyć silnik?


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie czym najlepiej umyć silnik. Po myjniach samochodowych jeździłem to żadna nie chciała umyć bo stwierdzili ze jest bardzo duże ryzyko zalania elementów elektrycznych i takich silników się nie myje tylko diesle... płyn do mycia silników tez odpada bo trzeba opłukać wodą chciałbym wyczyścić u siebie silnik bo wygląda strasznie cały zakurzony zacieki po wycieku płynu chłodniczego miejscami olej... aż serce się kraja jak na niego patrze :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie silników dla "siebie" nie powinno się myć- zawsze jest jakieś ryzyko że gdzieś dostanie się woda i coś przestanie "trybić". Z reguły jednak to mało prawdopodobna sytuacja i jeśli masz wszystko sprawne śmiało możesz jechać na Karchera i psikać do woli na silnik. Staraj się nie walić dużo wody tam gdzie jest elektryka a reszta to pikuś.

Myłem już nie jeden silnik i takjak mówie- jeśli silnikowi nic nie dolegało przed myciem, po myciu też u nic nie było.

Jeśli chodzi o preparaty to w Inter Carsie, Focie lub innym sklepie na pewno coś Ci doradzą.

PZDR

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez duze dwa brems reniger ( do mycia tarcz hamulcowych... i bedzie wszystko splywac... nie za duzo na plastiki bo biale plamki mogä byc...

lub wez w pistolet nalej rozcienczalnika i pod cisnieniem wal. bedzie lsnil. möj mechaniol tak robi...

ja zawsze po naprawie wycieku. .. lub zeby namierzyc skäd cieknie .. tak robilem

najlepszy i najbardziej trujäcy sposöb

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze myje karcherem i nigdy nic sie nie dzialo. Robie to na wlaczonym cieplym (nie goracym) silniku, aby ciecz szybciej odparowywala.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, czy wrociles o wlasnych silach :mrgreen:

Mgla wodna z myjki wysokocisnieniowej potrafi sie dostac tam, gdzie nie powinna i moze byc klopot...

Tak wiec, ostroznie :!:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od czasu do czasu ochlapałem silnik Karcherem i jak do tej pory jest ok. Oczywiście trzeba pamiętać aby nie walić myjką pod maksymalnym ciśnieniem tam gdzie są różnego rodzaju wtyczki/czujniki/itp. Jesli robisz to w domu to zmniejsz ciśnienie myjki i delikatnie po chlap po silniku. Potem sobie podszoruj plastiki jakimś szamponem i będzie ok. Ja w okolicy samego silnika robiłem to delikatnie a poza nim można śmielej zasuwać z myjką.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bałem się karcherem :d autko ma swoje lata niech coś bd nie szczelnie itp wjechałem do garażu wiozłem zimne piwka muzyczkę wodę szmatkę z micro fibry która doskonale zbiera bród tam gdzie gorzej to szczotka i każdy element starannie wyczyściłem :) fakt że zajęło mi to dość sporo czasu ale teraz aż miło popatrzeć pod maskę:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.